Macarca Çeviri Türkçe - Macarca Tercüme / Tercüman

Average: 4.7645 (1356 votes)
Macarca Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Macarca Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Macarca Türkçe Çeviri

Macarca Ural dil ailesine ait bir dildir. Ural dil ailesinden Ugor dilleri kollarından sadece biridir. Dünya üzerinde ortalama 14 milyon kişi bu dili kullanmaktadır. Macaristan’ın ana dili olan Macarca, Macaristan’a komşu olan ülkelerde de kullanılmaktadır. Bu ülkelerin başında Romanya yer alır. 2 milyona yakın Romanya vatandaşı Macarca dilini kullanır. Macarca dili her geçen gün kullanan sayısını arttırmakta ülkeler arasında anlaşılabilir olunabilmesi için daha fazla tercümana ihtiyaç duyulur. Sizde ihtiyacınız olan Macarca Türkçe çeviri için firmamızın yeminli tercümanlarından yararlanabilirsiniz.

Macarca Çeviri/Tercüman Nasıl Yapılır?


Macar diline sahip olan birçok ülke vatandaşı çeşitli nedenlerden dolayı ülkemize bağlantı kurmaktadır. Bu bağlantıların anlaşılabilir olmadı ve sağlıklı olması için tercümanlara ihtiyaç duyulur. Macarca Türkçe çeviri yapan yeminli tercümanlar şeffaflıkla her türlü yazılı ve sözlü olarak çevirmenlik yaparlar. Macar dili ve Türkçe dili arasında bilimsel, sanatsal, kültürel, siyasi, eğlence, diplomasi alanında çeşitli etkileşimler yaşanır. Bu etkileşimleri doğru yapılması için Macarca çeviri yapan yeminli tercümana ihtiyaç vardır. Bize ilettiğiniz Macarca dilinde olan yazılı metinleri yeminli tercümanlarımız sayesinde doğru bir şekilde çevirisini gerçekleştiririz. Çevirisi yapılan metinler Proofreading uygulamasına tabi tutulur. Gerekli düzenlemeler ardından firmamızın koordinatörü metinleri size ücretsiz kargo ile gönderir. Sizde diğer müşterilerimiz gibi çeviri işlemlerinizin sağlıklı ve şeffaf bir şekilde yapılmasını istiyorsanız bizi tercih ederek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Macarca Tercüman Nasıl Olunur?


Macarca Tercüman olmak için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan ilki Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip olmanız veya Türkiye’de oturma izniniz olmasıdır. Bu tercümanlık için aranan ilkidir. 2.önemli şartı ise Macarca ve Türkçe diline hakim olmak ve bu iki dili en üst seviyede biliyor olmak gerekir. Resmi olarak iki dili bildiğinize dair MEB onaylı veya ona denk olan bir belge ile belgelendirmelidir.

Bütün bu şartlar yerine getirildiğinde birçok alanda resmi işlemler hariç tercümanlık hizmeti verilebilir. Fakat resmi alanlarda tercüman olarak görev yapmak için yeminli unvanına sahip olunması gerekir. Bu unvanı verecek olan adres ise noterlerdir. Macarca bilindiğine dair belge, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve iki adet fotoğraf ile notere yeminli tercüman olmak için başvuru yapılır. Evrakları inceleyen noter eğer uygun görürse size yeminli unvanını kazandırır. Yeminli unvanı Aldıktan sonra her türlü resmi işlem çevirilerinde tercümanlık görevi yapılabilmektedir. Firma olarak bünyemizde bulanan yeminli tercümanlarımız ile size hizmetlerimizi gerçekleştiririz.

Tapu İşlemlerinde Macarca Adli Tercüman Refakati


Emlak ve gayrimenkul sektöründe müşterileriniz Macarca konuşan dünya ülkeleri vatandaşlarından oluşuyorsa satış ve alış İşlemlerinde yeminli Macarca Adli Tercüman Refakati şartı aranır. Bu şart yerine getirilmediği takdirde işlemler sırasında problem çıkarak işlemlerin sonuca bağlanmasına neden olur. Noterde yapılacak tapu teslimi sırasında yeminli tercümanda yer alır. Firma alarak her sektörde olduğumuz gibi emlak ve gayrimenkul sektöründe de siz değerli müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmaktayız. Firmamızı tercih ederek tapu İşlemlerinde kolaylık yaşayabilirsiniz. Olmadı gerekenden daha hızlı bir sürede Tapu işlemleriniz gerçekleşecek ve dil problemine hiç bir şekilde takılmamış olacaksınız.

Macarca Adli Tercüman / Bilirkişi Nasıl Olunur?


Adli tercümanlar ve Bilirkişiler Adli işlemlerde, Adli olaylarda, Adli evraklarda aranan kişilerden biridir. Bilirkişi ve adli tercüman olmadan hiç bir işlem gerçekleştirilmez. Adli işlemlerin baş kahramanı olan yeminli tercümanlar büyük bir titizlikle ve şeffaflıkla Macarca çeviri yaparak hizmet verir. Son yayınlanan genelge ile artık Bilirkişi ve adli Tercüman olmak için yeminli tercüman olmakta yeterli olmamaktadır. Düzenlemeye göre yılın belirli zamanlarında Türkiye’nin bütün illerinde düzenlenen Bilirkişi mülakatlarına yeminli tercüman olarak katılmak gerekmektedir. Mülakata katılıp mülakatı geçen yeminli tercümanlar toplu yemin töreninden sonra artık Adli işlem ve olaylarda tercümanlık yapıp Bilirkişi olarak görev yapabilmektedir. Firma olarak bünyemizde yeni genele uyarak Bilirkişi olan Adli tercümanlarla çalışmakta hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Sizde Bilirkişi ve adli tercümana ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Nikah İşlemlerinde Macarca Yeminli Tercüman Refakati


Macaristan vatandaşı olan veya Macarca konuşan yabancı ülke vatandaşı ile evlenmeye karar verdiyseniz bazı işlemleri yerine getirmeniz gerekir. Evleneceğiniz kişiye ait bekar olduğuna dair belge, daha önce evlilik yapıp yapmadığına dair belgeye ihtiyaç vardır. Bu belgenin Türkiye’de nikah işlemleri sırasında değerlendirilmesi için Türkçe metine çevrilmesi gerekir. Aksi taktirde işlemleri geçersiz sayılabilir. Firma olarak nikah işlemleriniz sırasında size yardımcı olarak Macarca Türkçe çeviri yaparak evraklarınızı ilgili birimlere teslim etmenizi sağlarız. Nikah kıyıldığı anda evlenecek kişinin Türkçe bilmediğine kanaat getirilirse Macarca yeminli tercüman refakati şartı aranır. Firmamızdan temin edeceğiniz bu hizmet ile evlilik sırasında anlaşılabilir olmadı ve şüpheye mahal verilmemesini sağlarsınız. Macarca yeminli tercüman Refakati nikah işlemleri sırasında zorunlu olan kısımlardan biridir. Sizde bizi tercih ederek nikah işlemleri ve nikah sırasında hiç bir problem yaşamadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Macarca Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı

Türkiye’de bulunan bir markaya sahipseniz ve yurt dışına açılmak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Reklamınız Macaristan da ve Macarca konuşan vatandaşların yer aldığı ülkelerde yayınlanmasını istiyorsanız öncelikle reklamı Macarca çeviri işleminin yapılmasını sağlamalısınız. Firma olarak reklam filmlerinizin konusu ne olursa olsun reklamlarınızı Macarcaya çevirmekteyiz. Bu hizmetimizle artık reklamlarınız yurt içinde değil yurt dışında da anlaşılabilir ve ürünlerinizin talep görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kısa videoları da firma olarak Macarca Türkçe çeviri işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiririz. Eğer dizi ve filmlerin dublajını yapmak istiyorsanız bu alanda da size hizmet sunmaktayız. Macarca olan film ve diziyi Türkçe dublajını gerçekleştirdiğimiz gibi Türkçe olan film ve dizininde Macarca dublajını, alt yazısını gerçekleştiririz. Sizde iletişim numaralarımız üzerinden iletişime geçerek dublaj hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Macarca Tercüman Ne İş Yapar ?

Firma olarak akla gelebilecek her türlü metni yazılı ve sözlü olarak çevirisini yapmaktayız. Macarca Türkçe çeviri işlemlerimiz:

ü  Bonservis

ü  ATR Belgesi ve Çıkış Belgesi

ü  CE Belgesi

ü  CV

ü  Dergi, Dilekçe, Faaliyet Belgesi

ü  Ticaret Odası

ü  Geçici Mezuniyet Belgesi

ü   ÖSS Sonuç Belgesi

ü  Hastane Raporu

ü  Apostil

ü  Çalışma Ekonomisi

ü  Vatandaşlık Belgesi

ü  Analiz Sertifikası

ü  Diploma

ü  Banka Hesap Cüzdanı

ü  Banka Raporları

ü  Ehliyet

ü  Analiz Sertifikası

ü  Mezuniyet belgesi

ü  İş başvurusu

ü  Bankacılık dokümanı

ü  Amortisman

ü  Araştırma

ü  Banka yazışma

ü  Başvuru evrakları

ü  Belge

ü  Beyan

ü  Nüfus Cüzdan Sureti (Örneği),

ü  ATA Karnesi ve daha fazlası için geçerlidir. Siz de bunlardan bir veya birden fazlası için Macarca çeviri hizmeti alabilirsiniz.

Macarca Noter Onayı ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı Nasıl Olur?

Resmi işlemler arasında yer alan Büyükelçilik, Konsolosluk, Noter ve Dışişleri onayları için istenilen belgelerin Türkçe olması şart koşulur. Elinizde bulunan Macarca metinlerin, evrakların ve belgelerin onay almasını istiyorsanız Macarca Türkçe çeviri yapılmasını sağlamalısınız. Firma olarak bu hizmeti size kusursuz ve hızlı bir zaman diliminde gerçekleştiririz. Sitemiz ve WhatsApp numaralarımız üzerinden bizimle iletişim kurarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak Dil Macarca ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Macarca ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz