Çince Çeviri Türkçe - Çince Tercüme / Tercüman

Average: 4.4555 (1489 votes)
Çince Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Çince Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Çince Türkçe Çeviri

Çin hükümeti dünyada var olan tüm ülkeler ile ticari anlaşma sağlıyor. Ticari anlaşmaları neticesinde hem firmalar hem de bireysel kişiler Çince çeviri hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Çin alfabesi, diğer alfabeler ile kıyaslandığında hem zor hem de oldukça farklıdır. Gerek deyimleri, gerek dilin yapısı ve gerekse de özne ve yüklem ilişkisi Türkçe ya da İngilizce dilinden apayrıdır. Çince dili, açıklanan verilere göre dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 
Çincenin bu denli kullanımının yaygınlaşmasında ki en önemli sebeplerden bir tanesi, ticari anlaşmaların her geçen gün artış göstermesidir. Aynı zamanda Çince, her 5 kişiden en az birisinin konuştuğu ve farklı dilciklerden oluşarak anadil yapısı kabul edildiği bir dil olarak biliniyor. Çince dili kendi aralarında farklı dil ve lehçe yapılarına göre ayrılırlar. Örnek olarak gösterilecek olur ise; Şanghay tarafında kullanılan Çince dili Wu Çincesi iken, Göçmen topluluklarında kullanılan dil ise yine Çinceye ait Kantonca dilidir. 
Birçok ülkede dilin kullanımının bu denli yaygın olmasından dolayı Birleşmiş Milletlerde Çince dilini resmi dil olarak kabul etmişlerdir. Çince dili yapısı gereği, her bir kelime için farklı karakterleri içerir. Alanında uzman olan ve Çinceyi en iyi haliyle bilen insanlar en az 5.000 ila 7.000 karakter bilmesi gerekir. Aynı zamanda Çin’e ait bir gazete okumak içinde yaklaşık 3.000 karakter bilinmesi, gazeteyi okuyabilmenize olanak sağlar. 
Çince, eski dönemlerden bugüne dek Tibet dilinden gelişerek bu zamana kadar gelmiştir. Daha kolay ve anlaşılabilir olması adına dil çeşitli değişikliklere uğramıştır. Çince çeviri hizmetlerimizde sizlere, hem uluslararası alanda, hem de kendi bünyemizde gerekli eğitimlerini almış ve noter onaylı yeminli tercüme belgesi almaya hak kazanan personellerimiz aracılığı ile Türkçe Çince çeviri hizmetlerini sizlere sunuyoruz. 

Çince Çeviri Hizmetleri Ne Şekilde Yapılır?


Öncelik olarak Çince çeviri hizmetleri yapabilmek için Çince dilinde noterden onay alınması gerekir. Firma bünyemizde çalışan ve Çince alanında çeviri hizmetleri ile ilgilenen tüm personellerimiz noterden onaylı yeminli tercüman unvanına hak kazanmıştır. Çince çeviri hizmetleri, hukuk, ticari, yazılı ve sözlü birçok alanda faaliyet gösteriyor. Bu alanda yapılacak olan tüm çeviriler ciddi bir emek ve zaman gerektiren işlemlerdir. Çeviri yapılacak olan belgenin dili hakkında tüm bilgiye sahip olunması gerekir. 
Firmamız, sizlerden gelen talep doğrultusunda Türkçe Çince çeviri yapılacak olan belgeleri sizlerden alır ve personel arasında hangi alanda yetkinliğe sahip ise belgeler o kişilere verilir. Çeviri işlemleri bittikten sonra editörlerimiz tarafından çeviri yapılan belgeyi kontrol eder. Belgede kullanılan noktalama işaretleri, dilin yapısı ve dilin biçimi tek tek incelendikten sonra çeviri esnasında meydana gelen hatalar düzeltilir. Tüm işlemler bittikten sonra koordinasyon ekibimiz sizlere belgeyi teslim eder.

Çince Tercüman Nasıl Olunabilir?


Çince dilinin yaygınlaşması deneniyle Çince çeviri hizmeti yapacak olan kişilerin öncelik olarak Çince dilini bildiğini belgeler ile kanıtlaması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum iznine sahip olan tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilirler. Başvurular noter aracılığı ile alınır ve noterinde sizlerden talep etmiş olduğu çeşitli belgeler vardır. Bu belgeler şu şekildedir;
Adli sicil kaydı (adli sicil kaydının herhangi bir suça intikal etmemesi gerekir.)
İkametgah adresini içeren muhtarlık ya da E-devlet aracılığı ile alınan belge
Kimlik ya da yabancı uyruklu bir vatandaşsanız pasaportunuz
Son olarak 6 ay içerisinde çekilmiş olduğunuz 2 adet biyometrik fotoğrafınız ile sizlere en yakın noter merkezinden başvuruda bulunabilirsiniz. Belgelerin yetersiz olması ya da dili bildiğinize dair herhangi bir kanıtınızın olmaması durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Olumlu sonuçlanan başvuru neticesinde noter sizleri tercüme bürosuna yönlendirir. Eğer noterin hali hazırda çalışmış olduğu herhangi bir tercüme bürosu yok ise; sizlere yemin tutanağı zaptı imzalatarak Çince Yeminli tercüman unvanı almaya hak kazandırır. Bu belge ile çeviri hizmetlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çince Çapraz Çeviri Nedir? Nasıl Yapılır?


Firmamız dünyanın her yerinde uluslararası alanda deneyimli personelleri ile sizlere hizmet veriyor. Çalışmalarımız, çeşitli tercüme büroları ve yurtdışında ki ülkeler ile birebir bağlantılıdır. Bu işbirliğimiz sayesinde bizlere teslim etmiş olduğunuz tüm evraklarınız detaylı kontrol aşamasından geçilerek sizlere sunulur. Çapraz çeviri hizmetleri tanım olarak; Türkçe dili arada olmadan yapılan çevirilerin tümünü kapsar. Çince bir dökumanınız var ancak sizler Türkçe dışında farklı bir dile çeviri yapmak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Çapraz çeviri hizmetlerinde istediğiniz dile uygun çeviri yapacak yeminli tercümanımız yok ise sizlerin onayı dahilinde profesyonel iş ortaklarımıza belgeniz gönderilir ve dökümanın tercümesi yaptırılır. Yapmış olduğumuz Çince çapraz çeviri hizmetlerinde birçok müşterimizin belgesini, herhangi bir hataya mahal vermeden teslim etmeye devam ediyoruz. Sizlerde Türkçe Çince çeviri hizmetleri dışında Rusça Çince çeviri, İspanyolca Çince çeviri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Çince Tercümanın Verdiği Hizmetler Nelerdir?


Çince tercümanı, tüm yazılı ve sözlü işlemlerde size tercümanlık hizmeti veriyor. Çince tercüman işlemlerinde çeşitli belgeler istediğiniz dile çevrilir. Çince tercüman hizmetlerinin sizlere sunmuş olduğu hizmetler şu şekildedir;
Çince doğum belgesi çevirisi
Evlenecek olan çiftler için bekarlık belgesi
Doktor raporları
Vize başvuru evrakları 
İş başvurusu için hazırlanacak olan CV
İş sözleşmeleri ve hukuki belgeler
Bankacılık ile ilgili tüm evraklar Çince dilinden dilediğiniz tüm dillere çevrilerek sizlere teslim edilir. 
Çevirisi yapılacak olan belgeler noter ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından da onaylı haliyle sizlere teslimat yapılıyor. 

Noter Onaylı Belge Nasıl Alınır?


Firma olarak sizlerden gelen belgelerin çeviri hizmetlerini kapsayan tüm işlemlerinde aktif bir şekilde rol alıyoruz. Belgenin çeviri işlemleri yapılır yapılmaz hem Büyükelçilik hem de noterden onay alarak sizlere gönderiyoruz. Böylelikle, noter işlemleri ile ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Çin Büyükelçiliğinden onaylı bir şekilde gelen belgeler yeminli tercümanlarımız tarafından Türkçe Çince çeviri yapılır ve sonrasında Türkiye Cumhuriyet Dışişleri Onayı, Yeminli Tercüman Onayı, Konsolosluk onayları tamamlandıktan sonra belge sizlere ücretsiz olarak gönderilir.
Noter ya da konsolosluktan onay alınabilmesi için onaylatılacak olan belgenin muhakkak orijinal halinin olması gerekir. Aksi takdirde orijinal olmayan bir belgenin Türkçe Noter Onaylı tercümesinin yapılması mümkün değildir.
Firma olarak çeviri hizmetlerinde yaşanan problemlerin önüne geçebilmek ve sorunsuz bir çeviri hizmeti sunmak için tüm çeviri hizmetlerinde uluslararası kuruluşların onayı dahilinde işlem yapıyoruz.  

Çince Çeviri Hizmeti Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?


Firma olarak müşteri memnuniyetini göz önünde tutuyor ve fiyatlarımızı buna göre belirliyoruz. Çince dili diğer dillere oranla hem zor hem de üzerinde daha çok dikkat gerektiren bir dildir. Bu nedenle belirlenen fiyatlar hem çeviri yapılacak olan sayfaya göre hem de metne göre değişkenlik gösterebiliyor. Çeviri hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve fiyat konusunda detaylı bir bilgiye sahip olmak isterseniz telefon numaralarımız üzerinden ya da direkt internet sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak çeviri yaptıracak olduğunuz Türkçe Çince çeviri belgelerinizin çevirilerini profesyonel ekibimiz ile yaptırabilirsiniz. 
Kaynak Dil Çince ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Çince ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz