Vietnamca Çeviri Türkçe - Vietnamca Tercüme / Tercüman

Average: 4.468 (2144 votes)
Vietnamca Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Vietnamca Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Vietnamca Türkçe Çeviri

Vietnam Cumhuriyetinin resmi dili Vietnamca dır. Yaklaşık 3 milyon kişinin anadili olan Vietnamca, Vietnam'da yaşayan insanların ve deniz aşırı ülkelerde azınlık durumunda olan birçok insanın konuştuğu bir dildir. Çince'den oldukça etkilenmiş bir dildir. Vietnamca'nın bugün kullandığı alfabede Latin harflerinden uyarlanmıştır. Cümleler içinde sözcüklerin anlamları vurgu biçimine göre değişiklik gösterir. Vietnamca'da 29 harf bulunmaktadır.

Vietnamca Vietnam'ın ulusal dilidir ve halkın büyük çoğunluğu bu dili kullanır. Vietnamca, Vietnam'dan sonra ençok ABD'de kullanılır. Buranın dışında Vietnamca Kamboçya, Kanada, Fildişi Kıyısı, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Tayland, İngiltere, Laos, Martinique, Hollanda, Yeni Kaledonya, Norveç, Filipinler, Polonya, Rusya, Senegal ve Vanuatu'da da konuşulduğu bilinmektedir.

Vietnamca dilinden Türkçe'ye veya Türkçe'den Vietnamca diline yapılan çeviriye Vietnamca çeviri, Vietnamca Çeviri işini yazılı veya sözlü yapan kişiye Vietnamca Tercüman denir.

Balkan Tercüme Vietnamca çeviri ve Vietnamca'nın tüm lehçelerinde yeminli tercümanlarıyla hizmetinizde!

Vietnamca Çeviri nasıl yapılır?


Vietnamca dilinde noterden yemin alan Vietnamca tercüman Vietnamca Yeminli Tercüman ünvanı kazanır. Vietnamca Tercüme / Çeviri işleri yazılı, sözlü, teknik, akademik, tıbbi, hukuki konularda olabilir. Bu konular uzun zaman ve emek gerektirdiğinden her Vietnamca Tercüman her konuyu çeviremeyebilir. Çeviri için gelen belgeleri konusunda uzman ve tecrübeli Vietnamca Tercüman'a vererek yanlış çeviri riskini en aza indiririz. Tüm yazılı çeviriler Vietnamca Tercüman'dan geldikten sonra Proofreading işlemi uygulanır. Ardından editör kontrolünden geçer ve Koordinatörlerimiz tarafından müşterilerimize teslim edilir.

Vietnamca Tercüman nasıl olunur?


Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti'nde ikamet izni olan bir yabancı ülke vatandaşıysanız. Vietnamca dilini bildiğinize dair belgelerinizi, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, T.C Kimliği veya Pasaport ve 2 adet fotografınızla bulunduğunuz yerdeki notere gidip başvurunuz. İlgili noterin keyfiyetine bağlı olarak sizinle çalışmak isteyip istemeyebilir. Eğer belgelerinizi yeterli bulur ve çalışmak isterse sizi çalıştığı Tercüme Bürosu'na yönlendirecektir. Eğer çalıştığı bir tercüme bürosu yoksa size yemin tutanağı zaptı imzalatır. Yemin zaptı imzalandıktan sonra Vietnamca Yeminli Tercüman ünvanı alırsınız.

Tapu İşlemlerinde Vietnamca Adli Tercüman Refakati


Yabancı ülke vatandaşlarının Tapu'da işlem yapabilmeleri için yanlarında Vietnamca Adli Bilirkişi / Tercüman ünvanına sahip bir tercümanın refakat etmesi zorunludur. Emlakçıysanız veya gayrimenkul işiyle uğraşıyorsanız hem Vietnam'lı müşterilerinizle yapacağınız sözleşmelerde hemde resmi kurumlardaki işlerinizde size tahsis edeceğimiz tecrübeli Vietnamca Tercümanımıza rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Vietnamca Adli Tercüman / Bilirkişi nasıl olunur?


Artık noterden alınan Vietnamca Yemin Zabıtları yayınlanan bir genelge ile Tapu işlemlerinde kullanılamayacağı ilan edildi. Bu duruma alternatif olarak Vietnamca Adli Tercümanlık adında yeni bir sistem getirildi. Bu sistemde yılın belli dönemlerinde her il de Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ilanı yayınlanmakta ve başvuran kişilerin yeterlilikleri incelendikten sonra toplu yemin töreni düzenlenmektedir. Bilirkişilik / Adli Tercümanlık ünvanı alan Vietnamca Tercüman Tapu'da refakat işlemleri yapabilmektedir.

Nikah İşlemlerinde Vietnamca Yeminli Tercüman Refakati


Yabancı ülke vatandaşları ile evlilik işlemlerinde belediyelerdeki evlendirme dairelerine müracaat ettiğinizde sizden eşinizin bekarlık belgesinin, doğum belgesinin, pasaportunun ve daha önce evlenip boşandıysa boşandığına dair mahkeme kararının Vietnam Büyükelçiliği ve Türk Dışişlerinden onaylı çevirilerini isteyecektir. Ayrıca ilgili birim eşinizin Türkçe bildiğine ikna olmazsa sizden nikah sırasında refekat için Vietnamca Noter Yeminli Tercüman çağırmanızı isteyecektir.

Vietnamca Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı


Vietnamca tercümanlarımız video, kısa film, dizi gibi projelerin altyazı/subtitle işlerinde tecrübelidir. Vietnamcaya çevrilecek bir videonuz varsa veya Vietnamcadan Türkçeye çevrilecek bir videonuz varsa bize gönderin kısa sürede altyazısını ekleyip tarafınıza gönderelim. Birçok dilde altyazı ve dublaj işlemi yaparak müşterilerimizin ürün tanıtımında veya reklamlarında yer almaktan gururluyuz. Sizde bizi tercih ederek tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz.

Vietnamca Çapraz Çeviri nasıl yapılır?


Balkan Tercüme Bürosu dünyanın hemen hemen her ülkesinde uluslararası akreditasyonunu tamamlamış tercüme bürolarıyla koordine olarak çalışmaktadır. Bu kollektif işbirliği birçok dilde olduğu gibi Vietnamca dilinde de anadilde çeviri imkanı sunar. Yani İngilizce dilinde bir dökümanınız var ve bunu Vietnamca diline çevirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme yurtiçinde İngilizce'den Vietnamca'ya çeviri yapacak Yeminli Vietnamca Tercümanı yoksa, onayınız halinde dökümanınızı Vietnam'daki profesyonel ve akredite işortağına gönderir ve dökümanınızın anadilde çevirisini yaptırıp size teslim eder. Bu oldukça ekonomik ve güçlü iş birliği sayesinde binlerce döküman yüzlerce müşterilerimize sorunsuz teslim edilmiştir. Bu vesileyle İngilizce Vietnamca, Almanca Vietnamca, Rusça Vietnamca, İtalyanca Vietnamca, Fransızca Vietnamca, Arapça Vietnamca, Farsça Vietnamca, Yunanca Vietnamca, Japonca Vietnamca, Korece Vietnamca, Çince Vietnamca, Felemenkçe Vietnamca, İspanyolca Vietnamca ve diğer tüm dillerde çapraz çeviri imkanını müşterilerimize sunuyoruz.

Vietnamca Tercüman ne iş yapar?


Vietnam ile yapılan tüm yazılı veya sözlü işlerinizde size tercümanlık yapar. Örneğin Vietnamca Doğum Belgesi, Pasaport, Bekarlık Belgesi, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Vatandaşlık Belgesi, Boşanma Kararları, Amortisman, Analiz Sertifikası, Apostil, Araba Ruhsatı, Araştırma, ATA Karnesi, ATR Belgesi, Banka Evrakı, Banka Hesap Cüzdanı, Banka Hesap Durum Belgesi, Banka Hesap Ekstresi, Banka Raporları, Banka Yazışma, Bankacılık Dokümanı, Belge, Beyan, Bitirme Belgesi, Bitirme Tezi, Bitki Sağlık Sertifikası, Bonservis, Borsa Analizleri, Broşür, CE Belgesi, CV, Çalışma Ekonomisi, Çıkış Belgesi, Denklik Belgesi, Dergi, Dilekçe, Diploma, Doktor Raporu, Ehliyet, Fatura, Geçici Mezuniyet Belgesi, Hastane Raporu, İş Başvurusu, Kitap, Nüfus Cüzdan Sureti (Örneği), ÖSS Sonuç Belgesi, Vize Başvuru Evrakları vb. dökümanları Türkçe'den Vietnamca'ya veya Vietnamca'dan Türkçe'ye yazılı olarak çevirir. Vietnam'dan gelen misafirlerinize refakat ederek İş Sözleşmelerde, Hukuki, Ticari vb. görüşmeler de yeminli bir tercümanın yanınızda bulunmasının kolaylığını ve rahatlığını sunacaktır.

Vietnamca Noter Onayı ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı nasıl yaptırırım?

Vietnam'dan gelen bir belgeniz varsa veya Vietnam'a gönderilecek bir belgeniz varsa doğru yerdesiniz. Balkan Tercüme tüm bu işleri sizin adınıza kolayca yaparken siz diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Belgeniz yurtdışından Vietnam Dışişleri Bakanlığı ve Vietnam'daki Türkiye Büyükelçiliği'nden onaylı şekilde gelmişse yukarıdaki Vietnamca çeviri Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Ardından Vietnamca ile ilgili koordinatörümüz hemen sizinle iletişime geçecektir. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Ankara'daki Vietnam Büyükelçiliğinden Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Onayı işlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır.

Not: Bir belgenin Türk Dışişleri Onayı olabilmesi için belgenin orjinalinin gelmesi ve Türkçe Noter Onayılı Tercümesi'nin yapılması zorunludur.

Belgeniz yurtdışına gönderilecekse yine yukarıdaki Vietnamca Tercüme Fiyat Teklifi Formu aracılığıyla veya Whatsapp kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK bize gönderin. Fiyat ve teslim süresi hakkında sizi bilgilendirdikten sonra çeviri yapılır ve sırasıyla Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Onayı, Ankara'daki Vietnam Büyükelçiliğinden Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı işlemlerinin hemen ardından adresinize Ücretsiz Kargo ile kargolanır. Balkan Tercüme Bürosu'nun Vietnamca çevirileri tüm uluslararası resmi kurumlar, kuruluşlar ,organizasyonlar tarafından sorunsuz bir şekilde kabul edilmektedir.

Vietnamca belgenize Apostil Onayı yaptırabilirmisiniz?


Aposil Onayı diye adlandırılan işlemi kısaca özetlemek gerekirse 5 Ekim 1961 yılında Lahey'de imzalanan anlaşmaya istinaden uygulanan bir onay sistemidir. Vietnam'ın bu anlaşmada imzası olmadığından Vietnam'a gidecek belgeler Apostil olmaz. Apostil onayı için gittiğiniz kaymakamlık, valilik veya adliyedeki memura gideceğiniz ülkeyi söylemezseniz yanlışlıkla belgenize apostil onayı yapabilir. Bu durumda belgenizin bir geçerliliği olmayacağı gibi maddi ve zaman olarak kayıpta yaşayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiyi sizin için hazırladığımız videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Tüm bu riskleri hissetmemek istiyorsanız sizin için BALKAN TERCÜME BÜROSU 7/24 hizmetinizde!


Ücretsiz / Bedava Vietnamca Tercüme / Çeviri

Çeviri sektöründe satılan çeviri işlemleri arasında en pahalı dillerden biri de Vietnamca çeviri'dir. Ülkemizde dil çeviri fiyatları kullanım yoğunluğuna ve tercüman çokluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Vietnamca dünyanın en çok konuşulan dillerinden olmasına rağmen ülkemizle ticari ve sosyal bağları çok düşük olduğu için çok az çeviri işi olmakla beraber tercüme fiyatlarıda oldukça yüksektir. Kısa, basit ve onaysız çevirileriniz için aşağıda YANDEX teknolojisiyle kısa cümlelerde oldukça başarılı olan Ücretsiz Vietnamca Çeviri aracını online / çevrimiçi kolayca kullanabilirsiniz.


Filipince türkçe çeviri yaptırmak mı istiyorsunuz? O halde Filipince türkçe çeviri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaynak Dil Vietnamca ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Vietnamca ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz