Gürcüce Çeviri Türkçe - Gürcüce Tercüme / Tercüman

Average: 4.8875 (1463 votes)
Gürcüce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Gürcüce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Gürcüce Türkçe Çeviri

Bir Kafkas halkı olarak bilinen Gürcülerin, konuştuğu dil Gürcücedir. Gürcistan’ın resmi dili olan bu dil, 5. Yüzyıldan itibaren Gürcü edebiyatının resmi dili olmuştur. Gürcistan bölgesinde yaşayan 3,9 milyon kişinin konuştuğu bu dil; Türkiye, Rusya, İran, Azerbaycan, Avrupa ve ABD gibi ülkelerde de 500 bin kişi tarafından konuşulan bir dil olamasıyla bilinmektedir. Gürcüce dili aynı aileye mensup olan ve aynı bölgede bulunan Megrelce, Svanca ve Lazca ile akraba konumundadır. Farklı bir yazı sitemini benimseyen Gürcüce dili, Gürcü alfabesi sayesinde konuşulmakta ve yazılmaktadır. Birbirinden farklı üç Gürcü alfabesi bulunmakla birlikte bu alfabeler; Nushuri (küçük harfler), Asomtavruli (büyük harfler) ve Mhedruli’dir.  
Coğrafi olarak Gürcistan ile Türkiye’nin komşu olmasından dolayı hem resmi hem de yakın ilişkilerimiz mevcuttur. Karadeniz bölgesinin Gürcistan’a yakın olması bu iki bölge arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmiştir. Gürcüce çeviri hizmetine sıklıkla ihtiyaç duyulan bu evrede, tercümanlık ofisimiz yeminli tercüman kadrosu ile sizler için hızlı ve kaliteli hizmet vermektedir. 

Gürcüce Çeviri/Tercüme Nasıl Yapılır?


Türkçe’den Gürcü diline ya da Gürcü dilinden Türkçe’ye yapılan çeviriye Gürcüce tercüme denilmekle birlikte; bu işi yazılı ya da sözlü olacak şekilde gerçekleştiren kişiye Gürcüce Tercüman denilmektedir. Gürcüce dilinde noter aracılığı ile yemin eden tercüman, Gürcüce yeminli tercüman ünvanını kazanmaktadır. Gürcüce tercüme işleri; sözlü, yazılı, tıbbi, akademik, teknik, hukuki gibi konularda olabilmektedir. Bu çeviri işlemleri; emek, bilgi birikimi ve uzun uğraşlar gerektirdiğinden her Gürcüce tercüman her Gürcüce konuyu çevirebilme kapasitesine sahip olmayabilir. Gürcüce-Türkçe çeviri için gönderimi sağlanan belgeler; işinin ehli, konusunda uzman ve profesyonel Gürcüce tercümana verilerek yanlış çeviri ve hata risklerinin minimum seviyeye indirilmesini sağlanmaktadır.  Yazılı olarak gerçekleştirilen tüm çeviriler, Gürcüce tercümandan geldikten sonra Proofreading işlemine tabi tutulur. Sıfır hata payı ilkesini benimseyen firmamız, yazılı çevirileri editor kontrolünden geçirdikten sonra koordinatörlerimiz aracılığı ile müşterilerimize teslimini gerçekleştirir. Çeviri ofisimiz sayesinde, Gürcüce dili ve Gürcücenin tüm lehçelerinde yeminli tercümanlarımızın hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Gürcüce Tercüman Olma Yolları 


Gürcüce tercümanlık alanında noter yeminli tercüman olup, çeviri işlemlerini yapabilmek için Gürcüce çevirmenlik hizmeti veren üniversitelerin; Gürcüce dil, Gürcü edebiyatı, Gürcüce öğretmenliği, Gürcüce dil bölümü ve Gürcüce Mütercim tercümanlık gibi alanlarında lisans diploması ile mezun olması gerekmektedir. Bu bölümler dışında, Gürcüce dilinin bilindiğini kanıtlar nitelikte sunulan belgelerin bulunması en önemli koşuldur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izninin bulunması gibi kriterler de Gürcüce yeminli tercümanın sahip olması gereken diğer özellikler arasında yer almaktadır. Gürcüce tercüman olmak isteyen kişi; adli sicil kaydı, TC kimlik ya da pasaport, 2 adet fotoğraf, ikametgâh ve Gürcüce çeviri yapabileceğini kanıtlayan belgelerle birlikte, bulunduğu yerdeki herhangi bir notere başvuruda bulunabilir. Başvurulan noterin kişi ile çalışmak için uygun olup olmadığının belirlenmesi halinde; belgeler yeterli bulunursa, tercüme bürosuna yönlendirme sağlanmaktadır. Noterin çalıştığı bir tercüme bürosu mevcut değilse, kişiye yemin tutanağı zaptı imzalatılmaktadır. Yemin zaptının imzalanmasından hemen sonra çeviri yapacak olan tercüman, Gürcüce yeminli tercüman ünvanını kazanmaktadır. 

Gürcüce Çevirisi Yapılan Belgeler 


Birçok özelliğe ve çeşitli niteliklere sahip olan belgelerin Gürcüce-Türkçe çeviri işlemleri, tercümanlık ofisimizde yer alan profesyonel kadromuz sayesinde yapılabilmektedir. Edebi belgelerin, hukuki ve teknik belgelerin, akademik ve ticari belgeler ile tıbbı belgelerin çeviri işlemleri, oldukça kısa bir zaman zarfında gerçekleştirilmektedir. Gürcüce çevirisi yapılan birkaç belge şunlardır;
Ehliyet ve ruhsat çevirisi 
CV çevirisi
Nüfus cüzdanı ve pasaport çevirisi 
Vize başvuru evrakları tercümesi
Hastane raporu çevirisi
Kitap çevirisi 
Gürcüce belge çevirisi
Dilekçe çevirisi
ATR belgesi ve ATA karnesi gibi gümrük işlemlerinde kullanılan belgelerin tercümesi
Öğrenci belgesi çevirisi
Bankacılık dokümanı çevirisi,
Banka hesap durum belgesi ve hesap ekstresi çevirisi
Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi tercümesi
Vergi levhası ve bilanço tercümesi
Taahhütname, vekaletname, muvafakatname çevirileri
Ticaret sicil gazetesi ve faaliyet belgesi çevirisi
Apostil çevirisi 
Ticari sözleşme çevirisi 
İhale evrakları ve makine kullanım kılavuzunun tercümesi
İlaç prospektüsü çevirisi
Mahkeme kararı ve imza sirküleri tercümesi 
Adli sicil belgesi, sabıka kaydı ikametgâh çevirileri, ölüm belgesi ve doğum belgesi çevirileri
Tez, ödev karne ve not dökümü çevirisi gibi belgelere tercümanlık hizmetleri verilmektedir.

Gürcüce Çapraz Çeviri Hizmeti


Tercüme ofisimiz, dünyanın hemen her ülkesinde yer alan ve akreditasyon işlemlerini tamamlayan tercüme ofisleriyle koordineli bir şekilde çalışmalaırnı yürütmektedir. Bu işbirliği, birçok dünya dilinde olduğu gibi yaklaşık 4.5 milyon kişinin kullandığı Gürcüce dilinde de çeviri imkanını sizlere sunmaktadır. Kısacası sadece Gürcüce-Türkçe çeviri hizmeti değil, Fransızca- Gürcüce çeviri hizmeti de firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize sunduğumuz bir hizmettir. Eğer Fransızca’dan Gürcüce’ye çeviri yapacak yeminli tercümanınız yoksa, onay vermeniz halinde bizlere ulaştırdığınız belgelerinizi Gürcistan’daki akredite iş ortağımıza gönderip, belgelerin ana dilde çevrilmesini yaptırıp sizlere teslimini gerçekleştirmekteyiz. 
Bu kollektif işbirliğimiz sayesinde yüzlerce müşterimize sunduğumuz bu hizmeti sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Bu hizmetlerimiz arasında; İngilizce Gürcüce, Almanca Gürcüce, Rusça Gürcüce, İtalyanca Gürcüce, Fransızca Gürcüce, Arapça Gürcüce, Farsça Gürcüce, Yunanca Gürcüce, Korece Gürcüce, Japonca Gürcüce, Çince Gürcüce, Felemenkçe Gürcüce, İspanyolca Gürcüce ve diğer tüm dünya dilleri ile çapraz bir şekilde Gürcüce çeviri imkanı sunmaktayız. 

Gürcüce Bilirkişi/Adli Tercüman Nasıl Olunur?


Noterler tarafından verilen Gürcüce yemin zabıtları, yayınlanan yeni bir genelge ile tapu işlemlerinde kullanılamayacak bir belge olarak ilan edilmiştir. Bu duruma alternatif bir çözüm olarak, Gürcüce adli tercümanlık isminde yepyeni bir sistem ile çözüm bulunmuştur. Günümüzde gerçekleştirilen bu sistemde, yılın belirli zamanlarında bütün şehirlerde adli tercümanlık/bilirkişilik iş ilanı yayınlanmakta olup; bu ilana başvuran tercümanların yeterlilik düzeyleri incelenip araştırıldıktan sonra, toplu bir şekilde yemin töreni düzenlenmektedir. Adli tercümanlık/bilirkişilik sayesinde Gürcüce-Türkçe çeviri yapabilen tercüman, tapudaki tüm işlemleri rahat bir şekilde yapabilme imkanı bulmaktadır. 

Gürcüce Altyazı Çevirisi ve Film, Dizi, Kısa Video Çevirisi 


Alanında uzman Gürcüce tercümanlarımız; kısa film, video ve dizi gibi projelerin çeviri/subtitle ve altyazı hizmetlerinde oldukça tecrübelidir. Gürcüce çeviri yapılmasını istediğiniz herhangi bir video projeniz ya da Gürcüce’den Türkçe’ye çevrilmesi gereken kısa film videonuz varsa, tercümanlık ofisimiz ile iletişime geçerek bu videoları bizlerle paylaşabilirsiniz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde videolarınıza altyazı çevirisi ekleyip tarafınıza gönderim işlemini sizlere sunmaktayız. Sadece Gürcüce dilinde olmamakla birlikte, birçok dilde dublaj ve altyazı işlemlerinin yapılarak müşterilerimizin reklam ve ürün tanıtımlarında yer aldığımızı duyurmaktan gurur duymaktayız. Sizler de tercüman ofisimizi tercih ederek, engin bilgi birikimine sahip tercümanlarımızdan faydalanma imkanına sahip olabilirsiniz. 

Gürcüce Belgelere Apostil Onayı Yaptırılabilir mi?


Apostil onayı şeklinde isimlendirilen bu işlem, kısa bir şekilde özetlenecek olursa; Lahey’de 5 Ekim 1961 yılında imzalanmış olan anlaşmaya istinaden yapılan bir onay sistemi olarak bilinmektedir. Resmi bir belgenin yurt dışında bulunan yabancı bir ülkede kullanılabilir bir nitelik kazanabilmesi için, belgenin geçerliliğinin tasdiklenmesi işlemine Apostil işlemi denilmektedir. Kamuya açık belgeler, evlilik belgeleri, doğum ve ölüm sertifikaları gibi belgelerin yanı sıra; kurumsal sözleşmeler, sigorta poliçeleri ve ticaret sicili alıntıları da çeviri ofisimiz tarafından Gürcüce-Türkçe çeviri şeklinde hizmetinize sunulmaktadır.  

Kaynak Dil Gürcüce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Gürcüce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz