Korece Türkçe - Korece Tercüme / Çeviri / Tercüman

Average: 4.9115 (1321 votes)
Korece Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Korece Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Korece Türkçe Çeviri

Korece dili, Çince diline benzer yapısı ile Çince dilinin yapısını bilenlerin kolaylıkla kavrayıp kullanabileceği bir dildir. Gelişen ticari anlaşmalar neticesinde Korece dili Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Korece dili, Çin’e bağlı olan Yanbian Kore Özerk ilinde sıklıkla kullanılıyor. Hatta bu ilde Çince dili yerine Korece dii tercih edilip kullanılıyor. Aynı zamanda Korece dili, Güney Kore ve Kuzey Kore’de resmi dil olarak kullanılıyor. Korece dili, eski dönemlerden bugüne dek kullanılan ve varlığını sürdürmeyi başaran bir dildir.

Orta Asya dilleri arasında Moğolca, Sibirya ve Tunguz dillerinden harmanlanıp ortaya çıkmıştır. Türkçe dili ile kıyaslandığı zaman köken olarak belirli bir yakınlığı söz konusudur.  Korece dili, Brezilya, Kanada, Çin, Japonya, Rusya ve Amerika Birleşik Devletinde Koreli yaşayan sayısı oldukça fazladır. Açıklanan verilere göre dünya üzerinde yaklaşık 75 milyon kişi Korece dilini hem ticari, hem turizm hem de birçok farklı alanlarda kullanıyor. Her geçen gün kullanımının artması Korece Türkçe çeviri hizmetlerine de ihtiyaç duyulmasına olanak sağlıyor. Çeviri hizmetlerinde, çevirisi yapılacak olan belge ile ilgili mutlaka detaylı bir bilgiye sahip olunması gerekir. Aksi takdirde belgenin çevirisinde yanlış çeviriler söz konusu olabilir. Korece dili, yazıldığı gibi okunabilme özelliği sayesinde çeviri hizmetlerinde de büyük avantaj sağlar.

Korece Çeviri Hizmetleri Ne Şekilde Yapılır?


Korece çeviri, son dönemlerde rakamsal olarak baz alındığında çeviri hizmetlerinin en çok ihtiyaç duyulduğu diller arasında ilk sırada yer alıyor. Dilin yapısı, dilin kullanımının kolay olması hem sözlü hem de yazılı olarak Korece çeviri işlemlerinin kısa sürede oluşturulmasına olanak sağlıyor. Korece çeviri hizmetleri yapılabilmesi için öncelik olarak bu dil üzerinde profesyonel olunması ve noterden onaylı belge alınması gerekir. Aksi takdirde noter onaylı olmayan belgeler ile çeviri hizmetlerinin yapılması olanaksızdır.

Bizler çeviri firması olarak Korece Türkçe çeviri hizmetlerinde sizlere en iyi hizmeti veriyoruz. Korece dili alanında deneyimli olan tüm personellerimiz dili bildiğine dair noterden alınan noter onaylı yeminli tercüman unvanına sahiptir. Korece çeviri hizmetlerinde firmamız, en çok çeviri talep edilen alanlar hukuk, ticari, yazılı ve sözlü müracat edilecek olan birçok noktalarda sizlere destek oluyor. Sizlerden gelen talep doğrultusunda noter onaylı yeminli tercüman unvanına sahip olan personellerimize çevirisi yapılacak belgeler teslim edilir. Çeviri yapılacak olan belgenin işlemleri bittikten sonra editörlerimiz tarafından gerekli kontroller yapılır ve çeviri esnasında dilin yapısı, dilin işlevi, noktalama işaretleri gibi alanlarda meydana gelen tüm hatalar düzeltilir. Belge son aşamaya geldikten sonra koordinasyon ekibimize teslim edilir. Belgeler sizlerden teslim alındıktan sonra, yaklaşık 3 iş günü içerisinde hazırlanarak ücretsiz kargo ile sizlere gönderilir.

Korece Tercüman Olmanın Şartları Nelerdir?


Korece dilinin geçmişten bugüne dek yaygın olarak kullanılması nedeni ile Korece diline olan talep her geçen gün artış gösteriyor. Aynı zamanda ticari anlaşmalarında çoğalması ile Korece dilinin bilinmesi ayrı bir avantaj sağlıyor. Öncelik olarak çeviri hizmetleri yapabilmek için Türkiye vatandaşı ya da Türkiye sınırlar içerisinde ikametgaha sahip olmanız gerekir. Gerekli nitelikleri karşılamanız durumunda noter kanalı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Noter başvurusu esnasında sizlerden talep edilen çeşitli evraklar mevcuttur. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız durumunda yeminli tercüman olmaya hak kazanabilirsiniz. Korece yeminli tercüman olabilmek için noterin sizlerden talep ettiği evraklar şu şekildedir;

Adli sicil kaydı (kaydınızın mutlaka temiz olması gerekir)

İkametgah adresinin detaylı olarak yazılı olduğu belge (muhtarlık ve e devlet üzerinden temin edilebilir)

Kimlik kartınız ya da yabancı uyruklu vatandaş iseniz pasaport fotokopiniz

Son olarak 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğraf ile birlikte sizlere en yakın olan noterden başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda ekstra olarak dili bildiğinize dair gerekli belgeleri kanıtlayarak işlem sürecinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Belgelerin yetersiz ve eksik olması durumunda başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanarak sizlere bildirilir. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında başvuru yapmış olduğunuz noter sizleri çalıştığı yeminli tercüme bürosuna yönlendirir. Noterin çalışmış olduğu herhangi bir tercüme bürosu mevcut değil ise yeminli tercüman unvanınızı kullanabilmeniz için sizlere yemin tutanağı zaptı imzalatılır.  Bu yemin tutanağı zaptı ile Korece yeminli tercüman olabilir ve Korece çeviri hizmetlerinde rol almaya başlayabilirsiniz.

Korece Çapraz Çeviri Nedir? Çapraz Çeviri İşlemi Nasıl Yapılır?


Çeviri firmamız, çeviri hizmetlerinde sizlere profesyonel destek sağlıyor. Firma bünyesinde çalışan tüm personellerimiz, yeminli tercüman unvanını almış ve dilin yapısı ile ilgili tüm detaylara sahip olan kişilerden oluşuyor. Korece Türkçe çeviri hizmetlerinde uluslararası tercüme bürolarında da birebir bağlantılı çalışmalar yapıyoruz. Bu yaptığımız işbirliği neticesinde bizlere teslim etmiş olduğunuz ve çevirisini talep ettiğiniz tüm evraklar detaylı kontrol aşamasından geçilerek sizlerin onayına sunulur. Firma olarak yaşanabilecek yanlış çeviri işlemlerini ortadan kaldırmak amacı ile sizlere çapraz çeviri hizmetlerini sunuyoruz.

Çapraz çeviri tanımı; Türkçe dili olmadan yapılan tüm çeviri işlemlerini kapsayan bir işlemdir. Elinizde Korece çeviri yaptırmak istediğiniz bir belge var ancak belge, Türkçe değil İngilizce ise sizlere çapraz çeviri hizmetlerini uyguluyoruz. Korece İspanyolca, Korece Yunanca, Korece Çince, Korece Rusça gibi birçok global dil alanında çeviri yapmak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek çapraz çeviri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Korece Tercümanının Düzenlediği Belgeler


Korece çeviri hizmetlerinde hem yazılı hem de sözlü olarak birçok belge çevirisi yapılıyor. Korece tercüman, sahip olduğu yeminli tercüman unvanı ile istediğiniz çeviriyi en kısa sürede yaparak sizlere gönderim sağlıyor. Korece tercüman hizmetlerinin sizlere sunmuş olduğu çeviri hizmetleri şu şekildedir;

Çeşitli doktor raporları

Vize başvuru evrakları

Bankacılık işlemlerinde çeviri yapılmasına ihtiyaç duyulan belge ve sözleşme

Evlenecek olan çiftlerin bekarlık belgeleri

İş sözleşmeleri ve çeşitli hukuki evrakların çevirisi yapılır. Korece Türkçe çeviri yapılan tüm belgeler noter ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından onaylanarak sizlere gönderilir. Noter onayı alınmayan belgelerin geçerliliği kabul edilmemektedir.

Noter Onaylı Belge Nasıl Alınabilir?


Firmamız, geçmişten bugüne dek profesyonel çalışma prensibini benimseyerek müşterilerine çeviri alanında uzman desteği sağlıyor. Firmamız için kontrol mekanizması büyük önem taşıyor. Bu nedenle tarafınıza çevirisi yapılıp gönderilecek olan tüm evraklar çeşitli kontrol aşamasından geçerek sizlere sunuluyor. Firmamız noter kanalı ile birebir bağlantılı çalışıyor ve belgelerinizin tek tek onayı alınıyor. Belgenin çeviri işlemi bittikten sonra hem büyükelçilik hem de notere gönderiyor ve hukuken imzalanması gereken tüm noktalara imza alıyoruz. Tüm işlemlerden önce bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi belge orijinalliğidir. Sizlere Kore Büyükelçiliğinden gelen evrakın mutlaka orijinal olması gerekir. Aksi takdirde orijinal olmayan belge için noterden ve konsolosluktan herhangi bir imza alınamaz.

Korece Çeviri Hizmetleri İçin Bizleri Arayın


Acil olarak Korece çeviri hizmetlerine ihtiyacınız var ise hiç düşünmeden firmamızı arayabilirsiniz. Çeviri hizmetleri için belirlenen fiyatlar herkesin bütçesine uygundur. Aynı zamanda Korece dili Türkiye sınırları içerisinde yaygınlaşmaya yeni başladığından dolayı belirlenen fiyat politikası diğerlerinden farklıdır. Fiyat konusunda bilgi almak için web sitemiz ve telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak Dil Korece ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Korece ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz