Slovakça Çeviri Türkçe - Slovakça Tercüme / Tercüman

Average: 4.5965 (1255 votes)
Slovakça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Slovakça Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Slovakça Türkçe Çeviri

Batı kolunu oluşturan Slovakça; Çekçe, Lehçe ve Sorb dili ile birlikte Slav diller olarak Hint-Avrupa dil ailesindendir. Çekçe ile çok benzerdir ve tarihi ilişkileri sayesinde iki dilden birini bilen bir kişi çok rahat iletişim kurabilir. Slovakça hızlı konuşulur. Çoğu Slovakya’da yaşayanlardan oluşan 6 milyon kişinin konuştuğu hatta anadili olarak bilinmektedir. Bu sayıya yarım milyon Slovak göçmene sahip ABD’de ve Çekoslovakya zamanında Çek Cumhuriyeti bölgesinde bulunan Slovaklar da bu kesime dahildir. Telaffuzu Rusça’ ya benzetilir. Hint Avrupa dil ailesinden olduğu için diğer Avrupa dillerini de çıkardığı sesler anımsatmaktadır. 
Slovak alfabesinde Çek alfabesi gibi bir sesli harfin üç farklı yazılışı ve çeşitli okunuşu vardır. Slovak alfabesi ile Çek alfabesi neredeyse benzer harflere ve seslere sahiptir. Slovak alfabesinde 46 harf bulunmaktadır.
Dil öğrenmek her ne kadar zor olsa da oldukça keyifli bir çalışmadır. Her farklı dilin kendine has özellikleri ve albenisi vardır. Öğrenilen dil ve sayısı her meslekte ön plana çıkar. Bunların arasında önemli meslek grubu olan tercümanlar bulunmaktadır. Türkçe Slovakça çeviri ve Slovakça Türkçe çeviri yapılabilmesi için Slovakça ve Türkçe bilen birinin olması gerekir ve bu kişiye tercüman denir. Oldukça önemli konumda olan tercümanlar; tercümanlık yapacağı dili, ana dili gibi konuşmalı ve tüm özelliklerini bilmelidir.

Slovakça Türkçe Çeviri Nasıl Yapılır?

Slovakça tercümanlık eğitimini tamamlamış, noterden yemin alan Slovak tercüman; Slovakça Yeminli Tercüman unvanı alır ve görevine başlar. Slovakça tercüme/çeviri çalışmaları hukuk, sağlık, ticaret, uluslararası suç işlemleri, resmî kurumlar, göçmenlik kurumları gibi yazılı ve sözlü halde gerçekleşmesi mümkün tüm alanlarda çalışma yapabilir. Balkan Tercüme firması olarak tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilen Slovakça Türkçe çeviri ve Türkçe Slovakça çeviri yazıları detaylı incelemeden geçer. Her türlü yazılabilecek yanlış çeviri veya gözden kaçmış ufak tefek hatalar Proofreading işleminden geçer. Sonrasında editörlerimiz tarafından kontrol edilir, koordinatörler müşteriye teslimi gerçekleştirir. Tercüme işi tamamen güven temelli bir çalışmadır. Bu sebeple incelemeler titizlikle gerçekleştirilir.

Slovakça Tercüman ve Çalışma Prensibi

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye’ de izni olan yabancı ülke vatandaşları Slovakça dil bilginizi noterden teyit ettirebilirsiniz. Slovakça dil bildiğinize dair belgeler, adli sicil kaydı, ikametgâh belgesi, T.C. kimlik ya da pasaport ve iki adet fotoğrafla notere başvuru yapabilirsiniz. Notere bağlı olarak sizinle çalışma isteğine bağlı olarak tercüme bürosuna yönlendirir. Şayet çalıştığı bir tercüme bürosu yok ise size Slovakça Yeminli Tercüman unvanı verilerek diğer kurumlara başvuru olanağınızı arttırır. Bu sayede Slovakça Türkçe çeviri ihtiyacı olan her kurumda yeminli tercüman olarak başvuru yapabilir ve çalışabilirsiniz.

Tapu İşlemlerinde Slovakça Adli Çeviri

Slovak vatandaşların Tapu’ da işlem yapabilmesi için yanında Slovakça Adli Bilirkişi / Tercüman bulundurması zorunludur. Emlakçı ya da gayrimenkul işlerinden birini yapıyorsanız hem Slovak müşteriniz ile yapılacak tüm resmi evrak işlerinizde Slovakça Tercümanımıza rahatlıkla güvenebilirsiniz. Noterden alınan Slovakça Yemin Zabıtları yeni yayınlanan bildirgede Tapu işlemlerinde geçersiz olduğu ilan edildi. Bu sebeple Slovakça Adli Tercümanlık adı altında yeni bir madde getirildi ve maddede yılın belli zamanlarında bilirkişi başvurusu alınmaktadır. Bilirkişi / Adli Tercümanlık ilanı yayınları her yıl belirli tarihlerde açılır, Türkiye’de her ilde başvuruları kabul eder. Başvuran kişiler arasından değerlendirilen ve uygun bulunan kişiler tapu yemin töreni ile unvanlarına kavuşur.

Nikah ve Aile Birleşimi için Slovakça Yeminli Tercüman Refakati

Yabancı ülke vatandaşlarıyla yapacağınız evlilikte belediyelerdeki evlendirme dairelerinde belirli evraklar tamamlandığında bu kurumlarda yapabilirsiniz. Yabancı eşinize ait bekarlık belgesi, doğum belgesi, pasaport ve daha önce evlenip boşandıysa boşandığına dair belgelerin tam olması gereklidir. Hatta bunun yanında Slovakya Büyükelçiliği ve Türk Dışişlerinden onaylı çevirileri gerekmektedir. İlgili birim eşinizin Türkçe bilmediğine karar verir ise nikah esnasında yanınızda kesinlikle Slovakça Yeminli Tercüman bulundurmanızı isteyeceklerdir. Görevli yetkililer için Slovakça Türkçe çeviri ve Türkçe Slovakça çeviri ihtiyaç haline gelir.
Slovakya ya da Türkiye içinde yaşayan eşiniz için yapacağınız aile birleşimi için başvuruda da gerekli belgeler ve istenilen kanıtlar vardır. Slovakya’dan gelecek ya da Slovakya’ ya gidecek olan eşiniz için Türkçe Slovakça çeviri hizmeti için Slovakça Yeminli Tercümana ihtiyaç bulunmaktadır. Çünkü gidilecek ülkenin evli olduğunuza dair sunduğunuz belgeler haricinde gerçekten evli olduğunuzun kanıtı olarak fotoğraflar, videolar bunun yanı sıra size yapılacak mülakatta ortak dil bilgisine sahip bir tercüman gerekmektedir.

Slovakça Çapraz Çeviri 

Balkan Tercüme Bürosu dünyanın her noktasında uluslararası akreditasyonunu tamamlamış tercüme büroları ile iş birliği halinde çalışmaktadır. Bu kozmopolit iş birliği imkanı Slovakça haricinde tüm diller için geçerli anadil tercüme hizmeti vermektedir. Şöyle ki Almanca bir yazınızın Slovakça diline çevirisini yapmak istiyorsanız doğru adres Balkan Tercüme Bürosudur. Yurtiçinde ya da yurtdışında Almanca’ dan Slovakça’ ya çeviri yapacak Slovakça Yeminli Tercüme ihtiyacı karşılanmaktadır. Slovakça tercümana sahip değilse bile yurtdışındaki iş ortağına gönderir ardından anadilde yapılan çeviriyi size iletiriz. Kaliteli hizmeti güçlü iş birliği ve disiplinler arası çalışma sayesinde yüzlerce doküman tam zamanında ve yüksek kalite ile müşteriye gönderilmiştir. Bu sayede Almanca Slovakça, İngilizce Slovakça, Rusça Slovakça, Fransızca Slovakça, Fince Slovakça, Felemenkçe Slovakça, İspanyolca Slovakça, Arpça Slovakça, Japonca Slovakça, Çince Slovakça gibi dünya dillerinin tümüne çapraz çeviri hizmeti bulunmaktadır. 
Slovakça altyazı/ subtitle çevirisi ve kısa video, dizi, film altyazı veya dublajı için de tercüme işlemleri Balkan Tercüme Bürosu tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Slovakçaya çevrilecek olan videonuz, alt yazı ya da Türkçeden Slovakçaya çevri gerektirebilecek herhangi bir çalışmanızı sorunsuz çevirisi yapılır ve tarafınıza eklenir. 

Slovakça Tercüman Ne İş Yapar?

Slovakya ile yapılacak tüm resmi ya da gayri resmi yazılı, sözlü işlerinizde size hizmet verir. Slovakça Vatandaşlık belgesi, doğum belgesi, nikah belgesi, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Boşanma kararı için belgeler, Pasaport, Bekarlık belgesi, Banka Hesap Kaydı, Banka Hesap Ekstresi, Banka Raporları yada Bankanız ile alakalı tüm ekonomik işlemler, Araba ruhsatı, Okul Kabul mektubu, Motivasyon Mektubu, Bonservis, Borsa Analiz broşürleri, CE belgesi, CV, Doktora tezi, Yüksek Lisans Tezi, İş başvurusu, Dergi, Kitap çevirisi, Geçici mezuniyet belgesi, Üniversite sınavı sonuç belgesi, Portfolyo ya da proje raporu çevirisi, Çalışma Ekonomisi, Çalışma izni için gerekli evrak çevirisi gibi aslında hayatımızın her noktasında yer alan her bölüm için çeviri hizmeti gerçekleşmektedir. Slovakça Türkçe çeviri ile Türkçe Slovakça çeviri hizmeti veren Balkan Tercüme Bürosu; yurtdışı bağlantınızdaki kilit için anahtar görevindedir.
Gerekli Slovakça ya da Türkçe belgelerinizde aslında her iki ülke arasında resmiyet kazanmalıdır. Büyükelçiliklerde ve Konsolosluk onayı almak uluslararası geçerlilik hakkını verir. Yaptığınız bu adım ile iki ülkenin sizi tanıma olanağı olur. Uluslararası çeviri hizmeti sunan büromuzda çapraz çeviri ya da direkt Türkçe Slovakça çeviri ile Dünyadaki bütün ülkeler arasında iletişim sağlayabilirsiniz. Hem sitemizden hem de WhatsApp hattımızdan doküman çevirileriniz hakkında fiyat, süre gibi sizin için önem arz eden bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sırpça türkçe çeviri yaptırmak mı istiyorsunuz? O halde Sırpça türkçe çeviri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaynak Dil Slovakça ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Slovakça ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz