Endonezce Çeviri Türkçe - Endonezce Tercüme / Tercüman

Average: 4.4815 (2460 votes)
Endonezce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Endonezce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Endonezce Türkçe Tercüme / Çeviri / Tercüman

Endonezya'nın resmi dili Endonezce ya da diğer adıyla Bahasa dilidir. Endonezce'de Latin harfler kullanılır. 1945 yılında Endonezya'nın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra standartlaştırılmış bir Malayca'nın şivesidir. Malayca ve Endonezce ayrı diller olarak kabul edilse de neredeyse aynıdırlar. Endonezya halkı yerel olarak kendi şivelerini kullanmaktadırlar. Ama hemen hemen herkes Endonezce'yi ikinci dil olarak bilirler.

Endonezya'nın resmi dili, eğitim dili, basın dili "Endonezce" dir. Ülke nüfusu olarak Endonezya dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir. Nüfus kalabalığından dolayı Endonezce dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir.

Endonezce dilinden Türkçe'ye veya Türkçe'den Endonezce diline yapılan çeviriye Endonezce Tercüme, Endonezce Çeviri işini yazılı veya sözlü yapan kişiye Endonezce Tercüman denir.

Balkan Tercüme Endonezce veya Bahasa dillerinde yeminli tercümanlarıyla hizmetinizde!

Endonezce Tercüme / Çeviri nasıl yapılır?

Endonezce dilinde noterden yemin alan tercüman Endonezce Yeminli Tercüman ünvanı kazanır. Endonezce Tercüme / Çeviri işleri yazılı, sözlü, teknik, akademik, tıbbi, hukuki konularda olabilir. Bu konular uzun zaman ve emek gerektirdiğinden her Endonezce Tercüman her konuyu çeviremeyebilir. Çeviri için gelen belgeleri konusunda uzman ve tecrübeli Endonezce Tercüman'a vererek yanlış çeviri riskini en aza indiririz. Tüm yazılı çeviriler Endonezce Tercüman'dan geldikten sonra Proofreading işlemi uygulanır. Ardından editör kontrolünden geçer ve Koordinatörlerimiz tarafından müşterilerimize teslim edilir.

Endonezce Tercüman nasıl olunur?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti'nde ikamet izni olan bir yabancı ülke vatandaşıysanız. Endonezce dilini bildiğinize dair belgelerinizi, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, T.C Kimliği veya Pasaport ve 2 adet fotografınızla bulunduğunuz yerdeki notere gidip başvurunuz. İlgili noterin keyfiyetine bağlı olarak sizinle çalışmak isteyip istemeyebilir. Eğer belgelerinizi yeterli bulur ve çalışmak isterse sizi çalıştığı Tercüme Bürosu'na yönlendirecektir. Eğer çalıştığı bir tercüme bürosu yoksa size yemin tutanağı zaptı imzalatır. Yemin zaptı imzalandıktan sonra Endonezce Yeminli Tercüman ünvanı alırsınız.

Tapu İşlemlerinde Endonezce Adli Tercüman Refakati

Yabancı ülke vatandaşlarının Tapu'da işlem yapabilmeleri için yanlarında Endonezce Adli Bilirkişi / Tercüman ünvanına sahip bir tercümanın refakat etmesi zorunludur. Emlakçıysanız veya gayrimenkul işiyle uğraşıyorsanız hem Endonezya'lı müşterilerinizle yapacağınız sözleşmelerde hemde resmi kurumlardaki işlerinizde size tahsis edeceğimiz tecrübeli Endonezce Tercümanımıza rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Endonezce Adli Tercüman / Bilirkişi nasıl olunur?

Artık noterden alınan Endonezce Yemin Zabıtları yayınlanan bir genelge ile Tapu işlemlerinde kullanılamayacağı ilan edildi. Bu duruma alternatif olarak Endonezce Adli Tercümanlık adında yeni bir sistem getirildi. Bu sistemde yılın belli dönemlerinde her il de Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ilanı yayınlanmakta ve başvuran kişilerin yeterlilikleri incelendikten sonra toplu yemin töreni düzenlenmektedir. Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ünvanı alan Endonezce Tercüman Tapu'da refakat işlemleri yapabilmektedir.

Nikah İşlemlerinde Endonezce Yeminli Tercüman Refakati

Yabancı ülke vatandaşları ile evlilik işlemlerinde belediyelerdeki evlendirme dairelerine müracaat ettiğinizde sizden eşinizin bekarlık belgesinin, doğum belgesinin, pasaportunun ve daha önce evlenip boşandıysa boşandığına dair mahkeme kararının Endonezya Büyükelçiliği ve Türk Dışişlerinden onaylı çevirilerini isteyecektir. Ayrıca ilgili birim eşinizin Türkçe bildiğine ikna olmazsa sizden nikah sırasında refekat için Endonezce Noter Yeminli Tercüman çağırmanızı isteyecektir.

Endonezce Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı

Endonezce tercümanlarımız video, kısa film, dizi gibi projelerin altyazı/subtitle işlerinde tecrübelidir. Endonezceye çevrilecek bir videonuz varsa veya Endonezceden Türkçeye çevrilecek bir videonuz varsa bize gönderin kısa sürede altyazısını ekleyip tarafınıza gönderelim. Birçok dilde altyazı ve dublaj işlemi yaparak müşterilerimizin ürün tanıtımında veya reklamlarında yer almaktan gururluyuz. Sizde bizi tercih ederek tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

Endonezce Çapraz Çeviri nasıl yapılır?

Balkan Tercüme Bürosu dünyanın hemen hemen her ülkesinde uluslararası akreditasyonunu tamamlamış tercüme bürolarıyla koordine olarak çalışmaktadır. Bu kollektif işbirliği birçok dilde olduğu gibi Endonezce dilinde de anadilde çeviri imkanı sunar. Yani İngilizce dilinde bir dökümanınız var ve bunu Endonezce diline çevirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme yurtiçinde İngilizce'den Endonezce'ye çeviri yapacak Yeminli Endonezce Tercümanı yoksa, onayınız halinde dökümanınızı Endonezya'daki profesyonel ve akredite işortağına gönderir ve dökümanınızın anadilde çevirisini yaptırıp size teslim eder. Bu oldukça ekonomik ve güçlü iş birliği sayesinde binlerce döküman yüzlerce müşterilerimize sorunsuz teslim edilmiştir. Bu vesileyle İngilizce Endonezce, Almanca Endonezce, Rusça Endonezce, İtalyanca Endonezce, Fransızca Endonezce, Arapça Endonezce, Farsça Endonezce, Yunanca Endonezce, Japonca Endonezce, Korece Endonezce, Çince Endonezce, Felemenkçe Endonezce, İspanyolca Endonezce ve diğer tüm dillerde çapraz çeviri imkanını müşterilerimize sunuyoruz.

Endonezce Tercüman ne iş yapar?

Endonezya ile yapılan tüm yazılı veya sözlü işlerinizde size tercümanlık yapar. Örneğin Endonezce Doğum Belgesi, Pasaport, Bekarlık Belgesi, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Vatandaşlık Belgesi, Boşanma Kararları, Amortisman, Analiz Sertifikası, Apostil, Araba Ruhsatı, Araştırma, ATA Karnesi, ATR Belgesi, Banka Evrakı, Banka Hesap Cüzdanı, Banka Hesap Durum Belgesi, Banka Hesap Ekstresi, Banka Raporları, Banka Yazışma, Bankacılık Dokümanı, Belge, Beyan, Bitirme Belgesi, Bitirme Tezi, Bitki Sağlık Sertifikası, Bonservis, Borsa Analizleri, Broşür, CE Belgesi, CV, Çalışma Ekonomisi, Çıkış Belgesi, Denklik Belgesi, Dergi, Dilekçe, Diploma, Doktor Raporu, Ehliyet, Fatura, Geçici Mezuniyet Belgesi, Hastane Raporu, İş Başvurusu, Kitap, Nüfus Cüzdan Sureti (Örneği), ÖSS Sonuç Belgesi, Vize Başvuru Evrakları vb. dökümanları Türkçe'den Endonezce'ye veya Endonezce'den Türkçe'ye yazılı olarak çevirir. Endonezya'dan gelen misafirlerinize refakat ederek İş Sözleşmelerde, Hukuki, Ticari vb. görüşmeler de yeminli bir tercümanın yanınızda bulunmasının kolaylığını ve rahatlığını sunacaktır.

Endonezce Noter Onayı ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı nasıl yaptırırım?

Endonezya'dan gelen bir belgeniz varsa veya Endonezya'ya gönderilecek bir belgeniz varsa doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme tüm bu işleri sizin adınıza kolayca yaparken siz diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Belgeniz yurtdışından Endonezya Dışişleri Bakanlığı ve Endonezya'daki Türkiye Büyükelçiliği'nden onaylı şekilde gelmişse yukarıdaki Endonezce Tercüme Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Ardından Endonezce ile ilgili koordinatörümüz hemen sizinle iletişime geçecektir. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Ankara'daki Endonezya Büyükelçiliğinden Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Onayıişlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır.

Not: Bir belgenin Türk Dışişleri Onayı olabilmesi için belgenin orjinalinin gelmesi ve Türkçe Noter Onayılı Tercümesi'nin yapılması zorunludur.

Belgeniz yurtdışına gönderilecekse yine yukarıdaki Endonezce Tercüme Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Onayı, Ankara'daki Endonezya Büyükelçiliğinden Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı işlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır. Balkan Tercüme Bürosu'nun Endonezce çevirileri tüm uluslararası resmi kurumlar, kuruluşlar ,organizasyonlar tarafından sorunsuz bir şekilde kabul edilmektedir.

Endonezce belgenize Apostil Onayı yaptırabilirmisiniz?

Aposil Onayı diye adlandırılan işlemi kısaca özetlemek gerekirse 5 Ekim 1961 yılında Lahey'de imzalanan anlaşmaya istinaden uygulanan bir onay sistemidir. Endonezya'nın bu anlaşmada imzası olmadığından Endonezya'ya gidecek belgeler Apostil olmaz. Apostil onayı için gittiğiniz kaymakamlık, valilik veya adliyedeki memura gideceğiniz ülkeyi söylemezseniz yanlışlıkla belgenize apostil onayı yapabilir. Bu durumda belgenizin bir geçerliliği olmayacağı gibi maddi ve zaman olarak kayıpta yaşayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiyi sizin için hazırladığımız videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Tüm bu riskleri hissetmemek istiyorsanız sizin için BALKAN TERCÜME BÜROSU 7/24 hizmetinizde!

Ücretsiz / Bedava Endonezce Tercüme / Çeviri

Çeviri sektöründe satılan çeviri işlemleri arasında en pahalı dillerden biri de Endonezce Tercüme'dir. Ülkemizde dil çeviri fiyatları kullanım yoğunluğuna ve tercüman çokluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Endonezce dünyanın en çok konuşulan dillerinden olmasına rağmen ülkemizle ticari ve sosyal bağları çok düşük olduğu için çok az çeviri işi olmakla beraber tercüme fiyatlarıda oldukça yüksektir. Kısa, basit ve onaysız çevirileriniz için aşağıda YANDEX teknolojisiyle kısa cümlelerde oldukça başarılı olan Ücretsiz Endonezce Çeviri aracını online / çevrimiçi kolayca kullanabilirsiniz.

Kaynak Dil Endonezce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Endonezce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz