Fransızca Çeviri Türkçe - Fransızca Tercüme / Tercüman

Average: 4.3195 (1321 votes)
Fransızca Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Fransızca Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Fransızca Türkçe Çeviri

Fransızların resmi dili olarak kabul edilen Fransızca dili birçok global ülkede aktif olarak kullanılıyor. 2015 yılı itibariyle açıklanan verilere göre Fransızca dili, yaklaşık olarak 29 ülke tarafından kabul edilip resmi dil olarak kullanılıyor. Bazı ülkelerde ise resmi olarak değil, fiili olarak Fransızca dilini kabul edip kullanıyor. Fransızca dilini resmi dil olarak kullanan toplamda 9 ülke bulunuyor. Fransızca alfabesi Latin alfabesinden türemiş ve toplamda 26 harften oluştuğu biliniyor. Sesli harfler a, e, ı, o, u, y ve geriye kalan 20 harf ise sessiz harf olarak kullanılıyor. Yazılış, okunuş ve konuşma biçimleri bakımından birçok farklı ülkenin resmi dili ile benzerlik taşıyor. 
Başta Kongo olmak üzere; Fransa, Kanada, Madagaskar, Kamerun, Fildişi Sahilleri, Belçika, Mali, Senegal, İsviçre, Seyşeller gibi çeşitli ülkelerde kullanılıyor. Dilin bu kadar yaygın olarak kullanılması, iş birliklerinin de çoğalmasına neden oluyor ve bu durumun sonucunda da çeviri hizmetlerine olan ihtiyaç ortaya çıkıyor. Fransızca Türkçe çeviri son dönemlerde en çok çevirisi yapılan diller arasında yer alıyor. Fransızca dilinden Türkçe diline yapılan tercümelere Fransızca tercüme deniyor. Fransızca dilinin yazılı ve sözlü olarak çevirisini yapan kişiye ise Fransızca Tercüman deniliyor. 
Tercüme firmamız, sahip olduğu engin tecrübesi ve alanında uzman kadrosu ile sizlere Fransızca Türkçe çeviri hizmetlerinde en iyisini sunuyor.

Fransızca Tercüme Çeviri İşlemleri Nasıl Yapılır?


Fransızca çeviri hizmetleri, sadece Fransızca bilen insanlar tarafından yapılması yeterli görülmüyor. Öncelik olarak, Fransızca diline hakim olan, dilin tüm yetkinliklerini bilen ve dil üzerinde uzmanlığını tamamlayan ve uzmanlığı kanıtlayan kişiler tarafından yapılabiliyor. Fransızca Türkçe çeviri yapabilmek için ilk olarak noterden onaylı Fransızca yeminli tercüman unvanını alması gerekiyor. Fransızca dilinde, teknik, hukuk, akademik, yazılı ve sözlü olarak birçok dalda çeşitli alanı kapsayan çeviriler yapılıyor. Bu konular cümle yapısı ve teknik bilgi anlamda birbirinden farklı, hem de yoğun bir zaman, emek isteyen çalışmaları kapsıyor. Bu nedenle dilin hakimiyeti en önemli hususlardan bir tanesi. 
Firma olarak sizlerden gelen belge ve taleplerin Fransızca diline çevirme işleminde Fransızca Tercüman tercih ediyor ve yanlış çeviri yapılabilme problemini ortadan kaldırıyoruz. Fransızca tercüman, Fransızca çeviri işlemlerini bitirdikten sonra firma bünyemizde belgeyi kontrol aşamasına alıyor ve editörlerimize teslim ediyoruz. Kontrol noktasında, belgenin çevirisinde mevcut olan yazım hataları, dil bilgisi ve dilin biçimi tek tek kontrol ediliyor. Kusursuz bir metnin ortaya çıkması adına yapılan bu işlemler Proofreading olarak biliniyor ve editörlerimiz tarafından yapılıyor. Son aşamada çevrilen belge koordinatörlerimize teslim edilerek müşterilerimize sunuluyor.

Fransızca Tercüman Olmak İçin Nereye Başvurulur?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da Türkiye Cumhuriyetinde kalmak için oturma izniniz olan bir yabancı ülke vatandaşıysanız Fransızca dilini bildiğinize dair belge ve bilgiler ile kanıtlamanız gerekiyor. Aynı zamanda adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, pasaport ve 2 adet son 6 ayda çekilmiş olan biyometrik fotoğrafınız ile ikamet ettiğiniz yerde ki notere başvuru yapabilirsiniz. Notere teslim ettiğiniz evraklar noter tarafından incelendikten sonra tercüman olabilmek için teslim edilen evraklarınızın yeterli olup olmadığı belirlenir. Belgeleriniz onaylandıktan sonra tercüme bürosuna yönlendirilirsiniz. Noterin çalıştığı herhangi bir tercüme bürosu mevcut değil ise; sizlere yemin tutanağı zaptı imzalatırlar. Yemin zaptı imzalandıktan sonra Fransızca yeminli tercüman unvanı almaya hak kazanırsınız.

Fransızca Çapraz Çeviri İşlemleri Nasıl Yapılır?


Tercüme firmamız, dünyanın hemen hemen her noktasında tercüme büroları ile iş birliği ile çalışıyor. Firmamız, her dilde olduğu gibi Fransızca Türkçe çeviri hizmetlerinde de anadilde çeviri imkanını sizlere veriyor. Türkçe bir belgeniz var ve Fransızca diline çeviri yapmak isterseniz tercüme firmasından destek alarak bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz. Firma bünyemizde Fransızca dili için yeminli tercüman bulunmadığı takdirde sizlerden onay alınarak belgeniz uluslararası alanda hizmet veren iş ortaklarımıza gönderilir ve oradaki yeminli tercümanlar aracılığı ile belgeniz Fransızca Türkçe çeviri yapılarak sizlere teslim edilir. Bu uygulamalarımız sayesinde hem ekonomik hem de kaliteli çeviri hizmetlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar sayesinde Fransızca Türkçe, Fransızca Çince, Fransızca Almanca, Fransızca Felemenkçe, Fransızca İspanyolca gibi birçok alanda aynı profesyonellik ile çeviri hizmetleri sunuyoruz.

Fransızca Dilini Noter Onaylı ve Konsolosluk Onayı Nasıl Yaptırılır?


Fransa’dan gelen herhangi bir belgeniz var ve noter onaylı halini istiyor iseniz hiç düşünmeden bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Tercüme firmamız, belgeniz ile ilgili gerekli olan tüm onayları sizin yerinize alır ve sizlerin bu işlemle ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Tercüme firması olarak belgenizin çeviri ve onay işlemlerini yaparken sizler farklı işleriniz ile ilgilenebilirsiniz. 
Fransa Dışişleri Bakanlığı ya da Fransa’da ki Büyükelçiliği’nden gelen belgeniz var ise fiyat teklif formumuzu ve sözleşme detaylarını inceleyerek bizlere ulaşabilirsiniz. Çeviri için anlaşma sağlandıktan sonra firma bünyemizde çalışan koordinatörlerimiz sizlere ulaşarak belgenin teslimatı ve belgenin işleyişi ile ilgili sizlere bilgi verir. Belgenizin Noter onayı işlemleri, Büyükelçilik onay işlemleri ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri onayı alındıktan sonra tarafımıza iletmiş olduğunuz adrese ücretsiz kargo seçeneği ile gönderim sağlanır.
Tercüme hizmetlerinde bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi belgenin orijinal halinin gelmiş olmasıdır. Aksi takdirde orijinal olmayan belgeler, Türk Dışişleri tarafından onaylanmaz. Aynı zamanda gelen belgelerin mutlaka Türkçe Noter Onaylı olması zorunlu tutulmuştur. Bu işlemler tamamlanmaz ise belge geçerli sayılmamaktadır.

Fransızca Tercüman Ne iş Yapar?


Fransızca çeviri hizmetlerini yazılı ve sözlü olarak yürüten aynı zamanda noterden onaylı yeminli tercüman unvanını alan kişilere Fransızca tercüman denir. Son dönemlerde ticaret, vatandaşlık belgeleri ve ülke içerisinde meydana gelen doğum, pasaport ve birçok alanda bu belgelerin eksiksiz bir şekilde Fransızca çeviri hizmetlerini yapar. Noter onaylı ve yeminli tercüman unvanına sahip olan kişiler dilin hakimiyetini en iyi şekilde bilen kişilerden oluşuyor. Aklınıza gelebilecek her belgenin çevirisi kısa süre içerisinde yapılarak sizlere teslim edilir. Yeminli tercüman unvanına sahip olan kişilerin çevirisini yaptığı belgeler şu şekildedir;
Dergi çevirisi
Doktor raporları
Sahip olunan banka hesap cüzdanı
Banka hesap ekstresi
Bankacılık bünyesinde bulunan tüm dökümanlar
Ticari ilişkilerde onaylanan sözleşmeler
İş başvurusu için hazırlanacak olan CV
Vize başvuru evrakları gibi birçok alanlarda Fransızca dilinden Türkçe diline, Türkçe dilinden Fransızca diline çeviri hizmetleri yapılır.

Fransızca Çeviri Fiyatları Ne Kadardır?


Birçok insan çeşitli nedenlerden dolayı Fransızca çeviri hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Diğer diller ile kıyaslandığı zaman Fransızca, diğer ülkelerde yoğun olarak kullanılan bir dil olsa da, Türkiye sınırları içerisinde seyahat amaçlı gelen turistler ya da çeşitli ticari ilişkiler dışında çok fazla kullanılan bir dil değildir. Bu nedenle Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren Fransızca yeminli tercüman bulmak oldukça zor olsa da firmamız uluslararası çalışmaları ve bünyesinde bulunan personelleri ile sizlere bu alanda hizmet veriyor. Çeviri hizmetleri için belirlemiş olduğumuz fiyatlar herkesin bütçesine uygundur. Dilerseniz hızlı ve kaliteli çeviri hizmet için firmamızdan destek alabilir ve çeviri fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.


Kaynak Dil Fransızca ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Fransızca ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz