İngilizce Çeviri Türkçe - İngilizce Tercüme / Tercüman

Average: 4.649 (1407 votes)
İngilizce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

İngilizce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

İngilizce Türkçe Çeviri

İngilizce, dünya genelinde yüzlerce farklı ülkede kullanılan ve birçok ülkenin resmi dili olduğu için, tüm dünyada popüler olmasıyla bilinen bir dildir. Köklü bir geçmişi vardır ve ortaya çıkarken farklı süreçlerden geçmiştir. Yaygın bir şekilde kullanılan ve köklü bir tarihi bulunan İngilizce, Avrupa dillerinden etkilendiği için bu dillere olan benzerliği daha fazladır. Bu nedenden dolayı İngilizce ile aynı dil ailesine sahip olan kişilerin İngilizceyi öğrenmesi ve kavraması çok daha kolaydır. Türkçe, bilindiği gibi farklı bir dil ailesinin üyesidir. Türkçe ile arasında önemli ölçüde farklılıklar vardır. İngilizce ’den Türkçe ’ye yada Türkçe ’den  İngilizceye yapılan tercümeye İngilizce çeviri, bu işi yapan kişi ise İngilizce tercümanı adıyla bilinir.

İngilizce Çeviri Nasıl Yapılır?


İngilizce, belirli ve sıkı bir eğitim sonrası öğrenilen bir dildir. İngilizce tercümesi yapan bireylerin bu dile önemli ölçüde hakim olması ve dili en iyi şekilde öğrenmiş olması gerekir. Ana dili iyi bir şekilde bilmek ve sürekli kendini geliştirmek, iyi bir tercümanın sahip olduğu özelliklerdendir. İngilizce tercüman, her alanda çeviri yapar. Alanında uzman ve profesyonel olan tercümanlarımız, bu işi en iyi şekilde yapar ve eksiksiz ve kusursuz bir İngilizce Türkçe çeviri hizmeti sunarlar. İster yazılı, ister sözlü olsun ihtiyaç duyulan her alanda tüm çevirileri en iyi şekilde yaparak, tüm çevirilerin en iyisi olmasını sağlıyoruz.

İngilizce Tercüman Olmanın Yolları


İngilizce diline hakim olmak ve bunu alınan eğitimler ve sertifikalarla belgelemek, tercüman olabilmenin ilk kuralıdır. Dil bilgisine sahip olan ve tercümanlık yapabilecek bir engeli bulunmayan bireyler, istenen belgelerle  birlikte notere başvurdukları zaman gelecek onay ve kabul mesajını beklerler. Türkiye Cumhuriyeti veya farklı ülke vatandaşı olmak fark etmeksizin, İngilizce seviyesi iyi derecede olan her vatandaş, tercümanlık yapabilir. Bunun için tercümandan ikametgah belgesi, yabancı ülke vatandaşıysa pasaport, Türk vatandaşıysa nüfus cüzdanı, sahip olduğu belgeleri ve vesikalık fotoğrafı istenir. Bunları notere teslim ederek, noterin belirlediği ve size uygun gördüğü  bir tercüme bürosu ile çalışmaya ve Türkçe İngilizce çeviri hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

İngilizce Tercümana Hangi Alanda İhtiyaç Duyulur?


İngilizce dili birçok ülkede kullanılan bir dil olduğu için, hemen hemen birçok alanda İngilizce tercümana yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulur. Kitap çevirileri için yayınevleri, alt yazılar ve filmler için televizyon kanalları, üniversite ve kurslar ve turistik amaçlı kurum ve kuruluşlar, İngilizce tercümana ihtiyaç duyulan başlıca yerlerdendir. Deneyimli İngilizce tercümanlarımız  yayınevleri, medya ve TV kanalları ve daha farklı birçok alanda hizmet sunar. Çevirisi yapılacak olan her türlü, film, kısa film, video, kitap ve belgenin çevirisini, en kısa sürede yapıp tarafınıza iletiyoruz. Uzun süreden beridir yaptığımız tercüme hizmeti ile, şimdiye kadar farklı projelerde yer alarak sunduğumuz hizmetten faydalanan herkesin memnuniyetini kazanmaya devam ediyoruz.

Tapu ve Her Türlü Gayrimenkul İşlemlerinde İngilizce Tercümandan Nasıl Yararlanılır?


Ev, daire ve her türlü gayrimenkul alım satımı, ülkeler ve farklı dili konuşan vatandaşlar arasında gerçekleştirilir. Yabancı ülke vatandaşları, farklı ülkelerde bu işlemleri yapacakları zaman İngilizce tercümana ihtiyaç duyarlar. Ancak, yeterlilik belgesine ve bu işi uzman bir şekilde yapan bir tercümanın refakatiyle bu işlem gerçekleştirilir ve birçok resmi kurum tercüman olmasını mecburi kılar. Tapu işlemleri için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce tercümanlarımızdan sorunsuz bir şekilde hizmet alabilir ve dilediğiniz her an bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler, tercümanlarımız sayesinde çok daha güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Evlilik İşlemleri ve Nikahlarda İngilizce Tercüman Hizmeti


Yabancı ülke vatandaşlarının, Türkiye’de gerçekleşen evliliklerinde, nikah memuru, şahitler ve konuşmayı tercüme edecek ve çevirisini yapacak tercümanların olması gerekir. Aynı şekilde nikahta yabancı dille oluşturulmuş belge ve birtakım evrakların çevirisinin yapılması, bir tercümanın varlığıyla gerçekleşir. Nikah ve düğün işlemlerinde yanınızda bulunduracağınız bir tercüman ile, gününüzün daha verimli geçmesini ve İngilizce konuşmaların daha anlaşılır bir hale dönüşmesini sağlayabilirsiniz. İngilizce tercümanlarımız nikah akdinin gerçekleştiği her alanda size yardımcı olur. Tercüme hizmetimiz sonrası aldığınız hizmetten çok memnun kalacaksınız. Yazılı, sözlü, akademik ve birbirinden farklı çeviri hizmetlerimizden hangisine ihtiyaç duyduğunuzu bize iletmeniz yeterli olacaktır. Gerisini ise firmamız halleder. 

İngilizce Tercümanın Yaptığı İşler Nelerdir? 


Evlilik, tapu, ve turistik rehberliğinin dışında, daha farklı birçok alandan İngilizce tercümana ihtiyaç vardır. İngilizce dili kullanılarak oluşturulmuş olan evrak ve belgelerin hazırlanmasında, onaylanmasında ve  halka tanıtılmasında İngilizce tercümandan destek alınır. Bu belgeler; doğum ve ölüm belgesi, evlilik cüzdanları, boşanma belgeleri, tapu belgeleri, kurumlara iletilen dilekçeler, pasaport, vatandaşlık belgeleri, özgeçmişi anlatan tanıtım yazıları, vekalet ve vasiyet dilekçeleri gibi her türlü resmi evrağın İngilizce olarak çevrilmesi ve oluşturulması için deneyimli tercüman hizmeti sunmaktayız. Aynı şekilde yabancı ülkede yaşayan vatandaşlar için de İngilizce dili ile oluşturulan bu tür belgeler ve evrakların da Türk diline çevirisi yapılmaktadır.

Yeminli İngilizce Tercüman 


Alanında uzman olan ve tercümanlık işini en iyi şekillerde belgeleyen bir tercüman ve ekiple çalışmak, her zaman ilk tercihimizdir. Okulunu okuyan fakat tercümanlık yapabilme yeteneğine sahip olmayan çok kişi vardır. Bizimle çalışan tüm tercümanlar, aldıkları eğitim sonrası yeminlerini noter huzurunda imzalayarak bunu belgeleyen kişilerden oluşur. Yeminli tercüman, çevirisini yapacağı dil için yurt dışında eğitim gören, dilin bölümünü tamamlayan ve bunu noter huzurunda tasdik eden kişiye verilen addır. Yeminli tercüman ile yapılacak olan tüm çevirileriniz, hızlı ve güvenli bir şekilde elinize ulaştırılır. 

Noter Tasdikli İngilizce Çeviri


Tüm dillerde olduğu gibi İngilizce çeviri hizmetinde de noter tasdikli çeviri hizmetimiz bulunur. Bu işlem, yapılan çevirinin belgenin aslına uygun bir şekilde, yeminli tercüman tarafından imzalanması ve mühürlenmesi işlemidir. Bilindiği gibi Noter, resmi bir kurumdur ve resmiyet içeren her belge, noterden geçmek zorundadır. Yapılan tercüme ve çeviriler de aynı şekilde ilk olarak editörlerimizin ardından, son olarak da Noter kontrolünden geçerek sahibine teslim edilir. İngilizce çeviri ve Türkçe çevirilerinizin tümü yeminli tercümanlarımızın bilgisi dahilinde çevrilir.

Balkan Tercüme Hizmetini Tercih Etmenizin Nedenleri? 


İngilizce Türkçe veya Türkçe İngilizce çeviri hizmetinin yanı sıra, bilinen en köklü dillerin çevirisi yapan Balkan tercüme, müşterilerine profesyonel ve hızlı çözüm odaklı bir hizmet sunar. Tüm dünya dillerinde tercih edilen tercüme hizmeti ile alanında öncü olmasıyla bilinir. Uzmanlık alanında olan ve resmi olan tüm çeviriler, yazılı, sözlü, hukuki, akademik ve tıbbi olarak alanında uzman olan tercümanlarımız tarafından yapılır. Soluksuz bir şekilde yaptığımız bu işte amaç, müşterilere ve bu hizmetten yararlanan tüm bireylere eksiksiz aynı zamanda kusursuz ürün sunmaktır. Tecrübe ve geniş bir bilgi birikimine sahip olan kadrosu ile, şimdiye kadar her çeviride konuşulmayı başaran firmamız, gün geçtikçe büyümeye ve adını duyurmaya devam etmektedir. Tüm bu işlemlerden en uygun fiyatlarla yararlanabilmek için, internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz ve siz de hukuki, akademik, ticari, tıbbi ve noter tasdikli tüm çevirilerinizde bizi tercih edebilirsiniz. 


Kaynak Dil İngilizce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

İngilizce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz