İsveçce Çeviri Türkçe - İsveçce Tercüme / Tercüman

Average: 4.926 (1296 votes)
İsveçce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

İsveçce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

İsveçce Türkçe Çeviri

İsveççe dili yaygın olarak konuşulan diller arasında ilk sırada yer alıyor. Her ne kadar Türkiye sınırları içerisinde kullanım olarak yaygın olmasa da çeşitli ticari anlaşmalar ve özellikle turizm sektöründe kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. İsveççe dilini yaklaşık olarak 9,6 milyonu aşkın kişi tarafından dünyanın dört bir noktasında konuşuluyor. Kuzey Cermen dili olarak bilinen İsveççe, Hint Avrupa grubuna ait bir dilden türemiştir. 
Diğer İskandinav ülkeleri ile kıyaslandığında Norveç dili ile büyük benzerlik taşıyor. Bu benzerlik neticesinde Norveç dilini bilen ve konuşabilen herkes İsveççe diline de kolaylıkla hakim olabilir. Norveççe dışında, Danca ile de benzer yanları mevcut olsa da Norveççe kadar yakınlık teşkil etmez. 19.yüzyıl ele alındığı zaman İsveççe dili İskandinav ülkelerinden ayrılmış ve 20.yüzyılda ise ayrı bir dil olarak kabul edilip konuşulmaya başlanmıştır. Bugüne bakıldığında ise İskandinav ülkelerinde yaklaşık %99 oranında İsveççe dili hakimdir.
isveçce türkçe çeviri
 
Yazılı ve sözlü anlaşmalarda İsveççe dili kullanılır. İsveç alfabesi yaklaşık olarak 29 harften oluşuyor. Firmamız bünyesinde çalışan personellerimiz İsveççe diline hakim olmakla birlikte yeminli tercüman unvanına sahip olan kişilerden oluşuyor. İsveççe Türkçe çeviri hizmetlerine acil olarak ihtiyaç duyduğunuz takdirde hukuken tüm yükümlülükleri yerine getiren firmamızdan destek alabilirsiniz. İsveççe çeviri hizmetlerinde noter kanalı en önemli husustur. Noter onaylı olmayan herhangi bir belgenin geçerliliği yoktur.

İsveççe Çeviri İşlemleri Ne Şekilde Yapılır?


İsveççe çeviri işlemleri yapabilmek için öncelik olarak İsveççe dilinin bilindiğine dair yeminli tercüman unvanı alınması gerekir. Aksi takdirde çeviri işlemleri yapmak olanaksızdır. Firma bünyemizde İsveççe diline yönelik olarak çalışan ve hizmet veren tüm personellerimiz bu alanda gerekli olan tüm belgelere, bilgi ve yetkinliğe sahip kişilerden oluşmaktadır. Firmamız ile hukuki, ticari, yazılı ya da sözlü olarak İsveççe çeviri hizmetleri ile ilgili anlaşma vardığınız takdirde, İsveççe çeviri ekibinde bulunan tüm personeller belgenin çevirisini detaylı bir şekilde yapar. 
Dilin yapısı, dilin işlevi, noktalama işaretleri belge hazırlanırken en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesidir. Süreç içerisinde çeviri işlemlerine büyük emek ve zaman harcanır. İsveççe Türkçe çeviri işlemleri tamamlandıktan sonra editör bölümünde bulunan personellerimiz belgeyi detaylı bir şekilde incelerler. İnceleme esnasında ortaya çıkan çeşitli hatalar belirlenir ve bu hatalar düzeltilir. İşlemler tamamlandıktan sonra 3 iş günü içerisinde belgeler size koordinasyon ekibi tarafından ücretsiz kargo ile teslim edilir.

İsveççe Tercüman Olmanın Şartları Nelerdir?


İsveç dilini biliyor ve çeviri hizmetleri vermek istiyorsanız İsveççe dilini bildiğinize dair noterden gerekli belgeleri almanız gerekir. Öncelik olarak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ya da Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikametgaha sahip olan kişiler ikamet ettiğine dair gerekli belgeleri aldığı takdirde kendisine en yakın olan noter kurumuna giderek başvuruda bulunabilir. Yeminli tercüman olabilmek için gerekli olan deneyim dışında noterin talep ettiği evrakları da temin ederek işlemin tamamlanması gerekir. Tercüman olmanızda sizlere avantaj sağlayacak İsveççe dili bölümlerinden mezun olmak, dile daha çok hakim olmanızı sağlayacaktır. İsveççe tercüman olabilmek için noterin talep ettiği evraklar şu şekildedir;
isveçce çeviri
Kurum ve kuruluşlardan alınan adli sicil kaydı belgesi
İkametgah adresinin yazılı olduğu ikametgah belgesi (E-devlet sistemi üzerinden ya da direkt olarak muhtarlıktan  alınabilir)
Türkiye vatandaşı iseniz kimlik kartı, yabancı uyruklu vatandaş iseniz pasaport fotokopiniz
Güncel 6 aylık biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf
Tüm belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra belgeleri sizlere en yakın noterlik şubesine iletebilir ve direkt olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Belgelerin yeminli tercüman olabilmek için yetersiz bulunması ya da İsveççe dilini bildiğinize dair belgelerinizin olmaması halinde, noter başvurunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Belgelerinizi ve yetkinliklerinizde eksik bulunan noktaları düzelterek tekrardan başvuruda bulunabilirsiniz. 
Başvurunuzun olumlu olarak sizlere sunulması halinde noter sizleri çalışmış olduğu tercüme kurumuna yönlendirir. Bazı noterler talep yoğunluğunun az olması nedeni ile tercüme bürosu ile birebir çalışmazlar. Bu durumda da sizlere yemin tutanağı zaptı takdim edilir. Bu belge ile İsveççe yeminli tercüman unvanını almaya hak kazanır ve dilediğiniz alanda çeviri hizmetlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

İsveççe Çapraz Çeviri Hizmetleri


Çeviri hizmetlerini yıllardır süregelen tecrübe ile sizlere sunan firmamız sadece İsveççe alanında çeviri hizmetleri değil, birçok alanda sizlere profesyonel çeviri hizmetlerini sunuyor. Uluslararası tercüme büroları ile koordineli olarak birebir çalışan firmamız sizlere çapraz çeviri hizmeti de sunuyor. Çapraz çeviri hizmetleri farklı dillerden yapılan çeviri hizmetlerini kapsar. Örnek gösterilecek olur ise; Sizler İsveççe Türkçe çeviri hizmetleri yerine İsveççe Rusça, İsveççe Fransızca, İsveççe Almanca gibi dillerin çevirisini yaptırmak isterseniz çapraz çeviri hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Firmamız dünyada bulunan hemen hemen her dilde sizlere çapraz tercüme hizmeti veriyor. Detaylı bilgi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

İsveççe Çeviri Yapılacak Olan Belgeler Nelerdir?


Uzman kadromuz ile İsveççe çeviri hizmetleri alanında istediğiniz tüm belgeleri, İsveççe dilinin yapısı ve özelliklerini göz önünde bulundurarak uzman kadromuz ile sizlere sunuyoruz. İsveççe dilinde yazılı, sözlü, hukuki, ticari, sağlık, sözleşme ve akademik belgeler için çeviri işlemlerini sizlere sunuyoruz. Yeminli tercüman unvanına sahip olan personellerimizin çeviri yapmaya yetkili olduğu belgeler şu şekildedir;
Öğrenci Belgesi (Üniversite, Lise, Diğer eğitim)
Nüfus Cüzdanı ve pasaport 
Sağlık raporları
Ehliyet ve ruhsat çevirisi (araba alım satım işlemlerinde imzalanacak olan diğer belgeler)
İsveççe olarak hazırlayacağınız CV
Banka belgeleri çevirisi
Ticari sözleşmeler
İhale evrakları çevirisi
Elektronik aletler kullanım prosedürü
Taahhütname, vekaletname ve muvafakatname çeviri işlemleri
Tez ve diğer ödev çevirileri
Kitap çevirisi
Şirketler için ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi çevirisi
Bankalardan sunulan hesap ekstresi çevirisi
Ölüm belgesi, doğum belgesi ve sabıka kaydı gibi ihtiyaç duyulan çeviri hizmetleri tarafımızca kısa süre içerisinde hazırlanarak sizlere ücretsiz kargo yolu ile gönderilir.  İlgili belgelerin çevirilerinin yapılıp noter, konsolosluk ve büyükelçilikten onay alınabilmesi için belgenin mutlaka orijinal olması gerekir. Aksi takdirde belge geçersiz sayılır.

İsveççe Dili Altyazı Çeviri, Kısa Video ve Film Dublajı


İsveççe Türkçe çeviri hizmeti yapan firmamız sadece belirli belgelerin çeviri hizmetleri ile ilgilenmezler. İsveççe dili alanında uzman olan yeminli tercümanlarımız sizlere kısa film, dizi ve video gibi işlemlerde çeviri hizmeti sunar. Online siteler üzerinde sıklıkla izlenen dizi, film ve birçok kısa videonun herkese ulaşması ve herkesin anlayabilmesi adına mutlaka çeviri yapılması gerekir. Elinizde çeviri yapılması gereken proje var ise firmamıza telefon numaraları ve internet sitelerimizden ulaşarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

İsveççe Çeviri Hizmeti Fiyatları Ne Kadar?


İsveççe çeviri işlemlerinde sizlere profesyonel hizmet sağlıyoruz. İsveççe dili, sıklıkla kullanılan bir dil olmamasından dolayı İngilizce çeviri, Almanca çeviri, Rusça çeviri gibi globalleşen ve sıklıkla kullanılan bu dillere göre fiyatlar farklılık gösterebilir. Aynı zamanda çevirisi yapılacak olan belgenin miktarı da fiyatın değişmesine neden olmaktadır. Dilerseniz çeviri hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak ve fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz koordinasyon ekibimiz ile görüşerek merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Kaynak Dil İsveçce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

İsveçce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz