Rusça Çeviri Türkçe - Rusça Tercüme / Tercüman

Average: 4.525 (1469 votes)
Rusça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Rusça Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Rusça Türkçe - Rusça Tercüme / Çeviri / Tercüman

Avrasyanın en yaygın konuşulan dili Rusça'dır.20. Yüzyılda Rusya'nın Sosyal ve Politik açıdan gelişmesiyle birlikte Rusça dilide önemini arttırmıştır. Dünyada en çok konuşulan ve 7. sırada olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin de resmi dilidir. Latin alfabesi Rus dilindeki tüm ses ve vurguları tam olarak sağlayamadığı için Rusya Kiril alfabesini kullanmaktadır. Rusça dili konuşulurken vurguya dikkat edilir. Ukraynaca ve Beyaz Rusyaca Rusça'ya en yakın dillerdir.

Kiril alfabesi kullanan diğer bir dil olan Bulgarca, Rusça'dan farklı bir dil olsada bir çok ortak kelimeleri vardır. Rusçanın bugün yaygın olarak konuşulduğu ülkeler arasında; Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgizistan, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan, Ermenistan, Romanya, Moldova, Bulgaristan, Gürcistan, Estonya, Litvanya ve Beyaz Rusya vardır.

Rusça dilinden Türkçe'ye veya Türkçe'den Rusça diline yapılan çeviriye Rusça Tercüme, Rusça Çeviri işini yazılı veya sözlü yapan kişiye Rusça Tercüman denir.

Balkan Tercüme Rusça Tercüme ve Rusça'nın tüm lehçelerinde yeminli tercümanlarıyla hizmetinizde!

Rusça Tercüme / Çeviri nasıl yapılır?

Rusça dilinde noterden yemin alan Rusça tercüman Rusça Yeminli Tercüman ünvanı kazanır. Rusça Tercüme / Çeviri işleri yazılı, sözlü, teknik, akademik, tıbbi, hukuki konularda olabilir. Bu konular uzun zaman ve emek gerektirdiğinden her Rusça Tercüman her konuyu çeviremeyebilir. Çeviri için gelen belgeleri konusunda uzman ve tecrübeli Rusça Tercüman'a vererek yanlış çeviri riskini en aza indiririz. Tüm yazılı çeviriler Rusça Tercüman'dan geldikten sonra Proofreading işlemi uygulanır. Ardından editör kontrolünden geçer ve Koordinatörlerimiz tarafından müşterilerimize teslim edilir.

Rusça Tercüman nasıl olunur?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti'nde ikamet izni olan bir yabancı ülke vatandaşıysanız. Rusça dilini bildiğinize dair belgelerinizi, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, T.C Kimliği veya Pasaport ve 2 adet fotografınızla bulunduğunuz yerdeki notere gidip başvurunuz. İlgili noterin keyfiyetine bağlı olarak sizinle çalışmak isteyip istemeyebilir. Eğer belgelerinizi yeterli bulur ve çalışmak isterse sizi çalıştığı Tercüme Bürosu'na yönlendirecektir. Eğer çalıştığı bir tercüme bürosu yoksa size yemin tutanağı zaptı imzalatır. Yemin zaptı imzalandıktan sonra Rusça Yeminli Tercüman ünvanı alırsınız.

Tapu İşlemlerinde Rusça Adli Tercüman Refakati

Yabancı ülke vatandaşlarının Tapu'da işlem yapabilmeleri için yanlarında Rusça Adli Bilirkişi / Tercüman ünvanına sahip bir tercümanın refakat etmesi zorunludur. Emlakçıysanız veya gayrimenkul işiyle uğraşıyorsanız hem Rus müşterilerinizle yapacağınız sözleşmelerde hemde resmi kurumlardaki işlerinizde size tahsis edeceğimiz tecrübeli Rusça Tercümanımıza rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Rusça Adli Tercüman / Bilirkişi nasıl olunur?

Artık noterden alınan Rusça Yemin Zabıtları yayınlanan bir genelge ile Tapu işlemlerinde kullanılamayacağı ilan edildi. Bu duruma alternatif olarak Rusça Adli Tercümanlık adında yeni bir sistem getirildi. Bu sistemde yılın belli dönemlerinde her il de Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ilanı yayınlanmakta ve başvuran kişilerin yeterlilikleri incelendikten sonra toplu yemin töreni düzenlenmektedir. Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ünvanı alan Rusça Tercüman Tapu'da refakat işlemleri yapabilmektedir.

Nikah İşlemlerinde Rusça Yeminli Tercüman Refakati

Yabancı ülke vatandaşları ile evlilik işlemlerinde belediyelerdeki evlendirme dairelerine müracaat ettiğinizde sizden eşinizin bekarlık belgesinin, doğum belgesinin, pasaportunun ve daha önce evlenip boşandıysa boşandığına dair mahkeme kararının Rus Büyükelçiliği ve Türk Dışişlerinden onaylı çevirilerini isteyecektir. Ayrıca ilgili birim eşinizin Türkçe bildiğine ikna olmazsa sizden nikah sırasında refekat için Rusça Noter Yeminli Tercüman çağırmanızı isteyecektir. Aşağıda daha önce refakatinde bulunduğumuz bir nikahın videosunu yayınladık. Görüntülemede problem yaşarsanız daha detaylı bilgi için buradan izleyebilirsiniz.

Rusça Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı

Rusça tercümanlarımız video, kısa film, dizi gibi projelerin altyazı/subtitle işlerinde tecrübelidir. Rusçaya çevrilecek bir videonuz varsa veya Rusçadan Türkçeye çevrilecek bir videonuz varsa bize gönderin kısa sürede altyazısını ekleyip tarafınıza gönderelim. Birçok dilde altyazı ve dublaj işlemi yaparak müşterilerimizin ürün tanıtımında veya reklamlarında yer almaktan gururluyuz. Sizde bizi tercih ederek tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

Rusça Çapraz Çeviri nasıl yapılır?

Balkan Tercüme Bürosu dünyanın hemen hemen her ülkesinde uluslararası akreditasyonunu tamamlamış tercüme bürolarıyla koordine olarak çalışmaktadır. Bu kollektif işbirliği birçok dilde olduğu gibi Rusça dilinde de anadilde çeviri imkanı sunar. Yani İngilizce dilinde bir dökümanınız var ve bunu Rusça diline çevirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme yurtiçinde İngilizce'den Rusça'ya çeviri yapacak Yeminli Rusça Tercümanı yoksa, onayınız halinde dökümanınızı Rusya'daki profesyonel ve akredite işortağına gönderir ve dökümanınızın anadilde çevirisini yaptırıp size teslim eder. Bu oldukça ekonomik ve güçlü iş birliği sayesinde binlerce döküman yüzlerce müşterilerimize sorunsuz teslim edilmiştir. Bu vesileyle İngilizce Rusça, Almanca Rusça, İtalyanca Rusça, Fransızca Rusça, Arapça Rusça, Farsça Rusça, Yunanca Rusça, Japonca Rusça, Korece Rusça, Çince Rusça, Felemenkçe Rusça, İspanyolca Rusça ve diğer tüm dillerde çapraz çeviri imkanını müşterilerimize sunuyoruz.

Rusça Tercüman ne iş yapar?

Rusya ile yapılan tüm yazılı veya sözlü işlerinizde size tercümanlık yapar. Örneğin Rusça Doğum Belgesi, Pasaport, Bekarlık Belgesi, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Vatandaşlık Belgesi, Boşanma Kararları, Amortisman, Analiz Sertifikası, Apostil, Araba Ruhsatı, Araştırma, ATA Karnesi, ATR Belgesi, Banka Evrakı, Banka Hesap Cüzdanı, Banka Hesap Durum Belgesi, Banka Hesap Ekstresi, Banka Raporları, Banka Yazışma, Bankacılık Dokümanı, Belge, Beyan, Bitirme Belgesi, Bitirme Tezi, Bitki Sağlık Sertifikası, Bonservis, Borsa Analizleri, Broşür, CE Belgesi, CV, Çalışma Ekonomisi, Çıkış Belgesi, Denklik Belgesi, Dergi, Dilekçe, Diploma, Doktor Raporu, Ehliyet, Fatura, Geçici Mezuniyet Belgesi, Hastane Raporu, İş Başvurusu, Kitap, Nüfus Cüzdan Sureti (Örneği), ÖSS Sonuç Belgesi, Vize Başvuru Evrakları vb. dökümanları Türkçe'den Rusça'ya veya Rusça'dan Türkçe'ye yazılı olarak çevirir. Rusya'dan gelen misafirlerinize refakat ederek İş Sözleşmelerde, Hukuki, Ticari vb. görüşmeler de yeminli bir tercümanın yanınızda bulunmasının kolaylığını ve rahatlığını sunacaktır.

Rusça Noter Onayı, Apostil ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı nasıl yaptırırım?

Rusya'dan gelen bir belgeniz varsa veya Rusya'ya gönderilecek bir belgeniz varsa doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme tüm bu işleri sizin adınıza kolayca yaparken siz diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Belgeniz yurtdışından Apostil onaylı şekilde gelmişse yukarıdaki Rusça Tercüme Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Ardından Rusça ile ilgili koordinatörümüz hemen sizinle iletişime geçecektir. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı işlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır.

Belgeyi Rusya'dan getirirken Apostil onayı yaptırmadıysanız, belgeyi Türkiye'de Apostil Onayı yaptıramazsınız. Belgeyi Türkiye'de kullanabilmeniz için Türkiye'deki Rusya Büyükelçiliği/Konsolosluğu'ndan onaylatılır, Rusça'dan Türkçe'ye Rusça Yeminli Tercüman tarafından tercümesi yapılır, Noter onayı olduktan sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığına onaylatılması gereklidir.

Not: Bir belgenin Türk Dışişleri Onayı olabilmesi için belgenin orjinalinin gelmesi ve Türkçe Noter Onayılı Tercümesi'nin yapılması zorunludur.

Belgeniz yurtdışına gönderilecekse yine yukarıdaki Rusça Tercüme Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı ve Apostil Onayı işlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır. Balkan Tercüme Bürosu'nun Rusça çevirileri tüm uluslararası resmi kurumlar, kuruluşlar ,organizasyonlar tarafından sorunsuz bir şekilde kabul edilmektedir.

Rusça belgenize Apostil Onayı yaptırabilirmisiniz?

Aposil Onayı diye adlandırılan işlemi kısaca özetlemek gerekirse 5 Ekim 1961 yılında Lahey'de imzalanan anlaşmaya istinaden uygulanan bir onay sistemidir. Rusya'nın bu anlaşmada imzası olduğundan Rusya'ya gidecek belgeler Apostil olur. Apostil onayı için gittiğiniz kaymakamlık, valilik veya adliyedeki memura gideceğiniz ülkenin Rusya olduğunu söyleyiniz.

Daha detaylı bilgiyi sizin için hazırladığımız videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayarak izleyebilirsiniz..

Tüm bu riskleri hissetmemek istiyorsanız sizin için BALKAN TERCÜME BÜROSU 7/24 hizmetinizde!

Ücretsiz / Bedava Rusça Tercüme / Çeviri

Çeviri sektöründe satılan çeviri işlemleri arasında en pahalı dillerden biri de Rusça Tercüme'dir. Ülkemizde dil çeviri fiyatları kullanım yoğunluğuna ve tercüman çokluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Rusça dünyanın en çok konuşulan dillerinden olmasına rağmen ülkemizle ticari ve sosyal bağları çok düşük olduğu için çok az çeviri işi olmakla beraber tercüme fiyatlarıda oldukça yüksektir. Kısa, basit ve onaysız çevirileriniz için aşağıda YANDEX teknolojisiyle kısa cümlelerde oldukça başarılı olan Ücretsiz Rusça Türkçe Çeviri aracını online / çevrimiçi kolayca kullanabilirsiniz.

Kaynak Dil Rusça ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Rusça ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz