Hırvatça Çeviri Türkçe - Hırvatça Tercüme / Tercüman

Average: 4.7655 (1476 votes)
Hırvatça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Hırvatistan Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Hırvatça Türkçe Çeviri

Hırvatça, Slav dillerinin güney grubunda yer alan Hırvatların konuştuğu dil olarak bilinir. Sırpça ile beraber Sırp-Hırvat dili olarak da bilinmektedir. Boşnakça dili ile çok benzerlik göstermektedir. Küçük ayrımlar dışında; Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça dilleri aynı dil olarak bilinmektedir. 
Yaklaşık olarak 5 milyon kişi tarafından konuşulduğu bilinen Hırvatça, Hırvatistan’ın resmi dili olarak kabul edilmiştir. Hırvatça dilinde sözcüklerin temeli Slav olmakla birlikte; Türkçe, Latince ve Cermen dillerinden kelimeler de bulunmaktadır. Hint Avrupa dil ailesi içerisinde yer alan Hırvatça; Hırvatistan, Sırbistan ve Bosna Hersek’te konuşulmaktadır. Sırp ve Hırvat dilleri birbirine çok benzemektedir, iki dil arasındaki tek fark; Hırvat dili Latin harfleri ile yazılmış, Sırp dili ise Kiril harfleri ile yazılmıştır.  Bununla birlikte Hırvat alfabesinde 30 harf yer almaktadır.
Hırvatça Çeviri Alanında Sunduğumuz Profesyonel Hizmet
Türkçe dilinden Hırvatça diline ya da Hırvatça dilinden Türkçe diline yapılan tüm çeviri işlemlerine, Hırvatça çeviri denilmektedir. Bu çeviri işlemini, sözlü ya da yazılı olarak gerçekleştirebilen kişilere Hırvatça Tercüman adı verilmektedir. Hırvatça alanında çeviri ve tercüme hizmetlerimiz ile hukuki, ticari, tıbbi (medikal), teknik, akademik, (doktora, makale, tez vb) finansal, edebi, sanatsal ve bilimsel alanlarda tercüme hizmetlerini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Anadili Hırvatça olan tercümanlar ile çalışan firmamız, sizlere ihtiyacınız olan tüm tercüme desteğini sunmasının yanı sıra, kaliteli hizmet sunmayı da garanti etmektedir.  
Oldukça sık tercüme hizmetleri sunduğumuz çeviri dillerinden biri olan Hırvatça dilinden hem Türkiye’ye hem de yurt dışına uluslararası kalite standartları ile tercümanlık hizmetini bünyemizde barındırmaktayız. Profesyonel ve yenilikçi hizmet anlayışımız sayesinde, sektör içerisinde yer alan ve farklı ölçeklerde bulunan işletmelerin de tercüme işlemlerini yeminli tercümanlarımız sayesinde gerçekleştirmekteyiz. %100 müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçladığımız bu alanda sektör içerisindeki yoğun çabalarımız ile siz değerli müşterilerimizin tecrübe ve birikimimizden faydalanmanızı sağlamak isteriz.  Hırvatça-Türkçe çeviri alanında uzun yıllardan beri vermiş olduğumuz kaliteli hizmet, yaptığımız çeviri belgeleri sayesinde mümkün olmaktadır.

Hırvatça Türkçe Çeviri Nasıl Yapılmalıdır?


Tercümanlık hizmetleri, bilinildiği gibi; uzmanlık, deneyim ve bilgi birikimi gerektiren önemli konulardandır. Bu sebeple, her Hırvatça tercüman her Hırvatça konuyu ya da belgeyi doğru ve eksiksiz bir biçimde çeviremeyebilir. Bu seviyede oluşabilecek hata paylarını en aza indirmek için Hırvatça olan belgeleri, alanında uzman tercümanlara vererek, risklerin minimum düzeye indirilmesini sağlamaktayız. Dünya genelinde ve ülkemiz sınırları içerisinde Hırvatça tercüme hizmeti oldukça talep gören bir tercüme hizmeti olmaktadır. Bu durumun getirdiği sorumluluklar göz önün alındığında alanında uzman, tecrübeli kadromuz sayesinde Hırvatça çeviri hizmetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. 
Ticari, teknik, hukuki, tıbbi ve simultane konusunda deneyimli ve tecrübe sahibi tercümanlar ile Hırvatça tercüme hizmetini sunmayı amaçlamaktayız. Hem Hırvatça-Türkçe çeviri hem de Türkçe-Hırvatça çeviri işlemlerini, yeminli tercüman kadromuz sayesinde en kısa zamanda tamamlamaktayız. Tercüme kalitemiz ve süreçlerimiz hem yurt içinde hem de yurt dışında yer alan kalite belgelendirme kuruluşları tarafından alınan belgeler ile kolay ve hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Mevcut olan tüm çevirileri en kısa sürede tamamlamakta ve hatasız bir şekilde sizlere ulaşmasını sağlamak için; editör onayından geçirerek teslimini sağlamaktayız. 

Hırvatça Yeminli Tercüman Nasıl olunur?


Yurt dışına çıkış yapıldığında vize evraklarının hazırlanması ya da yurt dışından yurt içine gelen Hırvatça resmî belgeleri kamu, kurum ve kuruluşlarına verebilmek için çoğu zaman noter tarafından onaylı Hırvatça yeminli tercüme gerekmektedir. Bu tarz yeminli tercüme hizmetlerinin sunulduğu çeviri ofisimizde, Hırvatça yeminli tercümanlar tarafından Hırvatça-Türkçe çeviri alanında hizmet vermekteyiz. 
Noter yeminli Hırvatça tercüman olabilmek için, üniversitelerin Hırvatça çeviri hizmeti veren; Hırvatça öğretmenliği, Hırvatça dil, Hırvatça mütercim tercümanlık, Hırvatça dil bölümü ve Hırvatça edebiyatı gibi bölümlerinden lisans mezunu olup, mezuniyetine dair diploması olması gerekmektedir. Diğer türlü belirtilen bölümler dışında Hırvatça lisans diploması bulunuyor ise Hırvatça çeviri yapabileceğini kanıtlayan belgelerin sunulması gerekmektedir. Hırvatça yabancı dil bilgisinin çok iyi düzeyde olduğunu kanıtlayan bir tercümanda aranan diğer bir özellik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır. Eğer üniversitede Hırvatça dili üzerine bir eğitim alındığına dair diploma ya da belge yoksa KPDS ve TOEFL gibi belgeler iş görmeyecektir. Tüm bu şartların sağlanması halinde yapılması gereken tek şey noter huzurunda yemin etmektir.

Hırvatça- Çevirisi Yapılan Belgeler


Farklı amaçlar çerçevesinde çeşitli niteliklere, özelliklere ve türlere sahip olan belgelerin Hırvatça-Türkçe çeviri hizmetleri, firmamız tarafından yapılabilmektedir. Teknik ve edebi belgelerin, tıbbi belgelerin, ticari ve hukuki belgelerin, akademik belgelerin çevirileri, konularına göre ayrımı yapılarak; alanında uzman ekip arkadaşlarımız sayesinde mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmektedir.
Hukuk sektöründe genellikle; taahhütname, vekaletname, imza sirküleri, muvafakatname, mahkeme kararı gibi belgelerin çevirisi yapılmaktadır. 
Ticari sektörde; vergi levhası, sözleşme, ticaret sicil gazetesi, bilanço, faaliyet belgesi, şirket yazışmaları, yıllık rapor tercümesi, banka raporları, toplantı tutanakları ve pazarlama broşürleri gibi hizmetler sunulmaktadır. 
Teknik alanda; teknik şartname, makine kullanım kılavuzu ve ihale evrakları gibi hizmetlere ait belgelerin tercümesi yapılmaktadır.
Tıp sektöründe; hasta bilgi föyleri, tıbbi makaleler, prospektüs tercümesi, sağlık raporu, laboratuvar testleri, klinik raporlar, doğum belgesi, doktor raporu ve tıbbi cihazların kullanım kılavuzu gibi belgelerin çevirisi yapılmaktadır. 
Akademik alanda ise; not dökümü, ödev, transkript, tez, öğrenci belgesi, karne, diploma ve eğitim belgeleri gibi belgelere tercüme hizmeti verilmektedir.
Diğer yandan vize ya da benzeri işlerde kullanılmak amacıyla gerekli olan nüfus cüzdanı, pasaport, adli sicil belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgâh, tapu, ehliyet, ruhsat, ölüm belgesi, doğum belgesi, formül A, formül B, spor yazışmaları, konsolosluk belgeleri gibi belgelerin tercümesi, çeviri ofisimiz tarafından sunulan hizmetlerden sadece birkaçıdır. 

Tapu İşlemlerinde Bilirkişi ve Tercüman Nasıl Olunur?


Tapuda çeviri işlemlerini gerçekleştirecek olan tercümanlar, bilirkişi daire başkanlığına kayıt yaptıran yeminli tercümanlardan oluşmaktadır. Önceden noter tasdikli yemin zabıtları tarafından yayınlanan genelge tapu işlemlerinde kullanılabilirken; yeni getirilen sistem sayesinde Hırvatça adli tercümanlık işlemleri kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu sistem sayesinde, yılın belli zamanlarında her şehirde ayrı ayrı olmak şartı ile adli tercümanlık/bilirkişilik ilanı yayınlanmaktadır. Bu ilana başvuruda bulunan kişilerin yeterlilikleri incelendikten sonra, toplu yemin töreni ile birlikte Bilirkişi Daire Başkanlığı’na kabulü gerçekleştirilmektedir. Adli Tercümanlık/Bilirkişilik unvanı alan Hırvatça tercüman, tapudaki tüm refakat işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.
Tapunun devri sırasında tüm işlemler elektronik ortam üzerinden bilgi aktarımı şeklinde gerçekleştirilir. Tapuda görev alan Hırvatça Tercümanın hem alanında uzman hem de gereken dil terminolojisine hakimlik düzeyi yüksek olmalıdır. Tapu devrinin kesin olarak yapılacağı tarihte, alıcı ve satıcı tapu dairesinde bulunan ve Hırvatça çeviri hizmeti sağlayan tercüman ile bir araya gelir. Tercüman ilk olarak, tapuda bulunan memurun sorduğu tüm soruları eksiksiz ve doğru bir biçimde çevirerek alıcıya aktarmakla yükümlüdür. Satış işlemi gerçekleştirilebilecek taşınmaz hakkındaki tüm bilgilerin kusursuz bir biçimde aktarılmasını sağlayan tercüman, tarafsız bir hizmet anlayışı ile mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirmekle mükelleftir. Tapu gibi birçok konuda da sağladığımız üstün hizmet kalitesi çerçevesinde Hırvatça çeviri alanında her daim yanınızda olma güvencesini müşterilerimize sunabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.  

Kaynak Dil Hırvatistan ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Hırvatistan ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz