Boşnakça Çeviri Türkçe - Boşnakça Tercüme / Tercüman

Average: 4.8075 (1431 votes)
Boşnakça Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Boşnakça Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Boşnakça Türkçe Çeviri

Boşnakça çeviri, Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin sıklıkla gerçekleşmesinden dolayı çok fazla talep gören bir çeviri türüdür. Bosna Hersek üzerinde 3 adet resim dil bulunur. Boşnakça ülkede en çok kullanılan dildir. 2004 yılında alınan verilere göre Boşnakça dünya genelinde 2.216.000 kişi tarafından ana dil seviyesinde konuşulur. Boşnakça; Sırbistan, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Kosova üzerinde azınlık dili olarak kabul edilir. Bosna-Hersek nüfusunun çoğu Boşnaklardan oluşur. Boşnakça, Boşnaklar tarafından konuşulur. Ülkede Boşnakçanın yanı sıra; Hırvatça ve Sırpça ana dil olarak konuşulmaktadır. Ancak ülkeye öğrenim amaçlı giden kişiler Boşnakça dilini öğrenir.

Boşnakça türkçe çeviri hizmeti alırken üst seviye ana dili seviyesinde dili konuşan ve yazan tercümanlardan hizmet almak sizin çok daha kaliteli bir çeviri almanızı sağlayacaktır. Bir dili çevirmek için sadece o dili konuşmanın yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu yüzden firmamızda çalıştırmış olduğumuz tercümanlarımızın tamamı hem 2 dili ana dili seviyesinde konuşur hemde dillerin kültürlerine hakimdir. Bir dili çevirmek için onların eserlerini, kitaplarını, resmi kurallarını, hukukunu, gelenek ve göreneklerini bilmek gerekir. Bunun yanı sıra sektör bilgisi en önemli gerekliliktir. Hukuk bilgisi olmayan bir kişiye hukuk çevirisi yaptırmaya çalışmak komik olacaktır. Hem zaman kaybı olur, hemde bilmediği terimler çıkacağı için ortaya sorunlu bir çeviri çıkar. Bu sebeple Balkan tercüme bürosu çeviri firmamızda sadece sektör deneyimi olan tercümanlara sizin çevirilerinizi yaptırıyoruz.

Hangi Belgelerin Çevirisi Yapılıyor?

 

Boşnakça çeviri belge fark etmeksizin her türde yapılmaktadır. Belgenin yanı sıra, firmamızda sesli çeviri sunarız. Boşnakça çeviri en çok; pasaport, vekaletname, vize evrağı, sağlık raporu, eğitim belgeleri, diploma, şirket belgeleri, oturum izni, doğum belgesi, evlilik evrakları ve öğrenci evrakları için tercih edilir. Genel olarak ticaret, hukuk, sözlü, simültane, alt yazı, deşifre, medikal, eğitim ve sağlık alanlarında çeviri hizmeti sağlıyoruz.

Bosna Hersek üzerindeki üniversitelere ülkemizden her yıl çok fazla sayıda genç tarafından kayıt yaptırılıyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi farklı ülke görmek istemeleri, Bosna Hersek üzerindeki eğitim ücretlerinin düşük olması ve istemiş oldukları bölümü okuyabilme imkanıdır.

Firmamızda belgeleri en hızlı şekilde kısa sürede çevirecek birden fazla tercüman bulunuyor.

Boşnakça Web Sitesi Çevirisi

 

Boşnakça web sitesi çevirisi en çok dil okulları ve eğitim kurumları tarafından tercih edilen hizmetimizdir. Bunun en büyük nedeni Bosna Hersek üzerinde yer alan eğitim şartlarının diğer yabancı ülkelere göre çok daha uygun olmasından kaynaklıdır. Türkiye üzerinde yer alan ve Bosna Hersek üzerinde yer alan birçok kurum firmamız aracılığıyla Bosnakça web sitesi çevirisi yaptırmaktadır. Tabi bu firmaların yanı sıra sektörünüz ne olursa olsun web sitenize Boşnakça dilini eklemeye karar verdiyseniz sizin için sayfa ve kelime bazlı olarak tüm bölümleri çevirerek size teslim ediyoruz.

Boşnakça çeviri yaparken wordpress, blogger, magento, drupal gibi tüm cms sistemlerinin yanı sıra herhangi bir yazılımla yazılmış özel web sitelerinin çevirilerinide firmamızda yapabilmekteyiz.

Bazı firmalar maalesef hala çok seçenekli dil sunan sitelerin ne kadar önemli olduğunun farklına varabilmiş değil. Ancak siz web sitenize farklı dil seçenekleri eklerseniz rakiplerinizin önüne geçersiniz. Özellikle her dile özel sayfa barındırmak google tarafından dikkat çekmenizi sağlar. Yapacağınız SEO çalışmaları ile birlikte diğer dillerdende ziyaretçi almaya başlarsınız.

İşte bu sebeple hem Bosna Hersek hemde Türkiye pazarını hedefleyen okullar tarafından Boşnakça çeviri çok fazla tercih ediliyor.

Çeviri Fiyatları Ne Kadar?

 

Boşnakça çeviri fiyatları diğer dil çevirilerinde olduğu gibi belge sayısına göre, hangi dile çeviri yapılacağına göre ve ek hizmetlere göre değişiklik gösterir. Örneğin; apostil ve noter onayı için ekstra ücret talep edilecektir. Bu yüzden Boşnakça çeviri yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak bizim ile iletişime geçmelisiniz. Görüşmemiz sırasında belgenin kaç sayfa olduğu, içeriğinin ne olduğu, apostil ve noter onayı isteyip istemediğiniz ile alakalı bilgi vermelisiniz.

Balkan tercüme bürosu olarak tüm herkesin uygun fiyatlı çeviri elde edebilmesi için fiyatlarımızı en düşük seviyede tutuyoruz. Önceliğimiz sizin memnuniyetinizdir. Bunu sağlamak için uygun fiyat ve maksimum kaliteyi birlikte sunuyoruz. Kurulmuş olduğumuz günden bu yana yüzlerce müşterimizi mutlu ettik ve hiç olumsuz yorum almadık. Profesyonel, uzman çevirisi belgeleri için şimdi bizimle iletişime geçin.

Boşnakça Yeminli Tercüme

 

Boşnakça yeminli tercüme Bosna Hersek ile Türkiye arasında yer alan kuvvetli bağlardan dolayı sürekli ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu yüzden firmamızda yer alan Boşnakça yeminli tercümen ile sizlere yeminli tercüme sunuyoruz.

Bosna Hersek ile yapılan ticari, kültürel, hukuksal ve eğitim bağları her yıl daha fazla artıyor. Bununla birlikte dil çevirmenine ihtiyaçta artıyor. Boşnakça yeminli tercüme; ticari, finans, teknik, hukuki, edebi, sanatsal, tıbbi, medikal, elektrik ve diğer birçok dalda gerçekleştirilir.

Yeminli tercüme, yeminli tercümanlık belgesi bulunan çevirmenin gerekli evrakları çevirip imzasını atması ile gerçekleştirilen işleme verilen isimdir. Boşnakça yeminli çeviri yapabilmek için noter aracılığıyla yeminli tercüman belgesi almak gerekiyor. Firmamızda her daim hazırda size çeviri yapabilecek Boşnakça yeminli tercüman bulunur.

Belgeler yeminli tercüman tarafında çevrildikten sonra noter onayı almak için notere götürülmelidir. Bunun için noterlikte sayfa başı olarak ücret talep edilir. Dilerseniz firmamızda sizler için biz noter onayını alabiliriz. Yada biz belgenizi teslim eder, siz kendiniz noter aracılığıyla onay alabilirsiniz.

Boşnakça Apostil Onayı

 

Resmi evraklarda çoğu zaman apostil onayı şartı vardır. Boşnakçadan Türkçe diline çevrilen noter onaylı belgeyi tüm kurumlarda kullanabilmeniz için apostil yaptırmanız gerekir. Apostil onayı sayesinde noter onaylı belgenizi tüm ülkelerde kullanabilirsiniz. Özellikle Bosna üzerinde okumaya karar veren öğrencilerin orada sıkıntı çekmemesi için burada apostil onayı yaptırarak gitmesi onlara kolaylık sağlayacaktır. Aksi halde orada sıfırdan belge çevirisi yaptırıp o ülkede onay almaları gerekecektir.

Çeviri yapılan belgenin yurt dışında geçerli olması için Konsolosluk, Dış İşleri Bakanlığı ve Apostil onayı alması gerekir. Bu işlemleri pandemi döneminde yaptırırken zorluk çekebilirsiniz. Ancak firmamızda sizler için hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştiriyor ve onaylı belgenizi size kısa sürede teslim ediyoruz.

Ücretsiz Boşnakça Türkçe Çeviri

 

Birçok kişi Boşnakça türkçe diline çeviri için ücretsiz bir araç arıyor ancak bulmuş oldukları araçların çevirisi hoşlarına gitmiyor. Bunun en büyük sebebi bu gibi araçların uzun makale, belge çevirileri için uygun olmamasıdır. Bu araçlarda o dilde yer alan kelimeler ve karşılılıkları bulunur. Siz sorguladığınızda karşınıza o kelimenin karşılığı çıkar. Ancak araçlar dilin gramer yapısını bilmediği ve eş anlamlı kelimeleri bilmediği için ortaya anlamsız bir yazı çıkar.

Firmamızda sizlere sunmuş olduğumuz ücretsiz Boşnakça Türkçe çeviri uygulaması yandex teknolojisini kullanır. Yandex çeviri anlamında ve geliştirmiş olduğu sistemler sayesinde şuanda google’dan çok daha ileri seviyededir. Bu aracı alt kısımdan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Eğer uzun bir metin belgesinin çevirisine ihtiyacınız varsa ve çok daha kaliteli bir çeviri istiyorsanız, bizimle sayfa üzerinde yer alan hemen ara veya whatsapp butonları aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak Dil Boşnakça ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Boşnakça ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz