Portekizce Çeviri Türkçe - Portekizce Tercüme / Tercüman

Average: 4.4775 (1344 votes)
Portekizce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Portekizce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Portekizce Türkçe Çeviri

Ne kadar ülkemizde pek rastlanmayan bir dil olsa da Portekizce dünya üzerinde iki yüz elli milyonun üstünde insan tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. Bu dil Portekiz başta olmak üzere Brezilya, Mozambik, Angola, Gine-Bissau, Doğu Timor, Makao, Yeşil Burun, Sao Tome ve Principe bölgelerinde yaşayan insanlar tarafından kullanılmakta olup aynı zamanda bu bölgelerin resmi dilidir. Portekizce, pek çok dil ile etkileşim içinde olup İspanyolca ile oldukça benzerlik göstermektedir. Ayrıca Brezilya da farklı bir şive de konuşulsa bile iki ülkenin insanları birbirlerini kolay bir şekilde anlayabilirler. 
Yazı dilinde Latin alfabesini kullanan Portekizce, sesli harflerinde bir takım işaretlerinde kullanmaktadır. Ülkemizde sıkça rastlanılmayan bir dil olsa da Portekizce çeviriye ihtiyaç duyulan zamanlar vardır. Buna bağlı olarak da Portekizce ’den Türkçe ’ye yada Türkçe ’den Portekizce ’ye yapılan tercümeye Portekizce Türkçe çeviri denilmektedir. Bu çevirileri yapan kişiler ise, Portekizce tercüman ya da çevirmen olarak adlandırılır.

Portekizce Çeviri Nasıl Yapılır?


Portekizce Türkçe çeviri için dilin pek çok açıdan kurallarının bilinmesi gerekmektedir. Portekizce tercümanlar, hem orijinal metne uygun olarak hem de kaliteli çeviri için çeviri yapacakları metnin konusu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Balkan Tercüme Bürosu, özellikle resmi belgelerde herhangi bir sorun yaşanmaması adına Portekizce çevirileri için noterden yeminli tercümanlar ile çalışmaktadır. Bir tercüman her konu hakkına fikir sahibi olamayacağından dolayı her çeviriyi her tercüman yapmaz. Buna bağlı olarak da alanında uzman kişiler çevirileri yapar. Bu özellikle hukuki ve sağlık gibi alanlarda çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Portekizceden Türkçeye ve Türkçeden Portekizceye çevirilerde dilde olduğu kadar konu hakkında da bilgi oldukça önemlidir.

Portekizce Tercüman Olmanın Yolları


Sadece belirli bir dilde değil hemen hemen pek çok dilde çeviri imkanı sunan Balkan Tercüme Bürosu, Portekizce gibi çevirisine daha az ihtiyaç duyulan dillerde de tercüme hizmeti vermektedir. Fakat kişiler bu dilde çeviriye ihtiyaç duyabilir. Buna bağlı olarak da Portekizce tercümanlar önemli bir role sahip olmaktadır. Portekizce tercüman olmak için de belli başlı şartlar ve kurallar vardır. Bu dilin tercümanı olmak isteyen kişiler, dili bildiğine dair eğitim sertifika ya da belgelerini ve gerekli olan şeyleri alarak notere başvurmalıdır. Noter huzurunda yemin ederek yemin zabıtını alıp Portekizce tercüman ünvanına sahip olabilmektedir. 

Portekizce Tercümana Hangi Alanda İhtiyaç Duyulur?


Portekizce tercüman, hemen hemen pek çok dilin tercümanı gibi her alanda çeviri yapmaktadır. Buna bağlı olarak da Balkan Tercüme Bürosu, her alanda çeviri yapabilecek tercümanlar ile çalışmaktadır. İnsanlar bir dil anlayabilmek için pek çok alanda çeviriye ihtiyaç duyabilirler. Bu alanlar bazen resmi belgeler ve işler olabilirken bazen de kişisel olabilir. Bu nedenle, bir Portekizce tercümanın hemen hemen her alanda bilgisi olmalıdır. Özellikle de devlet dairelerinde ve ticari işlerde bir tercümana daha sık ihtiyaç duyulabilir. Fakat bunların yanı sıra pek çok alanda Portekizce Türkçe çeviri yapmak zorunda kalabilirler. Portekizce tercümana ihtiyaç duyulan alanlar şu şekilde belirtilmiştir;
Sağlık alanları: Doğum belgesi, doktor raporu, hastane raporu, bitki sağlık sertifikası
Hukuki alanlar: Boşanma kararları, dilekçe
Devlet daireleri: Pasaport, bekarlık belgesi, vatandaşlık belgesi, nüfus cüzdan sureti
Bankalar: Banka evrakı, banka hesap cüzdanı, banka hesap durum belgesi, borsa analizleri, banka hesap ekstresi, banka raporları, banka yazışma, bankacılık dokümanı
Ticari: Ticaret odası faaliyet belgesi
Eğitim: Diploma, ehliyet, geçici mezuniyet belgesi, denklik belgesi, bitirme belgesi, bitirme tezi
İş: CV, iş başvurusu, çıkış belgesi

Portekizce Tercümanın Yaptığı İşler Nelerdir?


Tercümanlar bir dilden başka bir dile çeviri yaparlar. Bu iş için belirli bir alan ya da konu yoktur. Hemen hemen her alanda çeviri yapmaktadırlar. Kişiler her alanda çeviriye ihtiyaç duyabilirler. Buna bağlı olarak da hem yazılı hem de sözlü olmak üzere tüm işler tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Özellikle de sağlık, hukuki, ticari ya da akademik anlamda çeviriler her zaman daha titiz bir çalışma ister. Ülkemizde Portekizce’ye çok fazla ihtiyaç duyulmasa da eğitimini Portekiz’de gören öğrenciler, Portekiz iş adamları ile çalışmalar ya da bu dili kullanan kişilerin ülkemizde bir takım işleri olmasından kaynaklı olarak Portekizce tercümana ihtiyaç duyulabilir. Buna bağlı olarak da bir Portekizce tercümanın kişilerin ihtiyaç duydukları hemen hemen her alanda çeviri yapabilmesi gerekmektedir. Portekizce Türkçe çeviri ya da Türkçe Portekizce çeviri yaptırmak isteyen kişiler, bu dilde çeviri hizmeti sunan Balkan Tercüme ile iletişim kurabilirler. 

Yeminli Portekizce Tercüman 


Yeminli Portekizce tercüman olmak için pek çok diğer dillerde olduğu gibi belli başlı eğitim gerekir. Tercümanlar, bu dilin çevirisini yapabilmek için öncelikle dili üst düzeyde bilmelidirler. Bunların yanı sıra hem sözlü hem de yazılı olarak yapılan çeviri işlerinde tercümanlar dilin kültürünüde bilmek zorundadırlar. Çünkü her kültüre özgü bir takım ifadeler vardır. Bu ifadeler sayesinde orijinal metinde anlatılmak istenen tam olarak anlaşılabilir. Yeminli tercümanlar, gerekli belgeleri ile notere başvurarak noter huzurunda yemin edip Portekizce tercüman olabilirler. Hem dile tam olarak hakim olup hem de çevireceği metin hakkındaki konuyu bilmesi halinde Portekizce metinler kolay bir şekilde çevrilir. Balkan Tercüme Bürosu, Türkçe Portekizce çeviri için yeminli tercümanlar ile çalışmaktadır.

Noter Tasdikli Portekizce Çeviri


Noter tasdikli çeviriler, her zaman daha güvenilir ve doğrudur. Bundan dolayı tercüme büroları genellikle noterden yeminli tercümanlar ile çalışmaktadır. Yeminli tercümanlar tarafından çevrilen metinler, imzalandıktan sonra editörler ve noterlerin kontrolünden geçer. Buna bağlı olarak da pek çok kişi, özellikle resmi belgelerini noter tasdikli çeviri yapan tercümanlara yaptırır. Balkan Tercüme Bürosu, pek çok dilin çevirisi gibi Portekizce metin çevirilerini de noter tasdikli olarak yapmaktadır. Bu çeviriler, metnin orjinaline uygun olduğunu belirtir. Noterler resmi kurumlar olduğundan dolayı, çevrilen metinler güvenilirlik kazanır. Balkan Tercüme Bürosu tarafından yapılan çevirilerin tümü noter kontrolünden geçer.

Neden Balkan Tercüme Bürosunu Tercih Etmelisiniz?


Kişilerin bir dilden başka bir dile bir metni ya da evrakı çevirmek zorunda kaldıkları zaman başvurmaları gereken yeren çeviri büroları denir. Bu bürolar, alanında uzman çevirmenlerle çalışarak kişileri doğru bir şekilde yönlendirirler. Bu bürolardan biride Balkan Tercüme ’dir. Balkan Tercüme, akla gelebilecek pek çok dilde çeviri hizmeti vermektedir. Noterden yeminli tercümanları ile güvenli bir çeviri imkanı sunmaktadır. Gerek sık kullanılan diller gerekse ilk akla gelmeyecek diller gibi ihtiyaç duyulan pek çok şeyi Türkçe Portekizce çeviri ya da Portekizce Türkçe çeviri ihtiyaç duyulan dile çevirmektedir. 
Bunlara ek olarak hukuki, sağlık, ticari ya da pek çok diğer kişisel ya da resmi işlerde metin çevirilerini hem yazılı hem de sözlü olarak çevirmektedir. Balkan Tercüme ’nin çeviri hizmeti verdiği dillerden birisi de Portekizcedir. Kişiler, Portekizce evrak, belge ya da metinlerini hem yazılı hem de sözlü olarak çevirmek için bu tercüme bürosuna başvurabilirler. Balkan Tercüme hem uygun fiyatı hem de güvenilir çevirileri ile akla ilk gelen büroların başında yer alır. 

Özbekçe türkçe çeviri yaptırmak mı istiyorsunuz? O halde Özbekçe türkçe çeviri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaynak Dil Portekizce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Portekizce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz