Kazakça Çeviri Türkçe - Kazakça Tercüme / Tercüman

Average: 4.766 (1438 votes)
Kazakça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Kazakça Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Kazakça Türkçe Çeviri

Kazakça çeviri, Kazak diline sahip olan bir dilin farklı bir dile çevrilmesini ifade eder. Kazakça Türkçe çeviri ülkemizde çok fazla talep görüyor. Bu yüzden firmamızda her daim hazırda sizlere kaliteli çeviri sunacak tercümanlarımız bulunur. Kadromuzda yer alan tercümanlar her iki ana dili seviyesinde konuşur. Uzun yıllar sunmuş olduğumuz kaliteli çeviriler sayesinde müşterilerimiz bizi tercih etmeye devam ediyor. Sektör üzerinde her dilde çapraz çeviri sunabilen nadir çeviri bürolarındanız.

Bizi biz yapan en büyük özelliğimiz belgeye göre tercüman atamamızdır. Hukuk alanında bir çeviri yapılacaksa size hukuk alanında çalışmış ve sektöre hakim olan bir tercüman atarız. Bu sayede sektöre hakim olduğu için çok daha kaliteli çeviriler yapar.

Kazakça çeviri en çok; hukuki, ticari, tıbbi, teknik ve web sitesi çevirisi alanlarında tercih ediliyor. Ancak sizlere istemiş olduğunuz her çeviri türünde profesyonel hizmet sunabiliyoruz. Türkçe kazakça çeviri başta olmak üzere istemiş olduğunuz birçok dilde tercüme hizmeti sunuyoruz. Yeminli tercüman tarafından çeviri yapılması bir belgeniz varsa sizlere kadromuzda yer alan yeminli tercümanı atıyoruz.

Kazakça Çeviri Hangi Aşamalardan Geçiyor?

 

Bizim ile çalışmaya karar verdiğiniz takdirde sizin tarafınızdan bize iletilmiş olan belgeler incelenir ve en uygun olan tercümene iletilir. Kazakça çeviri yapacak olan tercümen sektör üzerinde deneyim sahibidir. Tercümen kendisine verilen belgenin Kazakça çevirisini yaparak, gramer hatalarının kontrol için editör onayına sunar. Editör herhangi bir yazım hatası varsa redaksiyon sürecinden geçirir. Mevcut olan imla hataları ve yazım hataları düzeltildikten sonra koordinatöre teslim edilir. Koordinatör belgeleri baştan okuyarak herhangi bir hata durumunda tekrar düzeltme ister. Hatasız olan belgeler sizlere teslim edilir.

Tüm bu süreçler sayesinde ortaya sıfır hatalı Kazakça çeviri çıkıyor. Bu sayede çok daha kaliteli bir şekilde çevrilmiş metinlerinizi teslim alıyorsunuz.

Kazakça, Türk dilleri ailesinde Şaz Türkçesinin Kıpçak dil grubunda yer almaktadır. Kazakistan üzerinde resmi dil olarak konuşulur. Dünya genelinde yaklaşık 17 milyon insan Kazakça’yı ana dili seviyesinde konuşabilir. Çin, Moğolistan, Rusya, Kırgızistan ve Özbekistan’da azıklık dili olarak konuşulur. Türk dil ailesinde olması sebebiyle sondan eklemeli ve ünlü uyumu kuralına uyan bir dildir. 42 harften oluşur. 33 harf kiril alfabesinden, 9 harf ise Kazakça harfin bir araya gelmesiyle meydana gelir.

2017 yılında devletin başkanı olan Nursultan Nazarbayev alfabenin Latin alfabesine dönüştürülmesi için çalışmaların başlatıldığını söylenmiştir. 2023-2031 yıllarına kadar tüm çalışmaların bitmiş olması planlanıyor. 2021 yılında yeni Kazak alfabesi tanıtıldı.

Kazakistan ve Türkiye arasında yer alan güçlü bağlar; ticari, ekonomik, kültürel, askeri, siyasi ve eğitim alanındaki çeviriye olan talebi artırıyor. Özellikle eğitim amaçlı gidecek olan öğrenciler; diploma tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, transkript tercümesi gibi birçok ihtiyaç duyulan belgenin çevirisinde bizlere başvuruyor.

İki ülke arasından geçmişten günümüze kadar uzanan köklü bağlar bulunur. Türkiye üzerinde yer alan müteahhitler Kazakistan üzerinde yaklaşık 24,4 miyar dolar değerinde projeye öncülük etmiştir. Günümüzde hala birçok firma yatırım yapmaya devam ediyor. İnşaat, otelcilik, imalat gibi sektörlerde çok daha fazla talep var.

Kazakça Yeminli Tercüme

 

Şirket ilişkileri, vatandaşlık, evlilik, çalışma izni, eğitim, sağlık ve diğer birçok alanda yeminli tercüme gerekiyor. Yeminli tercüme, Kazakistan diline hakim olan kişilerin almış olduğu yeminli tercüme belgeleriyle yapabildikleri çevirilerdir. Bu belge noter aracılığıyla alınır. Firmamızda yer alan Kazakça yeminli tercüman sayesinde sizlere Kazakça yeminli çeviri sunabilmekteyiz.

Kazakça ve Türkçe köken olarak bakıldığında aynı dil ailesine sahiptirler. Ancak her iki dilde de farklı dillerden alınmış olan yabancı kelimeler bulunur. Bunun yanı sıra Kazakça, Türkçe dilinin aksine çoğunluklu olarak kiril alfabesinden oluşur. Hal böyle olunca çeviri yapacak olan kişinin ekstra hassasiyetli bir şekilde davranması gerekir.

Sizlere Kazakça hızlı çeviri sunabilmek için firmamızda farklı sektörlere hakim olan tercümanlar barındırıyoruz. Buda çevirinin çok daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Normal şartlarda çevirmenin çeviri yaparken konuyu ve sektörü araştırması gerekiyor. Ancak biz doğrudan belgeyi sektör hakkında deneyimli olan kişilere verdiğimiz için çok daha hızlı bir şekilde çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Kazakça Noter Onaylı Çeviri

 

Kazakça Türkçe veya Türkçe kazakça çevirisi yapılan belgeler iki sekilde onaylanmaktadır. Birincisi Kazakça yeminli tercüman tarafından çevirinin yapıldıktan sonra federasyona onaylatılması ile yapılan işlemdir. Kazakça yeminli tercüman, çeviri yaptığı belgeyi kendisine verilen mühür ve imzası ile onaylar. Ardından belge federasyona iletilerek onay alır. Federasyon yapılan çeviri belgesine kodu ekler.

İkinci onay yöntemi ise noter aracılığıyla gerçekleştirilir. Özellikle devlet daireleri için gerekli olan birçok çeviri belgesinde noter onayı gerekir. Yeminli tercüman çeviriyi yaptıktan sonra belgeleri notere sunar. Belgeler üzerinde herhangi bir problem görülmezse noter tasdik verir.

Balkan tercüme bürosu olarak sizlere hem federasyon onaylı hemde noter tasdikli olarak çeviri sunabilmekteyiz. Bunun için bize yollamış olduğunuz belgeleri iletirken hangi onayın lazım olduğunu bize söylemeniz yeterli olacaktır. Sizlere en hızlı şekilde onaylı çevrilmiş belgelerinizi teslim edeceğiz.

Firmamızda Kazakça çeviri sadece 4 yıllık bir fakülteden mezun olmuş olan ve Kazakça dilinde ihtisas yapmış olan tercümanlar tarafından gerçekleştirilir. Bünyemizde yer alan tüm tercümanlarımızın sertifika veya diplomaları bulunmaktadır.

Kazakça Web Sitesi Çevirisi

 

Günümüzde özellikle pandemi ile birlikte birçok sektör internet üzerinde mağazalarını açmaya başladı. Ancak büyümek isteyen veya kurumsal iş yapan şirketlerin farklı dillerdede siteyi barındırması gerekiyor. Kazakistan ile iş yapan şirketlerin özellikle web sitelerinde Kazakça dili barındırması gerekiyor. Firmamızda sitenizde yer alan tüm sözcükleri Kazakça’ya çeviriyoruz.

Kazakça Çapraz Çeviri

 

Kazakça Rusça çeviri yapılmasına çapraz çeviri denir. Türkçe dışında herhangi bir dilde dile yapılan çeviri işlemleri çapraz çeviri olarak adlandırılmaktadır.

Balkan tercüme bürosu olarak bünyemizde tüm dünya dillerinden tercümanlarımız bulunuyor. Bu sayede Kazakça Rusça çeviri başta olmak üzere birçok dile çapraz çeviri yapabiliyoruz. Elinizde çeviri yapılacak olan bir kazakça metin varsa istemiş olduğunuz herhangi bir dünya diline çevirisi gerçekleştirebilirsiniz.

Çapraz çeviri ihtiyaçlarınız doğrultusunda yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Çeviri yapılacak olan belge, dil ve diğer detayları bize iletirseniz sizlere en kısa sürede çeviri yapabiliriz. Akademik, tıbbi, hukuki, teknik, ticari, finansal, film ve dizi çevirileri gibi birçok türde olan Kazakça çapraz çeviri ihtiyaçlarınızı kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Balkan tercüme bürosu olarak sizlerin bize teslim etmiş olduğu belgelerin gizliliği bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Belgelerinizi güven altına alıp, size belgelerin farklı kişiler ile paylaşılmayacağının garantisini veriyoruz. Vermiş olduğunuz çeviri siparişlerinizde herhangi bir çeviri programı kullanılmaz. Tüm çeviri süreçleri ana dil seviyesinde dili bilen ve sektöre hakim tercüman tarafından yapılır.

Türkçe Kazakça Çeviri Programı

 

Türkçe kazakça çeviri programı için yandex teknolojisini kullanmaktayız. Altta yer alan Kazakça Türkçe çeviri programı sayesinde acil çevirilerinizi anında ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kısa cümlelerde çok başarılı sonuçlar alacaksınız.

Daha profesyonel bir çeviriye ihtiyacınız varsa web sitemizde yer alan hemen ara veya whatsapp butonları aracılığıyla bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak Dil Kazakça ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Kazakça ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz