Azerice Çeviri Türkçe - Azerice Tercüme / Tercüman

Average: 4.684 (1530 votes)
Azerice Çeviri Türkçe Yazılı, Sözlü, Ticari, Tıbbi, Hukuki ve Akademik Çeviri

Azerice Tercüme Fiyat Teklifi Formu

Çeviri yapılacak belgelerinizi çoklu olarak seçip aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
8MB büyüklüğü geçmeyecek ve jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, odt, tiff, tif formatlarında dosya yükleyebilirsiniz.
8MB'dan büyük dosyalarınızı info@balkantercume.com adresine mail atabilirsiniz.

Azerice Türkçe Çeviri

Balkan tercüme bürosu olarak, günümüz toplumunda iletişimin önemini ve özünü anlıyoruz. Azerice Türkçe çeviri veya tam tersi Türkçe Azerice çeviri en popüler çevirilerimiz arasında yer alır.
Bu nedenle, sunduğumuz her Azerice'den Türkçeye çevirinin müşterilerimiz için daha fazla değer ifade etmesini sağlamak için yüksek eğitimli profesyonel çevirmenlerimiz ile sizlere çeviri sunuyoruz.
Azerbaycan hem sınır komşumuz hemde kardeş ülkelerimizden birisi olması nedeniyle çok fazla ticari ilişkilerin olduğu bir ülkedir. İki ülke arasındaki güçlü bağlar ve kardeş toplum olmamız sebebiyle birçok alanda ortak projelerimiz oluyor. Ekonomik, siyasi, eğitim, hukuk, tıbbi alan ve daha birçok yerde Azerbaycan ile ortak projeler gerçekleştiriyoruz.
Bu ilişkiler sayesinde Azerice Türkçe çeviri ihtiyacı ortaya çıkıyor. Azerice dilimize çok yakın bir dildir. Azerbaycanlı birisiyle konuştuğunuz zaman muhtemelen birbirinizin söylediklerini anlarsınız. Ancak kurumsal ve noter onaylı bir çeviriye ihtiyaç duyulduğunda profesyonel bir şirketten yardım almak zorunluluk haline gelir.
Son yıllarda Azerbaycan turizm ve inşaat alanında büyük adımlar sergileyerek dünyaya açılarak büyüyor. Avrupa ve Asya ülkeleri başta olmak üzere sıklıkla ticari faaliyetlerin yürütüldüğü ülkede pazara giriş yapabilmek için tercümeye ihtiyaç duyuluyor.
Azerice ve Türkçe konuşma ve yazımda birbirine benziyor olsada kurumsal dilde farklılıklar sebebiyle yanlış anlaşılmalar meydana gelebiliyor. Özellikle resmi belgelerde, şirket yazışmalarında ve devlet tarafından istenen belgelerde Azerice Türkçe çeviri ihtiyacı artıyor.
Azerice ve Türkçe yakın diller olsada çeviri yaparken kesinlikle o ülkenin kanunlarını, gelenek ve göreneklerini bilmek gerekiyor. 

Türkçe Azerice Çeviri Nasıl Yapılır?


Azerice kardeş ülkelerimizden birisi olan Azerbaycan üzerinde kullanılan resmi dildir. Türk dilleri ailesinin Oğuz grubunda yer alan dildir. Dünyada toplam 30 milyon insan tarafından konuşulur. Bazı kişiler Azerbaycan Türkçesi olarak adlandırmaktadır.
Ülkede yaklaşık olarak 7.5 milyon insan anadili olarak Azerice konuşurken, 4 milyon kişi ikinci dil olarak konuşur. İran üzerinde toplam 15 milyon insan Azerice konuşmaktadır. Bu İran nüfusunun %24 oranındadır. Buda Azerice dilini İranın azınlık dili yapar. Türkiye, Ermenistan, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Eski Sovyet ülkeleri ve Kazakistan üzerinde bu dili ana dili seviyesinde konuşanlar mevcuttur. Azerice iki lehçeden oluşur. Azerbaycan’da genel olarak Kuzey Azerice konuşulurken, İran üzerinde Güney Azerice daha yaygındır. Azerbaycan Sovyet sosyal cumhuriyetler birliğinin çöküşü ile birlikte zoraki kiril alfabesini kaldırarak Türk alfabesine geçiş yapmıştır. Güney Azerice lehçesi ile konuşanlar yazım dili olarak Arapça dilini kullanır. 1918 yılında Arapça, Azeri dilinin resmi yazım diliydi. Daha sonraki yıllarda kiril ve sonrasında Türk alfabesi olarak değiştirildi. 
Azerbaycan’ın hem yazım hemde konuşma olarak Türk dil ailesi içerisinde yer alması, Türkler tarafından Azerice’yi kolay anlaşılır bir dil haline getiriyor.
Türkçe Azerice çeviri yaparken iki dili ana dili seviyesinde konuşan çevirmenler ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra kanunları, sektörü bilen tercümanlarımıza çevirilerinizi yaptırıyoruz. Bu sayede ortaya yüksek kaliteli bir çeviri çıkıyor.
Azerice dili edebi yönden çok gelişmiş bir dildir. Tarihe bakıldığında Türk edebiyatında Azerice olan önemli eserler bulunur. Bu gibi önem arz eden metinlerin sadeleştirilmesi ve çevirisinde ekstra olarak titiz çalışmak gerekiyor. Bu gibi çeviriler için kesinlikle Azeri edebiyatını bilmek gerekir. Bunun yanı sıra sektörel olarak farklı kelime gruplarına hakim olmak gerekiyor. Özellikle tıp, hukuk, inşaat gibi sektörlere ait bir evrak çevirisi yapılacaksa, çeviriyi yapacak olan kişinin bu sektörlere hakim olması gerekir. Bunun yanı sıra sıfır hatalı bir çeviri elde etmek için evraklar çeviri sonra editör kontrolünden geçmelidir.
Firmamızda tüm bunlara uyarak çevirilerinizi hazırlıyoruz. İlk olarak sizin tarafınızdan gelen evraklar inceleniyor ve sektör bilgisi olan çevirmene teslim ediliyor. Çevirmen çevirdikten sonra yazım hataları, gramer hataları düzeltilmesi için editör onayına sunuluyor. Herhangi bir hata varsa editör hataları düzeltip koordinatöre sunuyor. Koordinatör tekrar kontrol edip hata göremezse müşteriye teslim ediyor. Bu aşamalar sayesinde sizlere eksiksiz bir çeviri sunuyoruz.

Azerice Yeminli Tercüman


Bazı durumlarda Azerice çeviri için yeminli tercüman gerekir. Yeminli tercüman olabilmek için; Türk vatandaşı olmak, dili bildiğine dair bir belgeye sahip olmak ve sabıka kaydı bulunmaması gerekir. Tüm bunlara sahip yeminli tercüman olmak isteyen kişiler noter aracılığıyla yeminli tercüman olabilir.
Azerice yeminli tercümanın düzgün bir çeviri yapabilmesi için her iki dili ana dili seviyesinde konuşabilmesi gerekir. Ayrıca sektör bilgisi, gelenek görenekleri bilmek ve kanunları bilmek çevirinin kalitesini etkileyeceği için önemli olan faktörlerdendir.
Bu yüzden Azerice yeminli tercümen için doğru çeviri bürosu ile çalışmak önem arz eder. Firmamızda yer alan yeminli tercümanlar aracılığıyla sizlere profesyonel çeviri teslim etmekten memnuniyet duyarız.

Azerice Türkçe Çeviri Fiyatları Ne Kadar?


Azerice çeviri fiyatları genellikle standart olarak diğer çeviri dillerinde olduğu gibi belgenin türüne ve sayfa sayısına göre değişiklik gösterir. Örneğin tıp çevirisi ile web sitesi çevirisi fiyatları aynı değildir. Bunun dışında ekstra olarak yeminli tercüme isterseniz veya noter onayı isterseniz bunlar için ücrete ekstra para eklemesi yapılır. Teslim süresi çeviri fiyatlarını etkilemez. Önemli olan sizlerin en hızlı şekilde en kaliteli çeviriyi alabilmenizdir.
Her kesimden kişinin uygun fiyatlı çeviri yaptırabilmesi adına sizlere özel avantajlar sunuyoruz. Bize çeviri yapılacak olan belgeyi yollayarak veya belge hakkında gereken bilgileri bize vererek hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. Sesli Azerice Türkçe çeviri veya sesli Türkçe Azerice çeviri hizmetini firmamızda sunuyoruz. Çeviri ile alakalı aklınıza gelebilecek tüm herşey için bize ulaşabilirsiniz. Yapılacak olan sözlü tercümelerde sizler için teknik alanda bilgi sahibi olan tercümanları görevlendiriyoruz. Örneğin bilgisayar mühendisliği üzerine düzenlenen bir sempozyumda tercümene ihtiyacınız varsa, bilgisayar bilimleri hakkında bilgi sahibi olan tercümen görevlendiriliyor. Bu sayede hızlı ve akıcı bir şekilde iletişim sağlanıyor.
Azerice sesli çeviri hizmetleri arasında; ardıl, simultane, fısıltı, telefonda tercüme, simultane ekipman kiralama ve diğer sözlü tercüme hizmetleri yer alır.

Yandex Ücretsiz Azerice Çeviri


Azerice çeviri için yandex ücretsiz çeviri programı sıklıkla kullanılmaktadır. Balkan tercüme bürosu olarak ücretsiz Azerice çeviri yapabilmeniz için sitemize yandex teknolojisi api sistemleri ile entegre ettik. Bu sayede sitemiz üzerinden hem ücretli çeviri hemde ücretsiz çeviri hizmetlerini alabilirsiniz.
Yandex Azerice çeviri programı genel olarak kelimeleri ve kısa cümleleri çevirmede oldukça başarılı. Ancak uzun cümleler ve sektörel kelimeleri çevirirken maalesef sınıfta kalıyor. Bunun en başlıca sebeplerinden birisi Türkçe de olduğu gibi Azerice dilindede eş anlamlı kelimelerin ve cümleye göre farklı anlamlar taşıyan kelimelerin bulunmasından kaynaklanıyor. Hal böyle yandex Azerice çeviri uygulaması bu gibi alanlarda pek başarılı olamıyor. Burada biz devreye giriyoruz.

Balkan tercüme bürosu olarak bünyemizde yer alan çevirmen ekibimiz ile sizlere kusursuz Azerice çeviri sunuyoruz. Türkçe Azerice çeviri, Azerice Türkçe çeviri dışında Azerice çapraz çeviri yapabiliyoruz. Tüm dünya dillerinden istemiş olduğunuz herhangi birisine Azerice dilini çevirebiliriz. 
Çeviriye mi ihtiyacınız var? Aşağıda yer alan whatsapp ve hemen ara butonlarına tıklayarak bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak Dil Azerice ve Hedef Dil Türkçe Seçili Gelir

Çeviri Yapılacak Metni Kutucuğa Yazın

Kaynak Dil ile Hedef Dili Değiştirmek İsterseniz Aradaki Butona Basın

Azerice ÜCRETSİZ ÇEVİRİ İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAZIN

Youtube Kanalı Tanıt...

Balkan Tercüme'nin Youtube'da tanıtımını yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Banu Sivaslıgil kamera karşısına geçti...

Büyükelçilik - Konso...

Yeminli Tercüman Onayı, Noter Onayı, Kaymakamlık Onayı, Ticaret Odası Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve Büyükelçilik &...

Ekibimize Katılmak İstermisiniz?

Tüm dillerde 7/24 çeviri hizmeti veren
Balkan Tercüme ailesine katılmak için
CV'nizi bize göndererek ilk adımı atabilirsiniz