Fince Çeviri Türkçe - Fince Tercüme / Tercüman

Average: 4.8915 (1426 votes)
Fince Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Fince Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Fince Türkçe Çeviri

Dünya dillerinden biri olan Fince birçok farklı ülkede kullanılan bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Finlandiya, İsviçre ve Fince olmak üzere iki farklı resmi dile sahiptir. İsviçre’de Fince ulusal azınlık dili kabul edilmiştir. Norveç’in farklı bölgelerinde Fincenin çeşitli lehçeleri insanlar arasında kullanılmaktadır. Ural dillerinden biri olan Fince Macarcadan sonra en çok kullanılan ikinci dil özelliğine sahiptir. Dünya üzerinde yaklaşık 5,5 milyon birey ana dili olarak Finceyi kullanır. Türkçe metinlerin yazılı ve sözlü olarak Fince çeviri yapılmasını istiyorsanız ya da bunun tam tersi bir işlem yapmak istiyorsanız firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. 

Fince Çeviri/Tercüman Nasıl Yapılır? 


Fince çeviri yapan tercümanlar yeminli ve yeminsiz olarak ayrılmaktadır. Yeminli tercümanların çeviri yapması resmi evraklar için istenilen bir özelliktir. Pek çok resmi  belgenin Fince Türkçe çeviri yapılması için yeminli tercümanın olması şart koşulmuştur. Fince çeviri için yeminli tercümanlar adli, bilimsel, sanatsal bütün alanlarda hizmet vermektedir. Firmamız bünyesinde yer alan Fince tercümanların her biri alanında başarılı yeminli tercümanlardan oluşur. 
Her türlü evrak ve belge yeminli Fince tercümanlarımız tarafından Fince Türkçe çeviri yapılır. Bu çevirilerin eksiksiz yapılabilmesi için yeminli tercümanlar tercih edilmelidir. Aksi takdirde yanlış yapılan bir çeviri belgelerin analiz edilmesini zorlaştırabilmektedir. Firmamız bu yönden Fince çeviri işlemlerini büyük bir titizlikle yapmaktadır. Metinlerin çevirisi yapıldıktan sonra Proofreading işlemi uygulanır. Bu işlemin arkasından tecrübeli editörlerimiz metin ve yazıları düzenleme işlemini geçer. Koordinatörlerimiz tarafından çevirisinin yapılmasını istediğiniz belge ve evraklar size ulaştırılır. Prensipler ve belli bir düzen içerisine Fince olan yazılarınızı Türkçeye çevirdiğimiz gibi Türkçe olan yazılarınızı da Finceye çevirmekteyiz. 

Fince Tercüman Nasıl Olunur?


Tercümanlık işlemleri için bütün resmi kuruluşlar ve kurumlar yeminli tercüman istemektedir. Bu yüzden tercihinizi yeminli tercümanlardan yana kullanmanız gerekir. Türkiye’de yeminli tercüman olmak için gerekli şartlar bulunmaktadır. Bunlar;
T.C vatandaşı veya Türkiye’de oturum izni olması
İkametgah adresi, 
Pasaport, 
T.C kimliği, 
2 adet fotoğraf, 
Fince bildiğinize dair belge 
Adli sicil belgesi
Bu belgeler ile birlikte notere başvuru yapılır. Başvurunun kabul edilip edilmemesi noterin inisiyatifine bırakılmıştır. 
Noter belgelerinizi ve Fince çeviri belgenizi incelikten sonra uygun görüp onaylaması durumunda yeminli tercüman unvanı kazanırsınız. Onay verdikten sonra her Noter genellikle tercümanlık bürosuna bağlı olmaktadır. Sizi bulunduğu tercümanlık bürosuna yönlendirir. Başvurduğunuz noterin tercümanlık bürosu ile bağlantısı yoksa size yeminli tercüman olduğunuza dair bir belge verir. Firmamız bünyesinde çalışan başta Fince Türkçe çeviri yapan tercümanlarımız olmakla bütün tercümanlarımız yeminli statüsündedir. 

Tapu İşlemlerinde Fince Adli Tercüman Refakati 


Bu Refakatçi özelliği en çok Emlak ve Gayrimenkul sektöründe çalışan firma ve kuruluşlar yararlanmaktadır. Finlandiya, İsviçre ülkelerinde yaşayan veya Fince konuşan bütün bireyler Türkiye’de ev, arazi gibi tapu gerektiren gayrimenkullerden almak istediğinde Noter Fince bilen yeminli tercümanı şart koşmaktır. Tapu işlemlerinde yer alan maddelerin ve satın alma işlemlerinin pürüzsüz ve eksiksiz olmadı için yeminli Fince çeviri yapan tercümana ihtiyaç vardır. 
İhtiyacınız olan ve tapu işlemlerinizde yardımcı olacak Fince Türkçe çeviri yapabilen yeminli tercümanlar bünyemizde yer almaktadır. Sizde hizmetlerimizden faydalanarak Tapu işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Müşterileriniz ile aranızda köprü görevi yapan tercümanlarımız son derece güvenli ve şeffaf bir hizmetle hizmet vermektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için başvuru formundan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fince Adli Tercüman / Bilirkişi Nasıl Olunur? 


Yurt dışı bağlantılı Adli işlemlerin yapılabilmesi için bilirkişi şartı bulunmaktadır. Bilirkişi herhangi bir Tercümanlık bürosunda çalışan yeminli tercümanlardan oluşabiliyorken yeni yayınlanan genelge ile bir takım değişiklikler yapılmıştır. Fince çeviri yapan Bilirkişi yeminli tercümanlar artık mülakata ve sınava tabi tutularak Adli işlemlerde tercümanlık yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti belirli aralıklarla her ilde Adli Bilirkişi ilanı yayımlamaktadır. Bilirkişi olan yeminli tercümanlar bu ilana başvuru yapmadı gerekmektedir. Başvurunun ardından Belge ve evraklar incelenerek onay verilip verilmemesine karar verilir. Seçildiğiniz takdirde toplu yemin etme işleminden sonra artık resmen Bilirkişi yeminli tercüman statüsünü kazanırsınız. Firmamızda yer alan Adli Bilirkişi Fince çeviri yapan tercümanlarımız bu statüye sahip olan kişilerden oluşur. 

Nikah İşlemlerinde Fince Yeminli Tercüman Refakati


Tercümanlık işlemlerinin gerekli olduğu alanlardan biride evlilik işlemleridir. Finlandiya, İsveç veya Fince bilen herhangi bir ülke vatandaşı ile evlenmeye karar verdiyseniz bunun için yeminli tercümana ihtiyaç duyulur. Evleneceğiniz kişinin düzenleyeceği evrakların çeviri yapılması gerekmektedir. Evlilik için istenilen belgeler bekar olduğuna dair belge, pasaport, eşiniz olacak kişinin daha önce evlilik yapıp yapmadığına dair belgelerdir. Bu belgeler Fince Türkçe çeviri yapan yeminli tercümanlar tarafından Türkçeye çevrildikten sonra gerekli kurum ve kuruluşlara gönderilir. Nikah işlemleri sırasında evleneceğiniz kişinin Türkçe bildiği kanısına varılmaz ise nikah sırasında Fince çeviri yapacak tercüman istenmektedir. Sizde evlilik işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. 

Fince Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı


Dizi, Film, Kısa Videolar teknolojinin gelişmesi ile artık ülke sınırlarını aşıp dünyaya yayılmaktadır. Fince yayınlanan veya Türkçe yayınlanan dizi ve filmlerin anlaşılabilmesi için alt yazıya ihtiyaç duyulur. Firmamızdan Tercüman talep etmeniz doğrultusunda Fince olan bütün dizi, film ve videoların çerisini alt yazı şeklinde yapmaktayız. Bunun tam tersi olarak Türkçe olan dizi, film ve videoların çevirisini fince alt yazılı şekilde yapmaktayız. Son zamanlarda ticaret artık yerli olmaktan çıkıp dünya çapında yapılmaktadır. Müşteri kitlenizi artırmak için ve reklamlarınızın Fince konuşan kişiler tarafından izlenmesi için aynı şekilde reklamlarınızın da çevirisini gerçekleştirmekteyiz. Sizde Fince Türkçe çeviri yapan tercümanlarımız dan yararlanarak reklamlarınızı dünya çapında duyurabilirsiniz. 

Fince Tercüman Ne İş Yapar?


Fince yeminliyi tercümanlar Fince ve Türkçe arasındaki köprü görevini üstlenirler. Akla gelebilecek her türlü belgenin çevirisi yapılmaktadır. Firma olarak;  
Fatura, 
Doğum belgesi, 
Bekarlık belgesi, 
Amortisman, 
Araştırma, 
Analiz sertifikası, 
Boşanma kararları, 
Denklik belgesi, 
Ticaret odası faaliyet belgesi, 
Bankacılık dokümanı, 
Bonservis, 
ATR belgesi, 
Çıkış belgesi, 
Geçici mezuniyet belgesi, 
ÖSS sonuç belgesi 
Hastane raporu, 
Çalışma ekonomisi, 
Vatandaşlık belgesi, 
Analiz sertifikası, 
Apostil, 
Araba Ruhsatı, 
Mezuniyet belgesi, 
ATA karnesi, 
Banka evrakı, 
Kitap, 
Banka hesap durum belgesi, 
Banka hesap ekstresi, 
Pasaport gibi daha sayılabilecek pek çok türde  evrak ve belgelerin çevirilerini Türkçe Fince, Fince Türkçe şeklinde başarı ile yapmaktayız.
Fince Noter Onayı ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı nasıl?
Kaliteli ve kusursuz hizmet anlayışıyla size hizmet veren firmamız ülkeler arası belgelerin gönderimlerinde her zaman yanınızdadır. Finlandiya ve İsviçre’den bir evrak geldiğinde bunun Büyükelçilik, Konsolosluk ve Dışişleri tarafından onaylanmasını için ait gönderildiği ülkenin diline göre çevrilmesi gerekmektedir. Çevirisi yapıldıktan sonra dışişleri, Konsolosluk ve Büyükelçilik onaylanma işlemini gerçekleştirir. WhatsApp üzerinden veya Fince Tercüme Fiyat Teklifi Formu üzerinden bize çevrilmesini istediğiniz belgeyi iletin, ilettikten sonra firma olarak belgenin çevirisi gerçekleştirip gerekli yerlere onaylatma işlemini tamamlarız. Tamamlanan belgeler size ücretsiz kargo ile gönderilir. 
Kaynak Dil Fince ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Fince ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz