Katalanca Çeviri Türkçe - Katalanca Tercüme / Tercüman

Average: 4.8555 (1315 votes)
Katalanca Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Katalanca Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Katalanca Türkçe Çeviri

Katalanca çeviri dünya üzerinde çok fazla kişi tarafından konuşmadığı için az talep gören çeviri hizmetlerindendir. Ancak firmamızda benimsemiş olduğumuz politikalar sebebiyle sizlere Katalanca türkçe çeviri, türkçe katalanca dilleri arasında çeviri hizmeti sağlamaktayız.

Balkan tercüme bürosunda 10 kişinin talepleri ne kadar önemliyse 1 kişinin talebide o kadar önemlidir. Bu yüzden sürekli olarak bünyemizde yer alan çeviri yapmış olduğumuz dil sayılarını artırıyoruz.

Katalanca, Hint Avrupa dillerin ailesinin Romen grubunda yer alan bir dildir. Katalanca, İspanya ve Andorra üzerinde resmi dil olarak konuşulmaktadır. 2012 yılında alınan verilere göre dünya üzerinde 4,079,420 kişi ana dili seviyesinde Katalanca konuşabilir.

Katalanca genel olarak İspanya’nın Akdeniz kıyılarında ve Barselona kentinde konuşulur. Oksitanca dili ile benzer yönleri vardır. 13. Yüzyılda Oksitan dilinden esinlenmiş ve geliştirilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Katalanca Türkçe Çeviri Nasıl Yapılıyor?

 

Katalanca çeviri firmamızda yer alan deneyimli tercümanlar aracılığıyla yapılmaktadır. İsteğinize göre noter onayı gereken belgeleriniz Katalanca yeminli tercüman aracılığıyla çevrilir ve noter tarafından onaylatılır. Firmamızda sadece ana dili seviyesinde çeviri yapılacak dili konuşan ve yazan kişiler ile çalışıyoruz. Tüm tercümanlarımızın o dili bildiğine dair diploması veya kurs belgesi bulunur.

Katalanca türkçe çeviri, Türkçe Katalanca çeviri veya Katalanca çapraz çeviri yaparken süreçler benzer şekilde işler. Sizinle fiyat konusunda anlaştıktan sonra çeviri yapılacak olan deneyimli tercümanımıza verilir. Burada dikkat ettiğimiz en önemli nokta belgenin türüdür. Belgenin hızlı ve doğru bir şekilde çevrilmesi için tercümanın o sektör hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu yüzden sadece belgenin konusu hakkında deneyim sahibi olan kişiye tercüme etmesi için belgeyi teslim ederiz.

Tercüman belgeyi çevirdikten sonra editörümüze teslim eder. Editör gramer hatalarını ve yazım hatalarını kontrol eder. Bir hata olduğu takdirde revize yaparak belgeyi düzenler. Hatalar giderildikten sonra koordinatör onayına sunulur. Koordinatör redaksiyon sürecinden geçirir. Herhangi bir hata bulunmazsa çeviri yapılmış olan belgeniz size teslim edilir. Tüm bu süreçler sayesinde en kaliteli ve hatasız çeviriyi alırsınız.

Katalanca Çeviri Bürosu Olarak Hangi Hizmetleri Veriyorsunuz?

 

Katalanca çeviri yaparken bizim için gelen talepler önemlidir. Gelen talepler doğrultusunda çeviri gerçekleştiririz. Çalışmalarımızı 2 çatı altında toplayabiliriz. Birincisi sözlü, ikincisi ise yazılı çevirilerdir. Yazılı olan çeviri türünde bize ileteceğiniz belgeler çevrilir. Teknik, tıbbi, edebi, hukuki, medikal, web sitesi, akademik, finansal ve daha birçok belge türünde yazılı çeviri yapıyoruz. Sözlü tercümelerimiz ise ardıl ve simultane tercüme olarak ikiye ayrılıyor.

Katalanca Türkçe Ardıl Tercüme

 

Ardıl tercüme, sesli çeviri olarak tanımlanabilir. Katalanca ardıl tercüman konuşma yapan kişinin yanında yer alarak onun söylediklerini dinler ve konuşma bittikten sonra çevirisini gerçekleştirir. Konuşmacı konuştuğu sırada Katalanca çeviri için kağıt ve kalem aracılığıyla not tutar. Özellikle televizyon programlarında, sempozyumlarda ve toplantılarda bu yöntem kullanılır. Ardıl tercüme kolay bir şey gibi gözüksede herkes tarafından yapılması oldukça güçtür. Tercüme edecek olan kişinin güçlü bir hafızaya sahip olması gerekir.

Katalanca Simultane Tercüme

 

Simultane tercüme ve ardıl tercüme birbiriyle çok fazla karıştırılmaktadır. Çünkü ikisindede tercüman konuşmacının yanında yer alır. Simultane tercümeyi Ardıl tercümeden farklı kılan şey konuşmanın anında çevrilerek aktarılmasıdır. Farklı dillerde konuşan ülke yetkilileri bir araya gelip konuşurken bu yöntemi tercih ederler. Daha iyi anlamanız açısından sayın Recep Erdoğan’ın one minute videosunu izleyebilirsiniz. Davos zirvesi gibi yerlerde kullanılır.

Bu tercüme türünde kullanılacak donanımı kalitesi çok önemlidir. Kabin, kulaklık, mikrofon gibi cihazlara ihtiyaç vardır.

Firmamızda Katalanca Simultane tercüme ve Katalanca Ardıl tercüme hizmetini kendimize ait olan sektörün en iyi ekipmanları ile gerçekleştiriyoruz.

Ücretsiz Katalanca Çeviri

 

Firmamızın Türkiye ve dünya üzerinde bu kadar fazla kişi tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi parayı ikinci planda tutmamızdır. İlk olarak müşteri memnuniyeti gelir. Zaten müşteri memnun olduğu takdirde sizleri ödüllendirecektir. Bu yüzden sizlere diğer çeviri firmalarının yapmadığını yaparak firmamızda ücretsiz Katalanca çeviri yapabileceğiniz çeviri aracını sunuyoruz.

Hemen alt kısımda görmüş olduğunuz çeviri aracı yandex teknolojisinin api sistemleri kullanılarak sitemize entegre edilmiştir. Ücretsiz olarak kelime bazlı veya cümle bazı çeviriler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kısa cümlelerde ve kelimelerde çok başarılı sonuçlar veriyor.

Ancak daha profesyonel, sizin için önemli olan bir belgeniz varsa bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için uygun fiyatla belgelerinizi çevirmekten memnuniyet duyarız. Web sitemizde yer alan hemen ara veya whatsapp butonları aracılığıyla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Kaynak Dil Katalanca ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Katalanca ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz