Felemenkçe Çeviri Türkçe - Felemenkçe Tercüme / Tercüman

Average: 4.7205 (1536 votes)
Felemenkçe Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Felemenkçe Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Felemenkçe Türkçe Çeviri

Almanca diline yakınlığı ile bilinen Felemenkçe dili, Hollanda ve Felemenk bölgesi olarak bilinen Kuzey Belçika bölgesinin bir ana dilidir. Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri arasında yer alan bu dilin Hollandaca ve Flamanca gibi lehçeleri bulunmaktadır. Bu lehçeler, yazı dilinde birbirine çok yakın olmasıyla birlikte; Belçika, Hollanda ve Surinam’da resmi dil olarak konuşulmaktadır. Belçika’da konuşulan Felemenkçe lehçesi Flamanca iken, Hollanda bölgesinde konuşulan lehçe Hollandacadır. Günümüzde dünya üzerinde Felemenkçe dilini konuşan 24 milyon insan yer almaktadır. 
Bu dilin temelleri; İngilizce ve Almanca dillerinden gelmektedir. Felemenkçe dilinin gramer yapısı, Almanca ile çok büyük benzerlik göstermektedir. Bu iki dil arasındaki en temel fark, Felemenkçede bulunan birçok sözcük ünlü harflerin yan yana gelmesiyle de oluşabilmektedir. Latin harflerinden oluşan bu alfabenin tek zorluğu, kelimelerin daha doğrusu harflerin telaffuz edilme işlemidir. Telaffuz yönünden Almanca ve İngilizce dillerinden oldukça ayrılan Felemenkçe dilinin bütün harfleri gırtlaktan söylenmektedir. 

Felemenkçe Çeviri Hizmeti Nasıl Olmalıdır?


Tüm dünya üzerinde bulunan dillerin tercüme edilebilmesi için; deneyim, uzmanlık ve bilgi birikiminin olması gerekmektedir. Oldukça fazla kişi tarafından kullanılan Felemenkçe dilinin, doğru ve eksiksiz bir şekilde çevrilebilmesi için bir tercümana ihtiyaç duyulmaktadır. Felemenkçe çeviri konusunda hata paylarının minimum seviyeye indirilmesi amacı ile hizmetlerine devam eden çeviri ofisimiz, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak işlemlerini sürdürmektedir. Felemenkçe dahil diğer tüm çevirilerinizi mümkün olan en kısa zamanda çevirmekte ve hata paylarının yok edilmesi amacı ile editör onayından geçirdikten sonra sizlere teslimini sağlamaktayız. 
Farklı uzmanlık konularında deneyime sahip olan ekibimiz ile her an Felemenkçe tercüme ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun; eksiksiz, doğru ve kaliteli çeviri hizmetlerinden yararlanabilmek için bir mail ya da bir telefon kadar uzağınızdayız. Uzun dönemlerden beri Felemenkçe-Türkçe çeviri konusunda verdiğimiz hizmet ve müşterilerimiz tarafından yapılan geri dönüşler sayesinde, kalitemizin gün geçtikçe artmasını hedeflemekteyiz. Müşteri geri bildirimlerinden alınan, talep ve istekler doğrultusunda; yeminli çeviri işlemlerini noter tarafından onaylanan yeminli tercümanlar ile gerçekleştirmekteyiz. 

Felemenkçe Çeviri Alanında Profesyonel Hizmet


Türkçe dili üzerinden Felemenkçe diline ya da Felemenkçe dili üzerinden Türkçe diline yapılan çeviri işlemlerine Felemenkçe-Türkçe çeviri denilmektedir. Bu çeviri hizmetlerini yazılı ya da sözlü olarak gerçekleştiren kişiler Felemenkçe tercüman olarak bilinmektedir. Felemenkçe dilinin tercüme hizmetleri alanında yıllardan beri süregelen tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem sayesinde, siz değerli müşterilerimize çeviri hizmetini sunmaktayız. Şu an dünyada 24 milyon insanın kullandığı bu dili, sıklıkla tercüme etmekteyiz. Felemenkçe dili ile gerçekleştirdiğimiz tercüme hizmetlerini sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, yurt dışında da devam ettirmekte olup, uluslararası kalite standardı gereğince çeviri hizmetini sunmaktayız. 
Profesyonel ve alanında uzman Felemenkçe noter onaylı yeminli tercümanlarımız ile birlikte, yenilikçi hizmet anlayışımız sayesinde büyük, orta ve küçük ölçekte bulunan tüm firmaların tercüme işlemlerini de üstlenmekteyiz.  %100 müşteri memnuniyeti ve sektör içerisindeki yoğun çabalarımız sayesinde büyük yol kat ederek gün geçtikçe büyümeye devam etmekteyiz. Felemenkçe çeviri alanında sunduğumuz kaliteli hizmetimizi daha da geliştirerek siz değerli müşterilerimize; tıbbi tercüme, ticari tercüme, teknik tercüme, hukuki, tercüme, web sitesi tercümesi, sözlü tercüme ve akademik tercüme gibi alanlarda mümkün olan en iyi çeviri hizmetini sunmak, birincil görevlerimiz arasında yer almaktadır. 

Felemenkçe Çevirisi Yapılan Belgeler


Çeşitli niteliklere ve özelliklere sahip olan belgelerin, çeviri ofisimizde yer alan uzman kadromuz tarafından tercümesi yapılabilmektedir. Teknik ve hukuki belgelerin, edebi, belgelerin, tıbbi belgelerin, ticari ve akademik belgelerin Felemenkçe çeviri işlemleri mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Felemenkçe çevirisi yapılan birkaç belge şunlardır;
Vize başvuru evrakları
Öğrenci belgesi
Nüfus cüzdanı ve pasaport çevirisi 
Kitap çevirisi
Hastane raporu
Ehliyet ve ruhsat çevirisi
Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi tercümesi
Dilekçe çevirisi
CV çevirisi
Felemenkçe belge çevirisi
Bankacılık dokümanı çevirisi,
Banka hesap durum belgesi ve hesap ekstresi çevirisi
ATR belgesi ve ATA karnesi gibi gümrük işlemlerinde kullanılan belgele
Apostil çevirisi
Ticari sözleşme çevirisi 
Ticaret sicil gazetesi ve faaliyet belgesi çevirisi
Vergi levhası ve bilanço
Taahhütname, vekaletname, muvafakatname çevirileri
Mahkeme kararı ve imza sirküleri tercümesi
İlaç prospektüsü çevirisi
İhale evrakları ve makine kullanım kılavuzu 
Tez, ödev karne ve not dökümü çevirisi
Adli sicil belgesi, sabıka kaydı ikametgâh çevirileri, ölüm belgesi ve doğum belgesi gibi tercümanlık hizmetleri verilmektedir.

Felemenkçe Yeminli Tercüman Olmak İçin Gereken Koşullar


Felemenkçe çeviri alanında noter yeminli tercüman olup çeviriler yapabilmek için Felemenkçe çevirmenlik hizmeti sağlayan üniversitelerin; Felemenkçe öğretmenliği, Felemenkçe dil, Felemenkçe dil bölümü, Felemenkçe Edebiyatı ve Felemenkçe mütercim tercümanlık gibi alanlarda lisans diplomasına sahip olunması gerekmektedir. Belirtilen bölümler dışında, Felemenkçe lisans diplomasının olması halimde yabancı dil bilgisinin çok iyi düzeyde olduğunu kanıtlayan belgelerin sunulması en önemli koşuldur. Diğer bir kriter de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izninin bulunması gerekmektedir. 
Felemenkçe dilinin bilindiğine dair belgelerin; ikametgâh, adli sicil kaydı, T.C kimlik ya da pasaport ve 2 adet fotoğraf ile birlikte yaşanılan bölgede bulunan notere gidip tasdik işlemi alınması gerekmektedir. Tasdik işlemi alınacak noterin keyfi durumuna bağlı olarak tasdik işlem süreci belirlenmektedir. Felemenkçe-Türkçe çeviri yapabilmek için gereken belgeler yeterli bulunur ve noter de çalışmayı kabul ederse tercümanlar, tercüme bürosuna yönlendirilmektedir. Eğer noterin çalıştığı bir tercüme ofisi yoksa, tercümana yemin tutanağı belgesini imzalatır. Yemin tutanağı belgesi imzalandıktan hemen sonra noter onaylı Felemenkçe Yeminli Tercüman unvanı kazanılmış olur. 

Felemenkçe Altyazı Çevirisi, Kısa Video, Film ve Dizi Dublajı


Felemenkçe dili konusunda profesyonel tercümanlarımız; kısa film, dizi ve video gibi projelerin alt yazı işlemlerinde oldukça tecrübelidir. Felemenkçeye çevrilmesi gerçekleşen bir proje veya video, elinizde bulunuyorsa ya da Felemenkçeden Türkçeye çevrilecek dizi-film gibi videolarınız varsa tercümanlık ofisimiz ile iletişime geçerek, kısa sürede alt yazı hizmetlerimizden faydalanma imkanına sahip olabilirsiniz. Sadece Felemenkçe değil birçok dilde dublaj ve alt yazı işlemi gerçekleştiren ekip arkadaşlarımız sayesinde, kullanıcılarımızın ürün reklamlarında veya tanıtımlarında yer almanın haklı gururunu yaşamaktan mutluluk duymaktayız.

Felemenkçe Çapraz Çeviri Hizmeti


Tercümanlık ofisimiz, dünyanın hemen her ülkesinde bulunan tercüme büroları ile koordineli bir şekilde hizmet vermektedir. Sadece Felemenkçe-Türkçe çeviri yapmak yerine İngilizceden Felemenkçeye, Rusçadan Felemenkçeye, Arapçadan Felemenkçeye, Yunancadan Felemenkçeye, Farsçadan Felemenkçeye, Korece’den Felemenkçeye, Japoncadan Felemenkçeye, İtalyancadan Felemenkçeye, Fransızcadan Felemenkçeye, İspanyolcadan Felemenkçeye, Vietnamcadan Felemenkçeye, Çinceden Felemenkçeye ve diğer tüm dünya dillerinden çapraz çevirileri müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. 

Felemenkçe Apostil Tasdikli Tercüme Hizmeti


Apostil işlemi; resmi bir belgenin ülke sınırları dışında bulunan yabancı bir ülkede kullanılabilmesi için, belgenin kaynağının ve geçerliliğinin tasdiklenmesi gerekmektedir.  Apostil belgesine tabi olan hizmetler; kamuya açık belgeler, doğum ve ölüm sertifikaları, evlilik belgeleri olabileceği gibi kurumsal sözleşmeler, ticaret sicili alıntıları ve sigorta poliçeleri gibi ticari belgelerde de çeviri ofisimiz tarafından hizmet alabilmeniz mümkündür. 

Kaynak Dil Felemenkçe ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Felemenkçe ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz