Çekce Çeviri Türkçe - Çekce Tercüme / Tercüman

Average: 4.8435 (1281 votes)
Çekce Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Çekce Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Çekçe Türkçe Çeviri

Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa bölümünde bulunan bir ülke olarak bilinmektedir. Bir dönem Çekoslovakya adını taşıyan ülke, daha sonra dağılarak Çek Cumhuriyeti adını almıştır. Ülkede yaşayan kişilere Çek denilmektedir ve bu çeklerin kökenleri Slavlara dayanmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin resmi dili olan Çekçe, nüfusun yaklaşık %96’sı tarafından konuşulmaktadır.  Hint Avrupa dilleri arasında yerini alan Çekçe; Lehçe, Sorb ve Slovakça ile akraba dil olarak gösterilmektedir. Yaklaşık olarak 12 milyon kişi tarafından konuşulduğu bilinen bu dil, Slovakça ile ortak özelliklere sahiptir. Genellikle öğrenilmesi zor dil olarak nitelendirilen Çekçe, hızlı konuşulan ve farklı çekimler kullanılan bir dildir.  Bunun en temel nedeni ise Çekçe dilinin serbest diller arasında olmasıdır. 
Çek alfabesi içerisinde sessiz ve sesli harfler dahil olmak üzere toplamda 42 adet harf bulunmaktadır. Bu harfler hemen hemen İngilizce de olduğu gibi okunmaktadır. Kendine has bir alfabeye sahip olan Çekçe dilinde kullanılan bazı harflerin üzerinde farklı işaretler bulunmaktadır.  

Çekçe Çeviri Alanında Profesyonel Hizmet

Çekçe dili üzerinden Türkçe diline ya da Türkçe dili üzerinden Çekçe diline yapılan çeviri işlemlerine Çekçe Çeviri denilmektedir. Bu çeviri işlerini sözlü ya da yazılı şekilde gerçekleştiren kişilere ise Çekçe Tercüman denilmektedir. Çekte tercüme hizmetleri alanında yıllardan beri var olan tecrübemiz, birikimimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız sayesinde siz değerli müşterilerimize çeviri hizmeti sunmaktayız. Sıklıkla tercüme hizmetleri sunduğumuz dillerden biri olan Çekçe dilinden, Türkiye’ye ve ülke dışına uluslararası kalite standartları çerçevesinde tercümanlık hizmeti sunmaktayız. 
Alanında uzman Çekçe yeminli tercümanlarımız ile yenilikçi ve profesyonel hizmet anlayışımız sayesinde farklı ölçekte bulunan firmaların tercüme işlerini de üstlenmekteyiz. Sektör içerisindeki yoğun çabalarımız ve müşteri memnuniyetimiz ile günden güne büyümeye devam etmekteyiz.  Çekçe-Türkçe çeviri alanında mevcut olan hizmet kalitemizi daha da geliştirerek sizlere; ticari tercüme, hukuki tercüme, tıbbi tercüme, web sitesi tercümesi, teknik tercüme, akademik tercüme ve sözlü tercüme alanlarında en iyi tercümanlık hizmetini sunmaktayız. 

Çekçe Çeviri Nasıl Yapılmalıdır?


Bilindiği üzere tercümanlık hizmetleri; bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle her Çekçe tercüman, her Çekçe konuyu eksiksiz ve doğru bir şekilde çeviremeyebilir. Bu aşamada hata paylarını en aza indirgemek suretiyle; Çekçe çeviri için gelen belgeleri o alanda uzman Çekçe tercümana vererek riskleri minimum seviyeye düşürmekteyiz. Tüm çevirilerimizi, mümkün olan en kısa sürede ve editör onayından geçirerek sizlere teslim etmekteyiz. 
Farklı uzmanlık alanlarında deneyim sahibi ekibimiz ile günün her anında Çekçe tercüme bürosu olarak hizmet vermekteyiz. Dünyanın hangi ülkesinde yaşıyor olursanız olun bir telefon ve bir mail kadar yakınınızda olan kadromuz, sizlere en doğru ve en kaliteli çeviri hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.  Uzun yıllardan beri Çekçe-Türkçe çeviri alanında verdiğimiz hizmetlerimiz ve sahip olduğumuz kalite belgelerimiz sayesinde sektörde önemli yerlere gelmeyiz başarmış bulunmaktayız. Çekçe dilinde, müşterilerimizden aldığımız taleplerden en önemlisi yeminli çeviri talebidir. Yeminli çeviri işlemlerini yeminli tercümanlar gerçekleştirebilmektedir. Ülkede bulunan herhangi bir noter tarafından verilen yetki ile birlikte resmi evrakların tercümesi ile uğraşan kişilere yeminli tercüman denilmektedir. 

Çekçe Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?


Yeminli tercüman olabilmek için, kişilerin sahip olması gereken belli başlı kriterler vardır. Bu kriterlerden ilki, kesinlikle Türkiye vatandaşı olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte herhangi bir üniversitenin yabancı dil bölümleri mezunu yahut Mütercim Tercümanlık mezunu olmanız gerekmektedir. Anlaşıldığı üzere tercümanlık yapmak isteyenlerde aranan ikinci kriter, dil konusunda alınan üniversite diplomasıdır. Bu aşamada eğer üniversite de dil üzerine aldığınız bir eğitime dair diplomanız yok ise; TOEFL ve KPDS gibi belgeler işinize yaramayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık şartı ve üniversitede yabancı dil diploması şartını sağlıyorsanız yapmanız gereken tek şey bir noter huzurunda yemin etmektir. Huzurunda yemin edeceğiniz noter, sizi dil seviyenizi ölçmek amacı ile mülakata alacaktır. Dil seviyenizi ispatladığınız takdirde o noter tarafından yeminli tercüman sayılmış olursunuz.  
Bu aşamada birden fazla sayıda noter ile çalışabilmeniz de mümkündür. Fakat noterlerin çoğunun devamlı olarak çalıştıkları tercümanlar olduğundan dolayı, tercümanlık için edeceğiniz yemini onaylayacak bir noter bulmanız gereklidir. Bir örnek ile anlatacak olursak B noteri önünde yemin eden bir tercüman C noterinin önünde yeminli tercüman sayılmayacaktır.  Yabancı dil üzerine diplomanızı beyan ederek noter huzurunda yemininizi ettikten sonra yeminli tercüman olmaktasınız.  Aranan bu kriteri de sağladığınız takdirde Çekçe-Türkçe çeviri ya da Türkçe-Çekçe çevirileri, Yeminli tercüman sıfatıyla gerçekleştirebilmektesiniz. Çekçe tercüme bürosu olarak verdiğimiz hizmetler esnasında öncelikli hedefimiz; mevcut ve potansiyel müşteri çevremizi genişleterek, müşteri memnuniyeti ve bağlılığını sağlamaktır. Türkiye’nin lider konumunda bulunan ve en sık tercih edilen tercümanlık bürosu sıfatı ile devam ettirdiğimiz hizmet anlayışımızla, Dünyanın neresinde olursanız olun güven standartları çerçevesinde hizmetlerinizi en üst kalitede gerçekleştirebilmeyi hedeflemekteyiz. 

Çekçe Çevirisi Yapılan Belgeler


Farklı amaçlar gözeterek, çeşitli türlerde ve niteliklere sahip olan belgelerin Çekçe-Türkçe çevirisi yapılabilmektedir. Edebi belgelerin, tıbbi ve teknik belgelerin, hukuki belgelerin, akademik ve ticari belgelerin çevirilerini; konularına göre uzman ekiplerimiz sayesinde kısa bir sürede gerçekleştirmekteyiz. 
Genellikle ticari alanda çevirisi istenen; bilançolar, gümrük ve dolaşım belgeleri, sözleşmeler, vergi levhası, faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi gibi belgelerin çevirisi yapılmaktadır. 
Vekaletname, imza sirküleri, taahhütname, mahkeme kararı ve muvafakatname gibi belgelerin tercümesi ise hukuk alanında uzman ekip tarafından yapılabilmektedir. 
Tıbbi alanda; laboratuvar sonucu, tıbbi cihazların kullanım kılavuzu, ilaç prospektüsleri ve doktor raporları gibi belgelerin çevirisi yapılmaktadır. 
Teknik alan olarak ise; teknik şartnameler, makine kullanım kılavuzları, ihale belgeleri gibi belgelerin tercümesi başarıyla gerçekleştirilebilmektedir.
Akademik alanda tercümesi yapılan belgelere örnek olarak; karne, tezi, ödev, transkript, not dökümü ve öğrenci belgesi gibi belgeler tercüme edilmektedir.
Vize ya da herhangi benzer işlemlerde kullanılmak üzere; ikametgâh, sabıka kaydı, pasaport, adli sicil belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı, ehliyet, ruhsat, tapu, doğum belgesi ve ölüm belgesi gibi belgelerin tercümesi de gerçekleştirilmektedir.


Üstün kalite anlayışımız ile Çekçe çeviri hizmetlerimiz konusunda yardım almak isteyen müşterilerimiz, %100 güven ile bizi tercih edebilirler. Özellikle günden güne büyüyen gayrimenkul sektörü içinde yer alan yabancı yatırımcıların sayısının arttığı bu dönemde çeşitli belgelerin çevirisinin sağlanması için bir çevirmene ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin; Yabancıların, yatırım amaçlı ya da kullanılmak suretiyle satın aldığı yapıların devir işlemleri sırasında çevirmen ihtiyacı doğacaktır. 

Tapu İşlemlerinde Çekçe Tercümanlık Hizmeti


Tapuda tercümanlık işlemini gerçekleştirecek olan tercümanlar, Bilirkişi Daire Başkanlığı’nda kaydı bulunan yeminli tercümanlardır. Tapu devri esnasında elektronik ortam üzerinden bilgi aktarımı gerçekleştirilir. Tapuda görev alacak tercümanın alanında uzman ve dil terminolojisine hâkim olması gerekmektedir. Satışın yapılacağının kesinleştiği tarihte, alıcı ve satıcı tapu dairesinde bir araya gelir. Tercümanın öncelikli görevi; tapu memurunun sorduğu soruları çevirerek alıcıya aktarmak ve satın alınacak taşınmaz hakkındaki tüm bilgileri eksiksiz ve kusursuz anlatmaktır. Tapu esnasında tercümanlık yapan kişinin bu esnada tamamen tarafsız bir hizmet anlayışı ile mesleğini icra etmesi gerekmektedir. Tapu konusunda da verdiğimiz üstün hizmet kalitesi ile Çekçe çeviri alanında her an yanınızda olma güvencesini sizlere sunabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız. 

Kaynak Dil Çekce ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Çekce ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz