Estonca Çeviri Türkçe - Estonca Tercüme / Tercüman

Average: 4.8785 (1307 votes)
Estonca Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Estonca Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Estonca Türkçe Çeviri

Dünya ülkelerinde biri olan Estonya’nın resmi dili Estoncadır. Estonca Estonya ülkesi ile sınırlı kalmayıp Estonyalıların azınlık olarak yaşadığı birçok ülkede kullanılmaktadır. Estonca dili Ural dil ailesine ait Fin-Ugor diline aittir. Estoncayı diğer dillerden ayıran en büyük özelliği tonlamadır. Estonca dilinde kısa, uzun ve çok uzun olmak üzere üç farklı tonlama bulunur. Estonca Latin alfabesinden oluşur ve toplamda 27 harf barındırır. Alman alfabesinden etkilenen dil alfabesine a, ö ve ü harflerini eklemiştir. Estoncadan Türkçeye, Türkçeden Estoncaya yapılan çeviriye Estonca Tercüme denilmektedir. Estonca çeviri işlemini sözlü ve yazılı yapan kişiye Estonca tercüman denilir. Firmamız Estonca Tercüme ve Estoncanın bütün lehçelerinde size yeminli tercümanlarıyla hizmet vermektedir. Sizde ihtiyaç duyduğunuz tercümanlık gerektiren konularda hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Estonca Çeviri/Tercüme Nasıl Yapılır? 


Estonca tercümanlar yeminli ve yeminsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Yeminli Estonca tercümanı olmak için noterden yemin alınması gereklidir. Firmamızda yer alan Estonca çeviri yapan tercümanlarımızın her biri yeminli Estonca tercümanlarından oluşur. İdari, resmi, sanat, hukuk, belge, ticari amaçlı bütün evraklar sözlü ve yazılı olarak yeminli Estonca tercümanlarımız tarafından çevrilmektedir. Çeviri işlemi yapıldıktan sonra sağlaması yapılması ve kesinlik sağlanması için çeviriler Proofreading işleminden geçer. Daha sonra editörlerimiz çevirileri kontrol eder ve düzenler. Düzenlemenin ardından koordinatörlerimiz Estoncadan çeviri yapılmış belgeleri siz değerli müşterilerimize teslim eder. Böylelikle eksiksiz ve kusursuz bir çeviri hizmetinden yararlanmış olursunuz. Özellikle adli belgelerin çevirisinde her kelime önem kazanmaktadır. Yanlış yapılan bir kelime hatası veya çeviri farklı sıkıntılar doğurabilmektedir. Sizde güvenilir bir adresten belgelerinizin sözlü veya yazılı olarak tecrübeli ve yeminli Estonca tercümanlar tarafından çevrilmesini istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. 

Estonca Tercüman Nasıl Olunur?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes gerekli şartları yerine getirdiğinde Estonca yeminli tercümanı olabilmektedir. Bunun yanı sıra yabancı ülke vatandaşı olup Türkiye Cumhuriyetinde oturma izni varsa yine aynı şekilde gerekli şartları yerine getirdiğinde yeminli tercüman olabilmektedir. Estonca çeviri için yeminli Tercüman olmak için gerekli olan evraklar T.C kimliği veya pasaport, Adli sicil kaydı, Estonca dilinin bildiğine dair belge, ikametgah belgesi ve 2 adet fotoğraftır. Bu belgelerle en yakın olan notere gidilerek yeminli tercüman olmak için başvuru yapılabilir. Noterlerin yeminli onayı verip vermemesi tamamen keyfi bir durumdur. Bir noter yemin onayı vermezken başka bir noter yemin onayı verebilmektedir. Belgelerinizi inceleyip onaylayan noter bağlantılı olduğu tercümanlık bürosuna sizi yönlendirir. Eğer onay aldığınız noterin tercümanlık bürosu bulunuyorsa size yemin tutanağı zaptı imzalatır. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra yeminli Estonca tercüman statüsü kazanırsınız. 

Tapu İşlemlerinde Estonca Adli Tercüman Refakati 


Adli tercüman Refakati tapu işlemlerinde olması gereken detaylardan biridir. Yabancı ülke vatandaşı olan ve Türkiye’de mülk sahibi olmak isteyen bireylerin tapu işlemleri sırasında Estonca Adli Bilirkişi / Tercüman unvanına sahip tercümanların olması hukuki olarak şart koşulmaktadır. Eğer gayrimenkul ve emlak işiyle uğraşıyorsanız ve müşterileriniz Estonyalı veya Estonya dili konuşan kişilerden oluşuyorsa firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız size yeminli Estonca tercümanlar ile Tapu işlemlerinizde kolaylık sağlamaktadır. Bünyemizde yer alan bütün yeminli tercümanlar tercümanlık alanında tecrübe kazanmış güvenilir kişilerden oluşmaktadır. Sizde avantajlı ve güvenli bir alışveriş için Estonca Türkçe çeviri işlemlerinizde yeminli tercümanlarımızı tercih edebilirsiniz. 

Estonca Adli Tercüman / Bilirkişi Nasıl Olunur? 


Eskiden Adli işlemler sırasında Estonca yeminli tercüman yeterli olmaktaydı. Geçtiğimiz zamanlarda bu konuda çeşitli düzenlemeler yapılarak yeni bir genelge açıklandı. Bu genelgeye göre yeminli tercümanlar artık bilirkişi olarak Adli işlemlerde görev yapamayacak. Yapılan düzenlemeye ve genelgeye göre Adli işlemlerde Estonca tercümanlık yapabilmek için her yıl belirli zamanlarda yayınlanan adli bilirkişi ilanlara başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurudan sonra belge ve evrakların incelenmesi yapılmaktadır. Eğer seçilirseniz seçilen kişilerle beraber toplu bir organizasyonla yemin töreni düzenlenmektedir. Bilirkişi Adli Tercüman unvanını alan kişiler Adli vakalarda yer alabilmektedir. Aynı şekilde bu durum Tapu işlemleri içinde geçerlidir. Sizde Bilirkişi Adli Tercüman hizmetinden yararlanmak istiyorsanız firmamıza başvuru yaparak Estonca Türkçe çeviri hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Nikah İşlemlerinde Estonca Yeminli Tercüman Refakati


Yeminli tercümanlara ihtiyaç duyulduğu diğer bir konu ise nikah işlemleridir. Estonya vatandaşı ve Türk vatandaşı arasında yapılacak nikah işlemlerinde bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgeler eşin doğum belgesi, bekarlık belgesi, pasaport ve eşind daha önce evlilik yapıp yapmadığına dair belgelerdir. Bu belgeler Estonya Büyük elçiliğine ve Dış işleri bakanlığına gönderilir. Bu belgelerin Estonca ve Türkçe olması gerekmektedir. Bundan dolayı da yeminli tercümana ihtiyaç duyulur. Ayrıca eşin Türkçe bildiğine ikna olunmazsa yeminli Estonca tercümanı olan refakatçi istenmektedir. Bu işlemlerin daha kolay hale gelmesi için ve zorunlukların yerine getirilmesi için bizden Estonca yeminli tercüman hizmeti alabilirsiniz. 

Estonca Altyazı/Subtitle Çevirisi ve Kısa Video, Dizi, Film Dublajı


Reklamlar, kısa tanıtım videoları, filmler, diziler artık ülke sınırları içerisinde kalmayıp farklı ülkelerde de yayınlanmaktadır. Özellikle reklam sektörü artık global çalışmaktadır. Bünyemizde yer alan yeminli Estonca tercümanla görsel video ve reklamlarının altına Estonca alt yazı gerçekleştirmektedir. Bunun tam tersi Türkçe çeviri ve dublajlar içinde geçerlidir. Estonca diline ait her türlü film, dizi, reklam ve kısa videoları Türkçe alt yazılı hale getirebilmekteyiz. Bünyemizde görev yapan yeminli tercümanlar bu alanda gerekli olan bilgi ve tecrübeye sahiptir. Sizde bu hizmetimizden yararlanarak video, dizi ve filmlerin çevirisini yaptırabilirsiniz. Sadece Bilirkişi hizmeti ile sınırlı kalmayıp görsel olarak yayınlanan her türlü video içinde Estonca çeviri hizmeti vermekteyiz. 

Estonca Tercüman Ne İş Yapar?


Estonya ile yapacağınız her türlü işlemde Estonca yeminli tercümana ihtiyaç doğar. Size sunduğumuz tercümanlık hizmetleri:
Pasaport, 
Doğum belgesi 
Bekarlık belgesi, 
Amortisman, 
Analiz sertifikası, 
Boşanma kararları, 
Denklik belgesi, 
Araştırma, 
Ticaret odası faaliyet belgesi, 
Bankacılık dokümanı, 
Bonservis, 
Mezuniyet belgesi, 
Fatura, 
Doktor raporu, 
ATR belgesi, 
Çıkış belgesi, 
Geçici mezuniyet belgesi, 
İş başvurusu
gibi daha sayılabilecek birçok belge ve dokümanın çevirisi bünyemizde yer alan yeminli tercümanlar tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Estonca Türkçe çeviri yapıldığı gibi Türkçe yazıların Estoncaya diline göre de çevrilme işlemlerini yapmaktayız. 
Estonca Noter Onayı ve Büyükelçilik / Konsolosluk Onayı, Dışişleri Onayı nasıl yaptırırım?

Estonya’ya göndermek istediğiniz Türkçe bir belge varsa veya Estonya’dan gelen ve Estonca yazan bir belge varsa bu belgelerin tercüme edilmesi gerekmektedir. Tercüme yaptıracak bir adres arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Firma olarak bu alanda size kaliteli ve kusursuz bir hizmet sunmaktayız. Belge size yurt dışından Estonya da yer alan Türkiye Büyükelçiliğinden veya Estonya Dışişleri Bakanlığından onaylı olarak geldiyse sistemimizde yer alan Estonca Tercüme Fiyat Teklifi Formunu doldurarak belgeyi bize gönderebilirsiniz. Uygun fiyatlarla yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilerek gerekli yerlerden onaylanarak size belgenizi ücretsiz kargo ile göndeririz. Bu işlem tam tersi çeviriler içinde geçerlidir. Estonca Türkçe çeviri için de yapıldığı gibi Türkçe Estonca çeviri için de yapılmaktadır. 

Kaynak Dil Estonca ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Estonca ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz