Farsça Çeviri Türkçe - Farsça Tercüme / Tercüman

Average: 4.788 (1470 votes)
Farsça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Farsça Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Farsça Türkçe Çeviri

İran bölgesinde ortaya çıkan Farsça, pek çok dil ile etkileşim içinde olan bir dildir. Özellikle de Arapça ve Türkçede etkilerini sıklıkla gördüğümüz dillerden biridir. Farsça, İslam Dünyası’nda yer alan bir dildir ve Arapçadan sonra pek çok dini eser bu dilde yazılmıştır. Günümüzde İran, Afganistan ve Tacikistan’da resmi dil olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra, Arap (Fars), Kiril ve İbrani alfabesi olmak üzere bu dili konuşan ülkeler yazı dilinde üç farklı alfabeyi kullanmaktadırlar. İran ve Afganistan Fars alfabesini kullanırken, Tacikistan Kiril alfabesini kullanır. 
Farsçadan Türkçeye geçen pek çok kelime vardır. Bu kelimeler zamanla Türkçe kelime olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fakat dilin tüm detaylarına hakim olunmadığından dolayı bazı durumlarda Farsça tercümeye ihtiyaç duyulur. Farsçadan Türkçe ’ye ya da Türkçe ’den Farsçaya yapılan tercümeye Farsça Türkçe çeviri denilmektedir. Bu çevirileri yapan kişiler ise, Farsça tercüman ya da çevirmen olarak adlandırılır. 

Farsça Çeviri Nasıl Yapılır?


Farsça, Türkçeye pek çok kelime vermiş dillerin başında yer alır. Yani günlük olarak kullanılan pek çok kelime ya da kişi isminin Farsça olma ihtimali oldukça yüksektir. Fakat ne kadar kelime alınmış olsa da dilin tamamına hakim olunmadığından dolayı pek çok konuda Farsça çeviriye ihtiyaç duyulur. Farsçayı üst düzey bilen ve çevirisini yapacağı konuya hakim olan bir tercüman tarafından güvenilir bir şekilde çeviri yaptırabilirsiniz. Balkan Tercüme her dilde tercüme hizmeti veren noterden yeminli tercümanları ile Farsça çeviri içinde yeminli bir tercümanla çalışmaktadır. Buna bağlı olarak da Farsça çeviri yaptırdığınız metninizi orijinaline bağlı kalarak doğru bir şekilde teslim alabilirsiniz. 

Farsça Tercüman Olmanın Yolları


Eğer eğitimine sahipseniz hemen hemen her dilde ve her yerde tercüman olmanız oldukça kolaydır. Neredeyse her dilin çevirisine ihtiyaç duyulduğundan dolayı bir dilde üst düzey bilgiye sahip olarak tercümanlık yapabilirsiniz. Fakat tercüman olmak için de belli başlı şartlar ve kurallar vardır. Öncelikle Farsça Türkçe çeviri için bu dilin eğitimini almış ve bu dili bildiğinize dair belge ya da sertifikalara sahip olmanız gerekmektedir. eğitim belgeleri, adli sicil kaydı, TC kimlik kartı ya da pasaport, ikametgah belgesi ve iki vesikalık fotoğraf ile notere başvurmanız gerekir. Buradan yemin zaptı alarak, noterden yeminli tercüman olabilirsiniz. Gerekirse noter sizi çalıştığı tercüme bürosuna yönlendirerek orada çalışma imkanı sunabilir. 

Farsça Tercümana Hangi Alanda İhtiyaç Duyulur?


Bir dilin başka bir dile çevrilmesinde rol alan en önemli kişiler çevirmenlerdir. Bu tercümanlar hemen hemen her alanda çeviri hizmeti sunmaktadır. Hizmet sundukları en önemli alanların başında sağlık, ticari ya da hukuki metin çevirileri yer almaktadır. Balkan Tercüme Bürosu olarak çevirmenler, pek çok dilin çevirisini yapmakla birlikte kişilerin ihtiyaç duyabilecekleri pek çok alanda da çeviri hizmeti sunmaktadır. Bunun en önemli sebepleri ise farklı alanlarda uzman olan tercümanlarla çalışmasıdır. Toplumda bir dil için farklı alanlar için çeviriye ihtiyaç duyulabilir. Çünkü insanlar her dili bilemezler. Buna bağlı olarak gerek kişisel gerekse resmi metin ya da sözlü çevirileri gerekli olabilir. Bu nedenle tercümanlar, Farsça Türkçe ya da Türkçe Farsça çeviri için yaptığı işleri farklı konularda yapabilir. Farsça tercümanların çevirisini yaptığı bazı alanlar şu şekilde belirtilmiştir;
Dizi ve film çevirileri
Kitap ya da edebi eser çevirileri
Banka dokümanları ve raporları
Hastane dokümanları ve raporları
Ticaret yazışmaları
İş başvurusu ve özgeçmiş
Dava kararları ve dilekçeler
İş sözleşmeleri
Ödev ya da bitirme tezleri
İş analizleri ve raporları

Farsça Tercümanın Yaptığı İşler Nelerdir?


Farsça tercümanlar, Farsçadan Türkçeye ya da Türkçeden Farsçaya pek çok metnin çevirisini yapmaktadır. Fakat sadece yazılı değil sözlü işlerde de çeviri yapmaktadır. Balkan Tercüme Bürosu olarak, çevirisi yapılacak bir dilde çeviriyi yapacak olan tercümanın hemen hemen her konuda bilgili olanları ile çalışmaktayız. Buna bağlı olarak da Türkçe Farsça çeviri için tercüman gerek sağlık ya da hastane işleri gerekse ticari ya da hukuki işlerin tamamında hizmet vermektedir. Bu işler genellikle en çok tercih edilenlerdir. Bunların yanı sıra edebi çeviriler, kitap, dizi, film ve eğitim çevirileri de Farsça tercümanın en çok çevirisini yaptığı işler arasında yer almaktadır. Böylece kişiler Farsçada çeviriye ihtiyaç duydukları her alanda Balkan Tercüme Bürosuna başvurabilirler. 

Yeminli Farsça Tercüman 


Tercümanların sahip olması gereken en önemli özellik güvenilir olmalarıdır. Buna bağlı olarak da yeminli tercüman olmak her zaman çok daha işe yarardır. Yeminli tercüman, çevirisini yapacakları dilin eğitimini almış kişilerin noter huzurunda yemin ederek yeminli tercüman unvanını almış kişilere verilen addır. Balkan Tercüme Bürosu olarak, güvenilir ve doğru bir hizmet vermek adına noterden yeminli tercümanlar ile çalışmaktayız. Bu tercümanlar arasında Farsça Tercüman da yer almaktadır. Farsça tercüman, dili iyi bir şekilde bildiğine dair eğitim belgeleri ile notere başvurup noter huzurunda yemin etmektedir. Böylece yaptığı çevirilerde güvenilirlik sağlamaktadır. Türkçe Farsça çeviri gibi çevirisi oldukça sık yapılan dillerde resmi belgeler için yeminli tercümanların çalışması gereklidir. Bu nedenle Balkan Tercüme Bürosu, Farsça gibi pek çok dilin çevirisi için yeminli tercümanlar ile çalışarak hizmet vermektedir.

Noter Tasdikli Farsça Çeviri


Noter resmi bir kurum olduğundan dolayı resmiyet gerektiren tüm işler noter huzurunda halledilir. Bu işlerden birisi de çevirilerdir. Özellikle de resmi belgelerin çevrilmesinde noter tasdiki şarttır. Buna bağlı olarak da Balkan Tercüme Bürosu, pek çok farklı dilde yaptığı resmi belge çevirilerini noter kontrolünden geçirmektedir. Noter tasdikinden geçirilen metinler her zaman daha güvenilir olmaktadır. Bu nedenle de Farsça Türkçe çeviri için de güvenilirlik açısından resmi belgeler ilk olarak noterden yeminli tercümanlar tarafından çevrilip imzalandıktan sonra editör ve noter kontrolünden geçirilip müşteriye teslim edilmektedir. Oldukça önemli bir iş olan çeviri de güvenilirlik ve orijinal metne sadık kalınması oldukça önemli bir yere sahiptir. Buna bağlı olarak da Balkan Tercüme Bürosu, her dildeki resmi metni noter tasdikli yaparak müşterilere güvenilir ve doğru bir hizmet sunmaktadır. 

Balkan Tercüme Hizmetini Tercih Etmenizin Nedenleri? 


Hemen hemen pek çok dilde çeviri hizmeti veren Balkan Tercüme, sadece belli başlı dillerde değil, akla gelebilecek her dilde çeviri hizmeti sunmaktadır. Uzman çevirmenlerin çalıştığı büroda çevirmenler, hukuki, tıbbi, akademik ve ticari konulu pek çok çeviriyi noter tasdiki ile birlikte yapmaktadır. Alanında uzman olan çevirmenlerle birlikte çalışan bu tercüme bürosu müşterilerine, gerek yazılı gerekse sözlü çevirilerde tam anlamıyla doğru çeviriyi sunar.
Özellikle de resmi kurumlarda gerekli duyulan tüm yabancı dil işlemlerinde çeviri güvenilirliği oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak da hem resmi hem de kişisel çevirilerin yapılabildiği büroda güvenilirlik ön planda tutulmaktadır. Profesyonel bir çeviri için oldukça sık bir şekilde tercih edilen Balkan Tercüme, uygun fiyatlarla yaptığı çevireler ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Farsça gibi komşu ülkelerde kullanılan bir dilde çeviriye ihtiyaç duyulduğunda ise, akla ilk gelecek bürolar arasında ilk olarak düşünülmesi tavsiye edilir. 

Darice türkçe çeviri yaptırmak mı istiyorsunuz? O halde Darice türkçe çeviri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaynak Dil Farsça ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Farsça ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz