Tercüme Hizmeti ve Çeviri Hakkında

Balkan Tercüme'nin bir parçası olan tercumehizmeti.net hakkında detaylı bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Balkan Tercüme Bürosu, tüm dünya dillerinde her nevi sözlü ve yazılı tercüme hizmeti sunan, sektörünün önde gelen çeviri şirketlerinden biridir. Hızlı ve güvenilir tercüme hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların güvenle başvurduğu bir ‘dil çeviri çözüm merkezi’dir. ‘Müşteri Odaklı, Kaliteli Hizmet’ ilkemiz, ‘Çeşitli Terminolojilerdeki Milyarlarca Sayfa’ deneyimimiz, ‘Toplam Kalite’ anlayışımız ve ‘Maliyete Etkin Çözüm’ önerilerimiz, referanslarımızdan teyit edebilirsiniz.

Uzmanlık gerektiren çeviri işlerinizde minimum hata ve maksimum kalite için tüm tercümeleriniz alanlarında uzman tercümanlar tarafından çevrilip, editör kontrolünden geçer. Böylece hem iş ortaklarınız hem de yasalar karşısında yaşanılacak muhtemel sorunların önüne geçmiş olursunuz. İnternet sitemiz, tarafınıza, firmamız hakkında bilmek isteyeceğiniz detayları ve kurumsal kültürümüz içersinde benimsemiş olduğumuz prosedürlerin ana hatlarını aktarmayı amaçlamaktadır.

Kurumunuzun ihtiyaç duyabileceği (noter yeminli, konsolosluk/vilayet/ kaymakamlık onaylı) ticari, hukuki, teknik, vb. yazılı ve sözlü tercüme hizmetini, sahip olduğumuz profesyonel çalışma ilkeleri doğrultusunda güvenli ve hızlı şekilde sağlayabiliriz. Her yeni müşterimizin katkısıyla tercüme piyasasına yön veren yeniliklerimiz, her geçen gün artan nitelikli tercüman ve idari kadro çalışanımız, güçlü teknik altyapımız ve maliyetlerinizi en aza indirecek çözümlerimizle deneyimlerimizi paylaşmaya sizi de davet ediyoruz.

Profesyonel Hizmet

Kurumumuz tüm çeviri işlerinde TS EN ISO 17100 standartlarına göre hizmet vermektedir. Çeviri işlerinizde kalite istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Tüm çeviri işlerinizde Çözüm Ortağınız olmaya hazırız.

Tüm Dünya Dillerinde

Kurumumuz Ankara'da 10 Noterlikte (Ankara62, Ankara51, Ankara24, Ankara35, Ankara34, Yenimahalle1, Yenimahalle3, Yenimahalle4, Yenimahalle5, Akyurt2) yazılı ve sözlü yeminli çeviri hizmetleri vermektedir.

Nitelikli Tercüman

Çeviri yapan tercümanlarımızın tümü sektöründe en az 7 yılı doldurmuş ve çevirilerinin tamamı kontrol/teyit işlemiyle onaylanmıştır. Hepsinin mesleki sorumluluk sigortaları yapılmış ve ihtiyaç duyulan tüm önlemler alınmıştır

Hızlı Teslimat

Diğer büro işletmelerinden en önemli farkımız bir çevirinin tercüman ve editör kontrolünden geçmesi için gerekli zamanın minimum seviyede olmasıdır. Bu zaman/kalite ölçüsünde kurumumuzu hep öne çıkaran etken olmuştur.

misyonumuz

Ülkemizde çeviri sektörü neyazıkki genelde yurtdışında herhangi bir sektörde çalışan insanların yurda döndükten sonra yapacak iş bulamadığından yaptığı bir meslek olarak bilinmektedir. Gramer bilgisi ve mesleki yeterliliği olmadığı gibi gerekli cezai kanun yaptırımları olmayan kişilerin kontrolünde gelişmemiş bir sektör olarak kalmıştır. Bu durum yüksek fiyat ve düşük kalite ile mesleğin sürdürülebilirliğine büyük darbe vurmuş ve insanlar genellikle makine çevirilerini tercih eder duruma gelmiştir.

Kurulduğumuz günden bugüne Çeviri sektöründe var olan bu problemlerle mücadele etmekteyiz. Son birkaç yılda artan işsizlik ve göçmen sayısının da artmasıyla çeviri sektörüne duyulan ihtiyaçta artmıştır. Lakin bu durum zaten niteliği zayıf olan sektöre göçmenlerinde katılımlarıyla kaliteyi ve kontrol edilebilirliğide oldukça düşürmüştür. En önemli misyonumuz ilgili dilin Filolojisini okumuş, Türk vatandaşı olan, mesleki sorumluluk sigortasıyla güvence altına alınmış nitelikli tercümanlarla çalışmak ve bu arkadaşların sayısını arttırmaktır.

Ulusal bir Misyona Sahip,
iyi derecede teknolojiyi kullanabilen;
Nitelikli ve eğitimli profesyonel kadrosuyla;
Mesleki sorumluluklarının farkında;
Çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Küresel bir Vizyona Sahip,
iyi derecede teknolojiyi kullanabilen;
İnsanlığa, Çevreye ve Ülkemize faydalı;
Mesleki sorumluluklarının farkında;
Çözüm ortağınız olmaya hazırız.

vizyonumuz

Dünya'da ve ülkemiz de göç, göçmenlik gibi küresel sorunlar yeni çözümlere ulaşmak için insanlığı zorluyor. Bizler bu çözümün bir parçası olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Temel prensibimiz elbette insanlığa ve ülkemize faydalı işler çıkarmaktır. Bunun başlangıç noktası olarakta yaptığımız her işi özenerek ve ülkemizi temsil ettiğini düşünerek üretmekteyiz.

Yarının Dünyasında, tarım, sanayi, bilim, teknoloji, hukuk, tıp, göçmenlik ve iklim değişikliği gibi sosyal sorunlar konularında söz sahibi bir ülke olabilmek için bizi yurtdışına daha iyi ifade edebilen, teknolojiyi ileri seviyede kullanabilen tercümanlar yetiştirmeliyiz. Vizyon sahibi insanlarımızı desteklemeli ve daha fazla fırsat vermeliyiz. Bizler bu yolda ilerleyen herkese kayıtsız şartsız destek olacağız. Sizde bize katılın...